Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Biztosított-e at esélyegyenlős...

Biztosított-e at esélyegyenlőség munkahely keresési szempontból az ottani magyarok számára Romániában?

Figyelt kérdés
Aggasztó dolgot hallottam egy erdélyi ismerősömtől, mégpedig azt, hogy egy magyarnak sokkal kisebb az esélye egy jó állás betöltésére Romániában, mint egy ottani románnak.

#Erdély #Románia #megkülönböztetés #magyarellenesség #eségyenlőség #hátrányos helyzetű erdélyi magyarok
2021. jan. 31. 09:53
1 2
 1/18 Molyember ***** válasza:
87%
Persze, ott ugyanúgy utálják a magyarokat, mint itt a románokat. Csodálatos dolog ez a nemzeti érzelem, ugye? :)
2021. jan. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez kb olyan, hogy itt hol kapnál melót ha csak szlovákul beszélnél? Nyilván sehol.
2021. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Már csak akkor is kell tudj románul, ha bolti eladó akarsz lenni.

Én meg még úgy se beszélem ahhoz megfelelő szinten a nyelvet, hogy még az érettségim is sikerült. Hát akkor az, akinek még az se?

2021. jan. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

A kettes hasonlata abban nem jó, hogy ott a munkakereső ment a szlovák közegből a magyarba.


De Erdély esetében az országhatár költözött el, nem az emberek.

2021. jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

"De Erdély esetében az országhatár költözött el, nem az emberek."


Igen, viszont ez 100 éve történt. Azóta baromira megváltoztak egyrészt az etnikai viszonyok, másrészt egy román munkaadót hol a bús bánatba érdekel, hogy az egy évszázada még magyar terület volt? Marosvásárhelyen hiába a lakosság 42%-a magyar, ha az 58%-a román. Szerinted ha bemegy egy román vásárló a boltba, akkor mit csinál? Activityzik?

Az a normális ha az ember beszéli annak az országnak a hivatalos nyelvét, amelyben él.

2021. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg erdélyi ismerősöm van, köztük olyan is, aki román cégnél tölt be vezető szerepet. Én nem hallottam még senkit itt panaszkodni arról, hogy ne vennék fel, csak azért mert magyar. Székelyföldön többnyire magyar cégek vannak, Erdély többi részén meg a kutyát nem érdekli, hogy te milyen nemzetiségű vagy, ha beszélsz jól románul.
2021. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Magyarországon is élnek kisebbségek: svábok, horvátok stb. Tőlük is elvárás, hogy beszéljenek magyarul.
2021. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Azt mondjuk nem értem, hogyan nem beszélhet románul valaki, aki ott él. Ha magyar környzeteben is van, akkor is csak találkozik román nyelvűekkel, látja a román tévét, stb. és egy gyerekre gyorsan ragadnak a dolgok.


Vagy csak dacból nem tanulnak meg románul, hogy csakazértsem? Ezzel csak magukat szívatják, mert az sohasem baj, ha az ember beszél egy plusz nyelvet.

2021. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

8

Ugyanez van a jugóknál is. Ott is akit nem szerb részre vittek el katonának egy szót nem beszél szerbül. Ez egyfokú igénytelenség is szerintem. Meg hát ez mutatja mennyire vannak "elnyomva". Amikor diplomát szerezhetnek úgy hogy a hazájuk hivatalos nyelvét sem beszélik.

2021. jan. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
8-as ezen már én is gondolkodtam. Ha egészen kicsi korától románul nézeteknek vele mesét, akkor rengeteg dolog ráragad, ami egy jó alapot biztosít a későbbi tanulmányaihoz.
2021. jan. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!