Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mely országokban van diktatúra?

Mely országokban van diktatúra?

Figyelt kérdés
Miben nyilvánul meg?

2021. aug. 4. 09:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem én osztottam meg, de minden szavával egyetértek. Tanultam történelmet pár évig, köszi. Olvasni is szoktam könyveket, úgyhogy ezek eléggé tűpontos jellemzői egy diktatúrának. De okoskodás helyett inkább fejtsd ki részletesen egy diktatúra jellemzőit. Köszike.
2021. aug. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

11

Aki valóban tanult történelmet, az tudja, hogy egy baromság van ott leírva. A leglényegesebb dolgok bele sem kerültek. Pl: korlátozott kulturális élet, állami erőszakformák, hivatalos államideológia...

Ebből diplomáztam.

2021. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van megfogalmazva pepitában. Ne okoskodj, írd a listát.
2021. aug. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13


Általában 5 jelről van szó, ami alapján felismerhető egy diktatúra:


-A hatalom végletesen koncentrált

-A politikai élet sokszínűségének hiánya

-A politikai élet nem nyilvános

-Bevezetett hivatalos államideológia (Mindent ebből kell megközelíteni)

-Új erőszakformák: tömeges politikai megtorlások, kirakatperek (kriminalizálódás a politikai életen belül)


A magyarok olvasási szokása egy rakás sz*rt sem ér, ha ezeket nem említik a diktatúrák kapcsán.

2021. aug. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A hatalom végletesen koncentrált

A cikk első pontjában erről olvashatunk.


-A politikai élet sokszínűségének hiánya

A cikk harmadik pontjában erről olvashatunk.


-A politikai élet nem nyilvános

Ez az államformától is függ.


-Bevezetett hivatalos államideológia (Mindent ebből kell megközelíteni)

A cikk ötös pontjának második fele beszél erről.


-Új erőszakformák: tömeges politikai megtorlások, kirakatperek (kriminalizálódás a politikai életen belül)

A cikk hármas pontjában van szó erről.


Hiányos a listád nem írsz a sajtó feletti kontrollról, bár a te egyes pontodba beírható. A közös ellenségképről sem írsz, pedig az is fontos eleme.

Na most mi van, ha valaki másképp csoportosít, máshogy értelmez és bőségesebben fogalmaz, mint te? Megáll a tudományod?

2021. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%

15

A cikk harmadik pontja nem erről szól.

A nem nyilvános politikai életről sem írnak.

Inkább szánalmas, hogy a blogger minőségű "tanoldal" felsorolása erősen hiányos.

Mivel ezt te sem vetted észre, ezért mellőzzük a további szakmaiságot firtató válaszokat.

2021. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%
Hát te sem vagy százas. Tipikus kákán is csomót kereső görcs. Ez a cikk nem egy disszertációból származik, hanem hétköznapi embereknek íródott és a te listád sem sokban különbözött, csak muszáj volt bele okoskodnod. Ezek a dolgok mind jelen vannak egy diktatúrában, csak mert más nézőpontból csoportosít, osztályoz és nem szakmaian hanem közérthetően fogalmaz, nem kell leugatni. De látom, neked csak az megy. További szép napot.
2021. aug. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17

Szervusz!

2021. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!