Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hajlamosak sokszor...

Miért hajlamosak sokszor összekeverni a fasizmust és a nácizmust, holott két külön rendszerről beszélünk?

Figyelt kérdés
Főleg régi kiadványokban, de még most is tapasztalom, hogy bizony összekeverik Mussolini és Hitler "hitvallását".Mind Olasz-, mind Németország esetében a fasizmust emlegetik, annak ellenére, hogy Hitler csak átemelt bizonyos részeket az olasz rendszerből.
2010. szept. 7. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert a Szovjetunióban a nácikat is fasisztának hívták. Mivel a Szovjetunió volt a mi barátunk, ezért ezt is átvettük.
2010. szept. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert egyáltalán nem térnek el annyira hogy szignifikánsan eltérőnek lehetne mondani.Hitleri fasizmus totálisan kiépített lett.Tovább lett fejlesztve.
2010. szept. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 thegodswhip ***** válasza:
Mert mindketten náczikok!
2010. szept. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
MIndkettő hasonló volt,kis eltéréssel. Kérdezhetném azt is,hogy miért keverik össze a kommunizmust( ami nem létezik sehol) a szocializmussal. Ezek sem azonosak,csak hasonlók.
2010. szept. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondom én sem értem. Van akkora eltérés a kettő között, hogy bátran megkülönböztessük őket. Sőt ha jobban megvizsgáljuk a témát, szinte alig találunk egyező pontot a két ideológiában. Az irányvonal sokszor hasonló, de végeredményben két igencsak eltérő ideológiát kapunk. A fasiszta jelző eredetét sem értem, de manapság már hagyomány szintjére emelkedett a mindenféle kicsit is náci rendszer lefasisztázása. A legszomorúbb, hogy alapvetően művelt emberek is sokszor fasisztáznak, pedig gondolom tisztában vannak a két rendszer közti különbséggel. De hát ez a "sztenderd, hagyomány", hogy aminek bármi köze van a náci eszmékhez (még ha minimálisan is), az már fasiszta...
2010. szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bizony sok ember hajlamos összemosni ezt a két eszmét, bár tegyük hozzá, hogy van benne ráció.A fasizmus a nácizmus egyik alapköve.

Valaki írta, hogy Mussolini nem írtott ki senkit, ez igaz, ha arra gondolsz, hogy faji/vallási alapon, de mint diktátoor ős is eltette lábalól a számára nem kívánatos egyéneket...

szerintem egyik rendszer sem volt jó, bár azt nem lehet letagadni, hogy a nácizmus milliószor aljasabb, gyilkosabb eszme volt.

2010. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A fasiszta jelző eredetét sem értem, "


A fasizmus az olasz il fascio di nascombattimento kifejezésből származik Mussolíni ilyen néven alapította meg fasiszta pártját. Annyit jelent "Hadviseltek szövetsége" Mondani kell hogy ez katonai diktatúra? Ezért minden katonai diktatúrára jogosan mondják hogy hogy fasiszta jellegű.Azt nem lehet látni hogy Hitlerék ezt csak kibővíteték? Ugyazaz az alap, elnyomó terrorizáló katonai diktatúra, ilyen volt Franco és Pinochet diktatúrája is.Hitler rendszerét úgy nevezik hogy totális fasizmus mivel az országot teljes mélységében fasizálta. Lehet részleteken lovagolni meg tagadni mindent de a lényegen nem változtat semmit!

2010. szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
A webhitlerek keverik itt a mind a kettőt mikor valaki védi a cigányokat vagy a zsidókat, akkor azt le antifasisztázzák. (antifák)
2010. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" webhitlerek "


Ilyenkos fosik az ember be! Télleg ennyire nehéz?

2010. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azért keverik össze mert az embereknek fogalmuk sincs hogy mit takar az egyik és mit takar a másik! A köztudatban az él hogy a II. világháborúban a tengelyhatalmak és a hozzájuk társult országok mind fasiszták! Pl: Japán, ami szerintem nagy baromság, lehet hogy túlfűtött nacionalizmus élt bennük de a Fasizmushoz és nácizmushoz nem volt sok közük! Ők inkább a sintoizmusból + a Szamuráj hagyományokból merítettek!


Na meg fasisztának nevezik a Horthy korszakot is pedig az aztán tényleg nem volt az, ott is megtalálható a túlfűtött nacionalizmus + az elcsatolt területek visszaszerzésének vágya, de Mussolinni fasizmusából nem sok mindent vettek át!!

2010. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!