Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az arabok és a perzsák tényleg...

Az arabok és a perzsák tényleg gyűlölik/megvetik egymást? (valamelyik dokumentumfilmes csatornán hallottam, hogy az arab országok annyira utálják egymást, mint a palesztinok és az izraeliek a másik felet...)

Figyelt kérdés
Ha igen, ennek milyen okai vannak?

2021. jún. 30. 13:01
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mármint az arabok a perzsákat (bocs az elírásért)
2021. jún. 30. 13:02
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Igen, bár nehéz ezeket objektívan mérni. Amúgy abban a régióban kb mindenki utál mindenkit.
2021. jún. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ezek mind gyűlölik egymást. Vallási okokból főleg. Van a síta meg szunnita iszlám, a síta jóval "enyhébb", ez az irányzat van Iránban és Azerbajdzsánban, meg Irak jelentős részén. Ők több teret adnak a nőknek pl., a szunnitáknak meg ez nem tetszik. De ezen túl is vannak még népcsoportokból adódó ellentétek, pl.: a kurdokat gyülőli a többi arab, meg az örményeket is irtották. Meg persze ott vannak a zsidók is, akiket egységesen főellenségnek tekint a többi arab. A régóta tartó viszály oka az, hogy nem tudják eldönteni, hogy a fiytmát le kell-e vágni, vagy sem.
2021. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Barna es barna, feher es feher, fekete es fekete, sarga es sarga, vegul a voros es voros kozott is nagy a kulonbseg, altalaban nem szeretik egymast.


Indianok is harcoltak egymas ellen, azsiaban is biztos utalja az egyik a masikat, a negerek kozott is sokfajta letezik es mi feherek sem kedveljuk feltetlenul egymast.

2021. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A japán és a kínai is gyülöli egymást.
2021. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Közel-kelet nem a pride-ról meg a love is love -ról szól meg nem is az egymás iránti elfogadásról. Ott pl. ha atesita vagy kapsz egy barackot a fejed helyére.
2021. jún. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, ezek mind gyűlölik egymást." - így igaz, bár keresztényeknél is így van, nézzük csak meg a magyarokat meg a románokat, vagy a szerbeket és a horvátokat.


Szóval a szomszédot szerintem mindenhol utálják ez az oka. És igen a perzsák nem szeretik az arabokat, és sok arab országban a legmegvetetebb rezsim a saudi vagy éppen az iráni, és nem a magyar vagy az angol. De szerintem ez érhető, miért te például utálod a gagauzokat vagy fullákat? Na látod. Bár sok arab van, és eljutnak néhányan Magyarországra, szerintem a magyarok inkább azért utálják a muzulmánokat, mert itt délen a szomszédok azok... múltkor Pécsen is láttam egy Dzsámit, aztán meg jön Bosznia, Albánia, Törökország, ilyenek.

2021. júl. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Még egy mondatát korrigálnám a 3-as hozzászólónak:


"A régóta tartó viszály oka az, hogy nem tudják eldönteni, hogy a fiytmát le kell-e vágni, vagy sem."


Szerintem a zsidók, síiták és szunniták fitymája is le van vágva. Rosszul értesültél a kérdésről, a muszlim-zsidó ellentét oka, ha van ilyen, talán inkább Izrael léte.

2021. júl. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőnek abban igaza van, hogy nem a fityma az oka az arabok zsidók iránti gyűlöletének.

De nem is Izrael léte az ok, az legfeljebb a szomszédos országokra igaz. Egy pld iraki arabot egyáltalán nem zavar Izrael léte. Ami a gyűlöletet okozza, az a Korán.

Ugyanez a helyzet a muszlimok keresztények iránti gyűlöletével is. Egy egyiptomi arabot nem zavar mondjuk Magyarország létezése, de amikor szembe találja magát egy magyar kereszténnyel, akkor nem a magyart látja benne, hanem a Koránban leirt keresztényt, aki a pokol népéhez tartozik.

2021. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem, hogy jól értelmezed a Koránt.
2021. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!