Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az amerikaiak miért amerika...

Az amerikaiak miért amerika mániások?

Figyelt kérdés
Minden orszàg népe általában szereti az országát de az amcsik valami usa mániások. Filmekben amerika egy isten. Rengetegen vesznek usa színeiben pompázó ruhákat. Ezek csak példák . Én nem istenítenék egy országot sem . Főleg nem usát.

2021. júl. 4. 08:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Nemzeti öntudat,ezt nevelik beléjük.büszkék rá hogy ők amerikaiak.felsőbbrendűnek is tartják magukat,mindenki mást lenéznek.
2021. júl. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Fiatalabbaknál ez már egyre kevésbé jellemző. Az új generáció remélhetőleg kevésbé lesz háborúmániás, mindent szétbombázni akaró idióta...
2021. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Miért jobb az amikor egy nép állandóan azt mondogatja, hogy jajj milyen rossz hogy magyar vagyok, jajj mi milyen vesztesek vagyunk, milyen elmaradattok stb??? Jobb ez az önsajnálat. Nem lenne jobb inkább egy egészséges nemzeti öntudat, önbecsülés, hogy szeressük a hazánkat, a kultúránkat és ne érezzük magunkat kevesebbnek? Szerintem ez lenne a cél, hogy egészséges legyen egy társadalom.

Az USA-ban ez jól működik, ott büszkék rá az emberek hogy amerikaiak. Lehet te ezt soknak érzed, de végső soron azért mégis csak nekik van önbizalmuk, nem azoknak akik vinnyognak.

2021. júl. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Nevelés, az amerikai kultúrának része az, hogy az USA a legjobb, és amerikainak lenni büszkeség.


Pont ugyanúgy, mint ahogy nálunk a kultúra része az, hogy velünk mindig szándékosan kib..nak, ezért mi vagyunk a világ legszerencsétlenebb népe.


Bevallom, én egyiket sem találom túl szimpatikusnak. Az egészséges önbizalom ugyanolyan fontos, mint az egészséges önkritika.

2021. júl. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez nem probléma. Ott legalább elvannak, itt bezzeg az teljesen jó, hogy mindenki már 30 éves korára megkeseredett mindenkit is utáló, bunkó valaki.



Ez egyébként a nevelés része, és az átlag Amerikai ezt el is hiszi. Ki jobban, ki kevésbé.

A filmeket, pedig ugye Amerikaiak csinálják nagyrészt, ami ezt megmagyarázza, hiszen egy filmet kB olyanra csinálsz amilyenre akarsz, és nyilván bele fogják szőni az országuk iránti imádatot.

2021. júl. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Nemzeti öntudat, ennyi. Nézd meg a távol-keleti országokat. Ott is nemzeti öntudatra nevelik a gyerekeket, sőt, szinte mindenhol. Nálunk is folyik a nemzeti öntudatra nevelés, csak elég lassan. Az amerikaiak büszkék arra, hogy ott születtek, büszkék a hazájukra, a nemzetükre, az értékeikre, a történelmükre, stb. Ez miért lenne baj?
2021. júl. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Előző vagyok. Plusz ott nem ciki kitenni az amerikai zászlót, míg nálunk megszólják az embert, ha a nemzeti színű lobogót tesz a házára. Mert "ne magyarkodjunk!" Miért ne? Én miért ne lehetnék büszke a hazámra, az értékeinkre, az eredményeinkre, a történelmünkre, a híres embereinkre (nem a celebekre!), vagy a találmányainkra?
2021. júl. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
#7 mert jelenleg nincs olyan, hogy Magyar zászló. A fidesz kisajátította az összes nemzeti jelképünket. Majd ha lesz új nemzeti zászló, címer és himnusz, akkor lehet erről beszélni.
2021. júl. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%

"Mert "ne magyarkodjunk!" Miért ne?"


Mert a magyar értékek alacsonyrendűek az amerikai értékekhez képest.


Amerika mit képvisel? Kapitalizmust, szabadságot, holdraszállást, Hollywoodot, optimizmust, csupa király dolgot.


Emiatt amcsi zászlót lobogtatni nem ciki.


Na és Magyarország mit képvisel? Parasztromantikát, lemaradást, gyűlölködést, széthúzást, alkoholizmust, öngyilkosságot, korlátoltságot, kis szürke embereket.


Akina magyar zászlót lobogtatja az ezen "értékekre" büszke.

2021. júl. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

9-es

Be kellett volna járni törire...

Magyarország a geopolitikai helyzete miatt állandóan ki volt téve háborúknak. Nem azért mert mi annyira akartunk volna harcolni, hanem mert éppen útjában voltunk a kelet-nyugat és az észak-dél irányú hadjáratoknak, így pl török, orosz, német, tatár stb mind mind Magyarországon keresztül kellett hogy keresztüljusson ha tovább akart menni. Példátlan hősies helytállás már önmagában az a tény is, hogy ezt sikerült ennyi időn át megakadályozni, és hogy ilyen helyzetben fenn tudott maradni egy nemzet 1000 éven át. Ez pl olyasmi amire büszkének lehet lenni. A lemaradás oka is ez a geopolitikai helyzet, de szépen javul az ország, és lesz ez még jobb is, a megfelelő hozzáállással, ha hiszünk benne, és ha eltakarítjuk az ilyen embereket innen mint te, akik csak visszahúznak minket!

2021. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!