Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Volt már olyan, hogy nagyot...

Volt már olyan, hogy nagyot csalódtál valamelyik idegen országban, amikor hallottál róla valamit, vagy elutaztál oda? Melyik ország volt az és mit tapasztaltál?

Figyelt kérdés

2021. szept. 3. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Egyiptom.


Az ókori Egyiptom az egyik, ha nem A legnagyszerűbb civilizáció volt, ami valaha létezett.


A mai Egyiptom viszont egy túlnépesedett, koszos, bunkó lepratelep.


A helyiek kevesebbet tudnak a saját múltjukról, mint nálunk egy alsós. Csak Mohamed érdekli őket meg, hogy haláluk után a Mennyországba kerüljenek.


Az utcán lépni nem lehet a sok szeméttől, 3-szor kaptunk fosást tisztának kinéző ételtől, a feleségemnek ilyen kanos utcagyerekek beszóltak, hogy "Sex?"


Az ókori romokat nem tartják rendben, csak azok vannak jobb állapotban, amik még a gyarmati kor óta európai tulajdonban vannak.


Franciaországban és Angliában mára jobb állapotban megmaradt ókori egyiptomi műtárgyakat lehet megtekinti, mint a Kairói Múzeumban.



Az ókori egyiptomiak nulla gépesítéssel piramisokat emeltek és öntözőrendszert ástak, annyi ételt termeltek, hogy másoknak exportálták.


A mai egyiptomiak a világ leglustább emberei. Egész nap az utcán lődörögnek és baksist kérnek mindenért.


Kairó felett olyan szmog van, hogy barna az ég és köhögsz.

2021. szept. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Japánban csalódtam, amikor kiderült, hogy éjbérért dolgoztatják az animátorokat.
2021. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

#1 A mai egyiptomiak nagy részének semmi köze az ókoriakhoz, csak a helyi kopt keresztények egyiptomiak származásilag is, ők viszont manapság is teljesen normális, civilizált emberek, és annak ellenére, hogy keresztények, hagyományból a mai napig vannak a házaikban kis szobrocskák a régi isteneikről, ismerik a történelmüket, stb.


Az ország lakóinak nagy része viszont bevándorolt muszlim arab, akiket csak az arab kultúra meg iszlám vallás érdekel, minden mást megvetnek, lelaknak.

2021. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Németországban. Sokan mondanak jót róla, pedig egy utolsó szarfészek.
2021. szept. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
75%

Nagyon fiatalon még úgy en bloc a Nyugatban, de én még bőven a rendszerváltás előtt születtem, szóval ez talán nem szorul különösebb magyarázatra. Nem kell gondolom külön kiemelni az Egyesült Államokat sem, de szerencsére náluk vannak önkritikus hangok bőven, ezért nem volt nagy meglepetés további sötét történeteket találni.


Az elmúlt évtizedben két országban csalódtam még:


Először Franciaországban, amikor megtudtam, hogyan kezelték gyarmataikat. Nem voltak természetesen illúzióim, de álmomban sem sejtettem, hogy még az 1960-as években is arabokat lőtt a Szajnába a fasiszta Franciaországból átmentett rendőrség. Nesze neked szabadság, egyenlőség, testvériség. Hasonlóak egyébként elmondhatóak a britekről is, mindkét ország világháborúit nem kis részben afrikaiakkal, ázsiaiakkal vívatták meg még a nyugati fronton is.


Másodszor én is Japánban. Hiába tudja mindenki, miket csináltak a második világháborúban, mégis átsiklottam valahogy felette és az udvariaskodásuk, kifinomultságuk miatt annál nagyobbat zuhantak a szememben, amikor megtudtam, milyen mélyen bennük van a mai napig a rasszizmus, aminek főleg a koreaiak itták meg a levét. És ma sem különbek.


Végül +1: Hadd említsem meg az egész EU-t, az egész világot, kiemelve Magyarországot. Azt hittem, ez már a történelmi múlt, ehhez képest választásokat lehet nyerni még mindig gyűlöletkeltéssel.

2021. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
*Még szeretném hozzátenni: Nem vagyok naiv, tudom, hogy vannak sötét foltok mindenkinek az életében. De az elfogadhatatlan, amikor ezeket tabusítják és kollektíven nem beszélnek róla, sőt, még ők háborodnak fel rajta. Ezért lehet még reménykedni a Nyugatban, ahol megvannak a kritikus hangok is, és ezért volt végtelenül kiábrándító a francia és a japán példa.
2021. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 a xenofóbia nem feltétlen rasszizmus.
2021. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

1) Éppenséggel a xenofóbia sem egy pozitív dolog

2) Rasszizmust írtam, nem xenofóbiát :)

2021. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 14:49


azért mert te nem tudtál megélni és megtanulni németül, attól még nem biztos, hogy xarfészek :DDD

2021. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hypno ***** válasza:
Aki azért csalódik egy országban, mert "hallott valamit róla" és nem azért mert megtapasztalta, az egy ostoba jobbágy.
2021. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!