Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » James Bondban érződik a...

James Bondban érződik a "szép, új" liberális világ?

Figyelt kérdés

SPOILER!!


Már a filmben kezdetben is egy fekete, nő a 007-es, aki semmit sem csinál a filmben, semmijen jelentős cselekményben sincsen benne. A filmben az összes hölgy lágy bőrű, kellemes kinézetű, szexis öltözködésre is nőies. A fekete 007-es cica egyedül kilóg ebből a sorból. Olyan beazonosítatlan neműre hajaz.


A főhőst fehér, hetero, keresztény férfi meghal a sorozat epizódjának a végén először a 007-esek történelmében és átveszi a helyét a "nemsemleges" színes börű nő...


Ismert, hogy a nézett, sikeres filmekkel akarják az embereket manipulálni a hatalom emberei. Üzenetek vannak benne. Milyen új világ körvonalazódik benned ennek után?



2021. okt. 3. 11:57
A kérdező szavazást indított:
Ez csak egy konteo, véletlenek egybeesése
Egy új liberális világ építését látjuk
Érdekes, még filozófálok rajta később beírom...
34 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Minden korszakban a "mainstream" filmek a korabeli popkultúrát, mentalitást tükrözik. Ha megnézel mondjuk egy 50-es évekbeli amcsi filmet, abban tuti benne van egy hős "all american guy" az ellenség meg valami szovjet kém, ha egy 60-as évekbelit abban meg hippik vannak, a rádió meg bemondja a kávézóban, hogy az Apollo a Hold felé tart."


Manapság ezt az LMBT-t meg színesbőrűeket tolja a popkultúra úgyhogy ilyen elemek vannak benne.



De nehogy azt hidd, hogy emögött bármilyen ideológia van, kizárólag a pénzről szól. Most erre a témára vannak rápörögve az emberek, így ilyen elemek belerakásával lehet több jegyet eladni.

2021. okt. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
Ennél durvább lesz, ez még nagyon messze van attól, ami lesz.
2021. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 molnarmarcell21 ***** válasza:
30%
A James Bond egy gagyi ponyva, édesmindegy, hogy fehér férfi vagy fekete nő alakítja, amíg van akció meg rongyrázás.
2021. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
46%
Igen, már ebbe is ezt akarják vinni.
2021. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%

Semmi manipulációt, rávezetést nem látok ebben, én 007es filmet TV-ben néztem nagyon unalmas órákban, de hogy én magamtól utána keressek, megnézzem, és még fizessek is érte az elképzelhetetlen.

Úgy vallom hogy az ember arra használja az internetet, Tv-t ami érdekli, én túlnyomó részt feketék zenéit szeretem, fehérek nem is rendelkeznek olyan ritmikával, stílusérzékkel.

Én unom a fehér embereket.

2021. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%

"Úgy vallom hogy az ember arra használja az internetet, Tv-t ami érdekli, én túlnyomó részt feketék zenéit szeretem, fehérek nem is rendelkeznek olyan ritmikával, stílusérzékkel.


Én unom a fehér embereket."


Egészségedre! Ennek mi köze van a kérdéshez (vagy bármihez igazából, ami itt elhangzott eddig)?

2021. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, a legnyilvánvalóbb magyarázatot hagyod figyelmen kívül. Azt hiszed, hogy a TE gondolkodásmódod nem válhat soha túlhaladottá, mások szemében öregesnek tűnővé. Pedig erről van szó. Olyan dolgokon jelenlétén háborodsz fel, és olyan stílust követelsz, ami a 15-30 évvel ezelőtti filmkészítés sajátja volt. Biztos ekkor voltál tinédzser, abban nőttél fel.


Most már nem vagy az, a világ meg az engedélyed nélkül is változik ugyanúgy tovább, ahogy a te fiatalkorodban is tette.

2021. okt. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
#7 a világ nem változott, csak az emberi hülyeséget már nem megvetik hanem erényként kezelik
2021. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Én tegnap láttam a filmet és a fekete 007-es nő nekem nagyon ellenszenves volt és semmi nőiesség nincs benne. kitudja ki van a lába közt..
2021. okt. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
*nem ki hanem mi...
2021. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!