Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A pápa tényleg negatívan áll...

A pápa tényleg negatívan áll Orbán Viktorhoz és nem tetszik neki ami ott folyik?

Figyelt kérdés
Először nem is akart találkozni Viktorral, aztán pár órát tölt csak itt és Szlovákoknál úgy tudom többet lesz...
2021. szept. 12. 11:19
1 2
 11/12 hypno ***** válasza:
56%

Orbán református és ha tényleg hisz abban amiben a vallása alapján hinnie kellene, akkor nem fogadja el a pápaság intézményét.

Részéről az egész csak cirkusz hívő a katolikus szavazóknak.


Ez a pápa elég szokszor kifejtette, hogy mit gondol a kisebbségek, a gyengék és kiszolgáltatottakhoz való keresztény viszonyról. Nem gondolnám, hogy azért marad rövid ideig, mert politikai véleményt mond ezzel.

Ha akarná misén is elmondhatná, vagy haknizhatna az országban és kifejthetné az ellenérzését - persze szigorúan a vallása keretei között - de nem teszi.

2021. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#3 Nem tudom, amit írtál komolyan gondoltad, vagy ironizálsz. Ha ironizálsz, akkor csak magyarázatként írom le az alábbiakat, hátha valaki nem ismeri a hátteret.

Jonathan Pryce valóban egy színész, aki eljátszotta Ferenc pápát a Két pápa című sorozatban. A film természetesen fikció, de igyekszik követni XVI. Benedek és a későbbi Ferenc pápa publikus megjelenéseit, beszédeit, stb.

Még említés szintjén sem hallottam korábban, hogy Jonathan Pryce liberális vagy sátánista lenne ezért gyorsan utánanéztem az Interneten. A liberális annyiban igaz, hogy nem rajong a jelenlegi és korábbi konzervatív brit kormányokért és a brexitért sem. Ha úgy vesszük, ez már lehet a liberális gondolkodás jele. A sátánizmusra még utalást sem találtam, így ebben kérem a segítséged.

Lucifernek valóban van köze egy távcsőhöz, de az nem a Vatikánban van, hanem az USA-ban. [link] Igazából erre kaptam fel a fejem, amikor olvastam a bejegyzésed, mert a Lucifer, vagy LUCI egy nagyon komoly képjavító eszköz, és csodálkoztam, hogy a Vatikánba ilyet telepítettek volna. Csak megjegyezném, hogy a távcsőben nem sátán imádatból nevezték el így az eszközt. A név egyrészt jól hangzó rövidítés, másrészt Lucifer név jelentése fényhozó.

A vatikáni trón mögötti "reptilián"-nak megint csak utána kellett néznem. Mert, bár többször jártam a Szent Péter bazilikában, eddig még egyszer sem láttam reptiliánt. Mint kiderült, nem a Szent Péter bazilikában, de a Vatiánban valóban van egy terem, amely egy kígyó fejére emlékeztet, az "Aula Paolo VI" vagy angolul Paul VI Audience Hall [link]

Ebben a teremben látható modern szobor feltámadó Krisztus alakjába látnak bele néhányan egy reptiliánt. Lehet rajta merengeni közeli képeken is:

[link]

2021. szept. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!