Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Alapvetően minden EU-s tagálla...

Alapvetően minden EU-s tagállamban létezik egy Artisjushoz hasonló szerzői jog kezelő szerv amely ( legalábbis elvileg ) magán jellegű ?

Figyelt kérdés

És ha nem akkor egyáltalán szoktak valamiféle szervek foglalkozni a szerzői joggal kapcsolatos jogi bonyodalmakkal a többi tágállamokban ?


Vagy ez is egy hazai specialitás ?



2021. szept. 7. 04:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne hazai specialitás? Megnyugodhatsz, nem csak a magyar zenészek élnek jogdíjakból.
2021. szept. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Más országokban is van. És sokkal nagyobb a "forgalmuk", jelentősségük, mint nálunk az Artisjusnak.
2021. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ám akkor az egy alapvető jelenség hogy Unió szerte bírságolják meg a középiskolákat azon a címen hogy nem jelentették be azt hogy zenét akarnak játszanni egy ballagási bulin ?


Illetve hogy nem fizették be az arra vonatkozó szerzői jogdíjat ?


Vagy ez elsősorban egy hazai specialitás ?

2021. szept. 26. 13:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak itthon szar minden. Ki kell lépni az országhatárokon kívülre, és azonnal meglátja az ember, hogy ésszerűtlen hülyeségek, idióták, nehézségek, logikátlan döntések, jogszerűtlen lépések, ellehetetlentításek, visszaélések, inkorrektségek, szőrszálhasogatás, igazságtalanságok bármelyik országban vannak szép számmal a mindennapok során. Elé rosszindulatú dolog azt feltételeni, hogy ez csak itthon van így, és bárhol máshol tökéletesen működik minden...
2021. szept. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-es ,


Én egyáltalán nem gondolom azt hogy csak Magyarországon léteznek kellemetlen/ésszerűtlen/igazságtalan dolgok , hiszen már én is éltem nem egy külföldi országban amelyeknek a rossz oldaláról elég sokat tudnék mesélni ...


Csak kíváncsi vagyok arra hogy vajon ugyanúgy működik a szerzői jogvédelem Unió szerte mint idehaza ...


Ettől függetlenül kösz a válaszért !

2021. szept. 27. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!