Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lett volna, ha Trockij...

Mi lett volna, ha Trockij kerül ki győztesen a Lenin halála utáni párton belüli hatalmi harcokból?

Figyelt kérdés

2021. dec. 14. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A második vh hamarabb kitört volna. Trockij a forradalom erőszakos terjesztésének híve volt.
2021. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Akkor a Szovjetunióban kevésbé kegyetlen diktatúra alakult volna ki, viszont jóval több országot ért volna el a szocializmus, mivel Trockij a világforradalom híve volt.
2021. dec. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Trockij akkor NEP-et folytatta volna?
2021. dec. 15. 00:02
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Trockij teljesen zsidó származású volt, míg Lenin csak részben. Ebből kiindulva még rosszabb lett volna a kommunista diktatúra.
2021. dec. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Trockij a világkommunizmusban, és mint előttem is írták a kommunizmus fegyverrel való terjesztésében hitt, ezzel valószínűleg előbb-utóbb valamelyik nagyhatalom tyúkszemére lépett volna, és egy nagyobb háború kirobbanásához vezetett volna, hogy annak mi lett volna az eredménye, azt tudja a fene, de szerintem Oroszország vereségével végződött volna, kiváltképp akkor, ha ők támadnak először.
2021. dec. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kb ugyanaz lett volna mint Sztálinnál, csak Trockij valószínűleg nem irtatta volna ki a teljes kommunista pártot.
2021. dec. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!