Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Detroitból valóban elhúznak...

Detroitból valóban elhúznak az emberek ? Senki sem akar már ott maradni ? Az valóban egy lepusztult hely ?

Figyelt kérdés
Ha igen miért nem akarja megmenteni senki sem ? Már 700 ezren sem élnek ott.

2021. aug. 15. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Detroitból valóban elhúznak az emberek ?"

1950-ben 1 849 568 lakosa volt, tavaly 639 111. Dehogy húznak el, maradnak nem látod? :D


A nagy visszaesést az autógyártás modernizálódása majd a gyárak elköltözése jelentette( persze ehhez hozzátartozik a GM piacvesztése is ). A GM autóit már Mexikóban gyártják..

2021. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hajdanán volt egy nagy autóipari központ. Így nyilván sok munkahely megszűnt, viszont a vasművek, autógyárak ott maradtak, ami nem túl szép látvány. Ez a fő oka, de lehet más oka is az elvándorlásnak. Az pedig, hogy miért nem mentik meg? Nem éri meg. Nem lehet senkit rákényszeríteni, hogy ott maradjon. Szóval csak úgy egy halom pénzt beleölni azért, hogy ugyan úgy ott hadják a várost még nagyobb veszteség volna.
2021. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

A másik fő ok is ehhez közhető: a tehetősebb régeteg elkezdtek az elővárosba költözni, a szegény réteg maradt a városi részen. Ez a 2010-es népszámlálás eredménye:

[link]


A kék a feketék lakta vidék. Ha megnézed a kékkel jelölt területeket a maps-en ez a "híres" kertvárosias gettó. Oda akkor sem költözne sok ember, ha ingyen kapnák a kecót.. :D

2021. aug. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Igen.


Detroit ipara leépült, maradtak a ronda bezárt gyárépületek.

Ki akarna ott lakni.

2021. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom láttátok e a vaksötét című filmet. Én most láttam és eléggé bemutatta detroitot. Ezért tettem fel a kérdést,hogy valós dolgokat állítanak e róla. A vakember körül nem lakott senki sem. Sok sok elhagyatott ház. A környezet visszafoglalta a házakat. A 3 rabló pont a pénz miatt törnek be hozzá,hogy elég zséjük legyen elhúzni és mondja a csaj,hogy ki akar már itt maradni. Valós lehet ez,hogy nem lakik senki sem egy csomó utcában? Kivágtam volna a filmből egy jelenetet mikor a vakember kikötözte a csajt. Az sok volt. Sziklák szeme stílus.
2021. aug. 15. 16:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Valós lehet ez,hogy nem lakik senki sem egy csomó utcában?"


Google maps >street view és megnézed magad.


Valós, sok az öres ház, ablakok nélküli , kifosztott ház, bedeszkázott ablakú ház...

2021. aug. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen le van pusztulva és ki van halva :D

[link]

2021. aug. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem úgy rémlik, hogy detroit csak 6 utcából állna. :D
2021. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A gazdag, fekete kultúra hatása

[link]

2021. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
azért nem ennyire drámai a helyzet, úgy tudom, hogy inkább kijjebb költöznek, de az nyilvánvaló, hogy túl vannak a zenitjükön, ha olyan rossz lenne a helyzet, nem lenne a városban 3-4 major sport csapat, nem épült volna meg pár éve a Little Ceasar's Arena, ami az egész országban az egyik ha nem a legjobb, legnagyobb
2021. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!