Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK !...

CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK ! Most láttam a 42-es című filmet. Ajánlom mindenkinek ! De hogy volt pontosan a rabszolgák behurcolása?

Figyelt kérdés
Én sok embert ismerek, többségükben fehérek de van pár kisebbségi is. Sok köztük a hazug és rossz ember, bőrszíntől függetlenül. Ha ennyire nem bírták Amerikában a feketék jelenlétét akkor mi a francnak hurcolták be őket?
2021. jún. 20. 11:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
84%

"a földesurak akik annyira undorodtak a rabszolgáktól miért dugták meg kínozták a nőket halomra"


Ezek szerint mégsem undorodtak tőlük annyira, vagyis a kiinduló feltevésed hibás, amire egy film megnézése után jutottál.

2021. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Ha én annyira undorom valamitől, bármennyi hasznot is hozna, nem tartanék semmit a házam táján. A filmben és gondolom ez csak egy kis része annak, hogy mennyit szenvedtek a feketék a fehérek között. Nekem tetszett a film azért ajánlottam, ha valaki még nem látta, meg én imádom a baseballt !
2021. jún. 20. 13:23
 23/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem láttam a filmet, de alapvetően más az, amikor az ember rabszolga, akit a haszonjószág szintjén kezelnek, illetve amikor szabad ember, és úgy kell találkozni vele. Egy rasszista az első esetben hasznosnak találhatja őket, mint olcsó munkaerőt, míg az utóbbi esetben károsnak tarthatja, hogy keveredni kell velük a mindennapi életben.
2021. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért herélték ki a fiúkat, hogy ne legyenek rabszolgautódok, hanem mert az arabok gyakran inkább városi környezetben, cselédként, szolgálóként tartották a rabszolgákat és úgy vélték így engedelmesebbek, jobb szolgák és nem jelentenek veszélyt a női családtagokra. A lányoknak viszont az araboknál nem volt olyan tekintélye, ezért voltak keresettek inkább a herélt fiú, eunuch rabszolgák.


Az észak-amerikai, dél-amerikai, brazil... földesuraknál nem volt elterjedt az eunuch szolgák iránti igény. Ők a rabszolgákat a földeken dolgoztatták, nagy ültetvényes gazdálkodás folyt. A rabszolgák túlnyomórészt külön háztartásban éltek a birtokokon.


Manapság politikai okok miatt próbálják a fehér rabszolgatartók gonoszságát, kegyetlenkedéseit és a feketék történelmi sérelmeit hangsúlyozni, de a kapcsolatnak nem a kegyetlenkedés, szadizmus volt az alapja, hogy kiélhesse ezt a gonosz elnyomó. A rabszolgatartó a rabszolga tulajdonosa volt és a rabszolga nagy értékű eszköz volt, ezért logikus, hogy próbáltak rájuk vigyázni, mint az állataikra. Hozzátartoztak a gazdasághoz, birtokhoz. Az európai parasztok között is volt aki rosszul bánt az állataival, kegyetlenkedett, de nem ez lehetett az általános, sokan gondosan, jól bántak a lovakkal, kutyákkal is és hasonlóan az amerikai birtokosok között is biztosan voltak bántalmazók, gonoszkodók is, de sokan meg jól bántak a rabszolgáikkal, akkor is ha csak állatszámba vették őket, nem egyenrangú polgártársként.


A rabszolgákkal folytatott szexuális kapcsolat nem volt elfogadott, de biztosan viszonylag gyakori volt ez a fajta félrelépés is. A szexuális ösztönök és a társadalmi konvenciók nem feltétlen estek egybe régebben sem. Akkor még sokkal konzervatívabb volt a társadalom, mint manapság.

2021. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2021. jún. 20. 13:47
 26/27 anonim ***** válasza:
69%

"De hogy volt pontosan a rabszolgák behurcolása?"


Arab-berber vagy épp fekete rabszolga kereskedőktől vásárolták meg őket. A feketék pl. egy vagy több rivális törzsből ejtett hadifoglyokat adták el rabszolgának.

2021. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
33%

"A korábbi bevándorlók legálisan jöttek."


Cortezre vagy a mohikánokat kiirtó angolokra gondolsz, baszod.

2021. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!