Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az angolok miért tesznek faji...

Az angolok miért tesznek faji megkülönböztetést az európaiakkal szemben?

Figyelt kérdés

Több angliai álláskereső oldalon találtam olyat, hogy megkérdezik a jelentkezőt etnikai származásáról.


Na de, a nagy-britanniai fehéreket megkülönböztetik a más fehérektől. Ezt találtam:


A fehér ezt választhatja:


1. White - Enlish/Welsh/Scottish/Northern Irish/British


2.Other White background


3.White and Asian



(Olyan választási lehetőséget nem láttam sehol, hogy európai!)


(A többieknek A-Z-ig minden. Mixed race, Caribbean, African, Asian, White and Black Caribbean, Other mix/Multiple ethnic background, Asian Chinese, Asian Bangladesh, Asian Pakistan, stb., stb.)



Mi a különbség a nagy brittanniai és más fehérek között? Kik ők? Honnét ez a felsőbbrendűség?



2021. aug. 6. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az angolszászoknál sajátos a besorolási rendszer.
2021. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De olyat, hogy európai, persze nem ismernek.
2021. aug. 6. 14:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagy helyzet hogy nem lehet tudni mire kell igazából ez a munkahelynek. Lehet hogy brit felsőbbrendűségi nacionalizmusból, lehet hogy a woke SJW baloldal érzékenyítő "legyünk kevésbé fehérek" rasszista őrületéből:

[link]

Nem az lenne a fairness meg equality lényege hogy tökmindegy honnan jön valaki??

Baromságnak tartom az egészet és én Angliában élek. Már találkoztam olyan munkahelyi online kurzussal amely ezt is kérdezte, a vallási hovatartozásomat is és a szexuális beállítottságomat is, mindezt érdekes módon az inkluzivitásra hivatkozva (látva mindezt inkább "Rather not say"-re nyomtam mindegyikben). Senkire nem tartozik hogy ezekben mit preferálok, főleg a mostani woke politikai légkörben.

2021. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Mi a probléma azzal, ha megkérdezik, hogy az illető a Brit szigeteken született állampolgár, vagy máshonnan érkezett?

A felsorolásból, beidézett kérdésekből nekem pl inkább az jön le, hogy azon túl, hogy az illető nem a szigeteken született, európai munkavállaló, nem tesznek közöttük különbséget (francia, lengyel, magyar stb - nem érdekli őket) ellenben azokról a területről érkezőkről, amelyekben kockázatot látnak, rákérdeznek, hogy az illető onnan érkezett-e.


Mesélhetne valaki arról, hogy az USA milyen adatokat kér az ott munkát vállalni, letelepedni szándékozó külföldiektől.

2021. aug. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyébként tényleg mindenhol megkérdezik, akár online, akár munkahelyi jelentkezésnél, hogy mi a szexuális beállítottsága az egyénnek. Meg, hogy elvált, egyedülálló, házas vagy-e?


Illetve az első kérdések között a vallási irányultságot is kérdezik. (Mondjuk ezt nem tartom kifogásolhatónak. Én is vallásos vagyok.)


De a fehér európai szándékos megkülönböztetése a nagy britanniai fehérektől az burkoltan, burkolatlanul, de faji előítélet. Meg a szexuális identitás firtatása is súlyos megkülönböztetés. Mi köze hozzá? Ha valaki elvégzi a munkáját, akkor az a fontos.


Lehet, hogy ezt fel is viszik valamilyen statisztikai oldalra. Ez sem biztos, hogy jogos, ha így van.

2021. aug. 6. 15:49
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Fehérnek lenni manapság nem menő. Születtél volna másnak
2021. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hypno ***** válasza:
62%

#5


Vagyis igazából semmi konkrétat és hivatalosat nem tudsz sem a valódi tartalomról, sem a kérdések okairól, sem arról, hogy mire kell nekik, mire használják, de határozott véleményed már van a dologról.

2021. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Minden munkahelyen van egy általános légkör, beszédtémák stb. És nem szeretnének olyan embert felvenni aki kilóg ebből a környezetből mert az konfliktusokat eredményez ami a munkamorál rovására megy. Ennyi
2021. aug. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Osztom a kérdező véleményét és az Angliában eltöltött 9 évem alatt egyértelművé vált az angolok burkolt nácizmusa. Egyetlen másik országban sem ennyire erős a nácizmus, még a németeknél sem, pedig ők is megérnének egy misét.


A legtoleránsabb a francia, olasz és spanyol.

2021. aug. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Ezen röhögtem, mikor kijöttem ide. 16 évvel ezelőtt.

Mi nem vagyunk rasszisták felkiáltással kitöltetik ezt a kérdőívet - ha tényleg nem érdekel, hogy fehér angol, fehér más, fekete, vagy hupikék , akkor miért is kérdezik meg?

Igen, burkoltan nagyon is rasszisták.


Amúgy, a hivatalos magyarázat erre a kérdőívre a pozitív diszkrimináció.

Nézd, mi nem vagyunk rasszisták, dolgozik nálunk fekete.

2021. aug. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!