Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Több helyen olvastam, hogy...

Több helyen olvastam, hogy Hitler nem halt meg 1945-ben, hanem Dél-Amerikába szökött, ott élt, és valamikor 1982 és 1984 között érte a halál, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Állítolag a CIA is tudott erről az egészről, figyelték őket és szemmel tartották Hitlert, de nem bolygatták. Más személyazonosságot kapott Adolf Schuttlemayer néven. A CIA folyamatos megfigyelése és "ellenőrzés" alatt tartotta és távolról figyelte, hogy ki, mikor, hogyan miért látogatja, kivel beszél, kivel találkozik mert így próbálták felgöngyőliteni a birodalom ügyeit és azonosítani, becserkészni és kézrekeríteni a birodalom vezető figuráit és alakjait. Szóval a Führerrel próbálták léprecsalni a birodalom bújkáló és rejtözködő alakjait.

CIA iratok alapján többen is megerősítették, hogy a führer bunker járatai összeköttetésben voltak a Berlini metróhálózattal és ott hagyhatták el a bunkert amikor elbukott a város védelme.

Lehet benne valami?

[link]



2021. okt. 23. 15:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Adolf Hitler Gyurcsány Ferenc embere!
2021. okt. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%

Bármi lehet. Ha tudják is az igazságot nem fogják elmondani. Mindnekinek jobb, ha a hárorúban meghaltnak hiszi. Szerintem a CIA tudja hogy túlélte mint sok társa, ezért nyomoztak utána, de beismerni ezt nem fogják.


Már mindegy Egy volt CIA-ügynök szerint Dél-Amerikában élt a háború után Hitler [link]


Kutattak utána is tikosították az eredményt [link]


Egy brazil nő azt állítja, Hitler a háború végén Dél-Amerikába menekült és 95 éves koráig vele élt [link]


Mások is mentek oda [link]


[link]


könyveket írtak erről [link]


[link]

2021. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%
Én abban hiszek hogy valóban elmenekült, de igazából ez nem oszt, nem szoroz semmit sem. Tökmindegy hogy ott halt meg és eltűnt, vagy sikerült elmenekülnie, mert utána már nem volt hatalma, csak megöregedett és békében meghalt. Azt is undorítónak tartom hogy 90+-os öregembereket ráncigálnak bíróság elé a mai napig állítólagos náci bűnökért. Nekik már nem mindegy? Szerencsétlenek akármit is tettek, ha egy egész életet leéltek így, akkor ennyi idő múlva már felesleges ezeket felhántorgatni. De persze megy a bosszállás meg a majd mi megmutatjuk hogy ki az erősebb. Na de visszatérve én hiszek benne hogy sikerült elmenekülnie és remélem hogy a hátralévő idejét békében élte le és nem találtak rá, nem zaklatták. Akármilyen rossz ember is volt akár ő akár más, megérdemli mindenki hogy élete utolsó éveit békében töltse.
2021. okt. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
2021. okt. 23. 15:20
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Keress hiteles beszámolókat az egészségéről. Olyan szar egészségügyi állapotban volt már, hogy nemsok értelme lett volna elmenekülni, max hónapjai lehettek hátra. Ugye te sem gondolod komolyan, hogy mindazok után ami történt, nyugodtan eléldegélt még Dél-Amerikában, mintha mi se történt volna?


Ez a verzió a konteósok rögeszméje.

2021. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

A bizonyítékok, amik Hitler öngyilkosságát akarják alátámasztani, valóban cáfolhatóak, valóban könnyedén eljuthatott Dél-Amerikába (vagy az Antarktiszra lol), ahogy azt rengeteg náci megtette, de pont Hitlernél szerintem működik az Occam borotvája elv. Hitler a háború vége felé már beteg volt, és látta a nagy tervét meghiúsulni, ez teljes mentális törés számára, szerintem hihető, hogy öngyilkos lett.

Soha nem fogjuk viszont megtudni, mi az igazság, mivel ha túl is élte, és kijutott Berlinből (vagy már előtte lelépett, de az nem valószínű) akkor ezt a titkosszolgálatok nem jelentenék be nyilvánosan.

2021. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Elég sok híres, vagy hírhedt emberről terjesztik azt, hogy nem halt meg, a megjátszott halála után még évtizedeket élt inkognitóban.

Viszont ezekre semmi bizonyíték nem volt még egyik esetben sem.


Hitlernél maradva, és elfogadva azokat az állításokat, hogy már a háború végén beteg volt, akkor is kétségbe vonnám, hogy még évtizedekig éldegélt titokban valahol Dél-Amerikában, ha arra lenne bizonyíték, hogy valóban sikerült megszöknie a háború utolsó napjaiban.

Orvosi szempontból is csoda lett volna, de az is elképzelhetetlen, hogy a múltjától teljesen elszigetelődve, lebukás nélkül létezhetett volna, bárhol a Földön.

2021. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom 5-ös. Én nem vennék mérget azokra az egészségügyi beszámolókra.

Elképzelhetőnek tartom, hogy a saját beleegyezésével terjesztették róla, hogy betegséggel küzd és Parkinzonkóros és valójában egészséges volt. El merem képzelni, hogy ezt terjesztette róla az orvosa a beleggyezésével, ezzel is védve Hitler valódi önazonosságát és élet helyzettét.

2021. okt. 23. 15:42
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
Elmenekült. Számomra az a furcsa hogy bár valóban a titkosszolgálatok is követték a szökés szálait anno mégis képes volt az öngyilok verzió ennyire egyedüli módon a köztudatba beépülni és végül úgymond konszenzusos alapon ez maradt a hivatalos verzió is. Legalább mint eshetőség fenn kellett volna maradnia a szökésnek hiszen több bizonyíték utalt erre mint az öngyilkosságra. Azt gondolom háttérben a pórnépre nem tartozó nyomós oka volt annak, hogy Hitlert futni hagyják. Gondoljunk csak a náci tudósok tömkelegére akiket tárt karokkal magába fogadott Amerika. Valamiért szemet hunytak az ő tetteik felett is.
2021. okt. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes, hogy a saját orvosa kézzel írt feljegyzéseiben, amiben le volt írva milyen gyógyszer mikor, mire szedett - ami a mai napig megtekinthető, és szigorúan őrzik - nem hiszel, de bármilyen jött ment, hiteltelen internetes oldalnak meg igen. Szerintem te már eldöntötted miben hiszel.
2021. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!