Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen hely Írország?

Milyen hely Írország?

Figyelt kérdés

Egymásnak ellentétes dolgokat olvastam és hallottam némileg. Egy volt barátnőm fél évet dolgozott kint Dublinban, Írországban anyagi okok miatt. De azt mondta, hogy az írek fele látványosan buta (mármint nem tahó/bunkó, csak simán együgyű értelmileg) valamint az emberek harmada/fele alkohol problémákkal küzd. De a fizetés az meg nagyon jó volt, tehát gazdaságilag meg nagyon fejlett. Tehát egy egyszerű sütemény árusként egy plázában megkeresett annyit mint kb. Budapesten egy banki projekt senior fejlesztője.

Ez némileg ellentmondásos. Hogy lehet ilyen jó a gazdaság, ha az emberek butábbak átlagban? Egyáltalán minden igaz ebből? Másoknak vannak tapasztalatai milyen ország valójában?



2021. dec. 19. 01:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Plusz ritka pocsék az időjárás. (Jól menő gazdasághoz nem kellenek szuperintelligens emberek. Elég az angol nyelvtudás, és hogy az EU-n belül kvázi adóparadicsom vagy.)
2021. dec. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Nem feltétlenül csak a szuperokos embereken múlik a gazdaság.

Írország adóparadicsom, és ez amúgy sokat torzít a statisztikán.

De egyébként lehet, hogy a szakmájukban jók az emberek, csak történelemből, nyelvtanból meg hasonló Magyarországon túlértékelt tudásból nem jók.

2021. dec. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Írország egy kis, szép ország. Nincsenek nagyon nagy városok, vagy hegyek. Az időjárás egy darab sz*r, télen megfagysz a szél miatt is ( bár kicsit enyhébb mint itthon), nyáron meg… szintén megfagysz. Náluk a 20 fok az olyan mint nálunk a 34.

A fizetés és a gazdaság jó arrafele. Az átlag ember mindennapi élete a munka mellett a sörözésből és a fociból áll. Nem valami befogadóak, kívűlről lehet kedvesek de amúgy nem igazán lesznek barátaid. Drága, főleg Dublin

2021. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

"De a fizetés az meg nagyon jó volt, tehát gazdaságilag meg nagyon fejlett. Tehát egy egyszerű sütemény árusként egy plázában megkeresett annyit mint kb. Budapesten egy banki projekt senior fejlesztője."


Azért kétlem, hogy ilyen munkával Dublinban nagylábon élt volna a barátnőd. Persze ha csak X időre ment ki pénzgyűjtés céljából, és szobát bérelt, nem fizetett egészségbiztosítást, akkor lehet spórolni, de hosszú távon azért nagyon nem él jól így valaki Írországban. Egyébként mindennel egyetértek, amit előttem írták.

2021. dec. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es

Nem, tényleg, hidd el. Egy bankigazgató keres itt annyit mint kint egy süti árus. Ez tény. Ha nem hiszed, menj ki és nézd meg magad.

2021. dec. 20. 15:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak ott abból a pénzből sem élsz meg jobban
2021. dec. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az árszínvonal kb. olyan mint Budapesten. Szóval de, nagyon is jól él mindenki Írországban.
2021. dec. 20. 19:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ilyen egyszerű kérdező :D

Vagy szerinted reális hogy Írországba mindenkinek 4x annyi pénze van? Nem. Albérlet meg a hasonló dolgok nagyon drágák

2021. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akár csak Magyarországon is.
2021. dec. 20. 19:40
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok


Kimentem és megnéztem magamnak. :)

Jelentem, hogy nem él mindenki jól Írországban.

Persze nem állítom, hogy nem éltem jobban, mint Magyarországon, de rengeteg írt ismertem, akik felnőtt ember létükre nem tudtak elköltözni a szüleiktől, nem fizettek egészségbiztosítást, stb...

Nem állítom, hogy nincsenek dolgok, amik nem hiányoznak az ott töltött majdnem 4 évem után, de az országnak határozottan jobb a marketingje, mint amit nyújtani tud.

2021. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!