Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért viszik el azokat Oroszor...

Miért viszik el azokat Oroszországban akik a háború ellen tüntetnek? Ez olyasmi, mint Magyarországon a Tibetért szóló zászlós tüntetést elfolytotta a Fidesz rendőrség a kínai államfő látogatásakor?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy most a tanárok sztrájkhoz való jogának eltiprása Orbán rendeleti kormányzása által?



2022. febr. 25. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A béke barátjánál ekkora a szólásszabadság.
2022. febr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező

EZ EGY HÁBORÚ!

Itt nem lehet tüntizni mindenféle jogok miatt.

A háborúban nincsenek ilyen jogok, akkor gyilkosság van, fegyverek vannak és nagyon durva cselekedetek vannak. Egy háborúban álló félnél a háború ellen tüntetni majdnem olyan mintha konkrétan az ellenség mellé állnának.

Nem számít, hogy mi egyetértünk-e itt távol ezzel a háborúval, akkor is tudomásul kell venni, hogy nem érvényesek a békebeli szabályok. A háború maga alapból minden jog megsértése. Mégis miért engednék, hogy bárki is ellene tüntessen nyilvánosan?

A következő az lesz, hogy várod, hogy megszavaztassák róla az embereket, hogy eléggé demokratikusan bombázzák-e le a szomszéd országot?

2022. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Oroszországban nem lehet Putyin ellen mondani semmit. Legjobb esetben letartóztatnak, de simán meg is ölnek. Egészen más szint, mint Magyarország.
2022. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Azért mert ez minden háborúban így van. Az egyik legjobb módszer a példastatuálásra, hogy mi történik, ha az ellenséggel cimborálsz.
2022. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Feketeruhasember ***** válasza:
82%

A kérdésben szereplő példák nem pontosak. Akkor lenne értelme ha ugyanazon analógia mentén (mint ahogyan egy háborúban álló ország saját civilei) az adott országon belül lenne ilyen.


Ha pl Magyarorszag állna háborúban más országgal (esetleg Magyarország kezdte) itt is el vinnék azokat akik ezt próbálják szabotálni tüntetésekkel.

2022. febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Usában a Vietnámi háború ellen lehetett tüntetni anno. Felszólaltak ellene híres amerikai celebek is a sajtóban.
2022. febr. 25. 12:54
 7/9 Feketeruhasember ***** válasza:
44%
Amerikában lehetett.(Persze ettől még túlzás lenne azt gondolni hogy ők erkölcsi értelemben különbek akárkitől is) Bár az is nagy különbség hogy abban az esetben ott nem szomszédos országról volt szó. Könnyebb engedni tüntikézni a civileket egy több ezer km-re lévő háborús konfliktus okán mintha ugyanaz az ország határain történik.
2022. febr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
#7 Ott nem Amerika indította a háborút, így a civileknek nem esett nehezére a hadsereg kiküldésének elfogadása. De megnyugtatlak, hogy ha 9/11 után tüntetni kezdtek volna, akkor ott is akciókat indítottak volna a tüntetők ellen.
2022. febr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Feketeruhasember ***** válasza:
24%

Miért jössz nekem a 9/11-el? Én azt írtam "Amerikában lehetett". Múlt idő arra vonatkozik hogy akkor valamiért lehetett. Hogy 9/11 után tüntetett e valaki azt nem tudom. De ha tippelnem kéne szerintem ott leszarták volna őket. Vagy ha valakinek szúrta volna a szemét valamilyen mondvacsinált okkal osztlatják fel őket.


" Ott nem Amerika indította a háborút, így a civileknek nem esett nehezére a hadsereg kiküldésének elfogadása."


Szerintem meg de. Rengetegen tüntettek ellene. Mondván mi a phasz köze van Amerikának az ottani dolgokhoz, minek beavatkozni, háborúba küldeni a fiatalokat, egy értelmetlen, elérhetetlen célért.

2022. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!