Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbia az Európai Únióba...

Szerbia az Európai Únióba tartó ország,európai értékrend szerint kívánja a kapcsolatait fenntartani,de az orosz agressziót Ukrajna ellen biztosan nem fogja nyilvánosan elítélni.Hogyan lehet ezt a helyzetet nekik az Únió felé magyarázni?

Figyelt kérdés

#Szerbia és az EU.
2022. febr. 25. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2022. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Mondhatják, hogy történelmi kötelék és szerb érdekek, a szegény ország egyébként is súlyos gazdasági problémái miatt nem kívánnak csatlakozni az Oroszország elleni szövetséghez, szankciókhoz, megőriznék inkább önálló külpolitikájukat.


Brüsszel ezt nem fogadja el, de nem csak ez miatt van, hogy az EU nem kér Szerbiából és csak néhány ország támogatja a csatlakozásukat.

2022. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Szerbia Nem akar az EU tagja lenni, ez ugye meg van kérdező?
2022. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tárgyalásokat folytat az EU-val,nem tag,de bizonyos fejezeteket már lezártak

ez ügyben.Még nem tag,de az irány az megvan.Hosszabb távon szeretne társulni.

2022. febr. 25. 21:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elismerte Ukrajna szuverenitását, de nem fog Oroszország ellen szankciókat hozni, kb ugyanaz az álláspontjuk, mint Kínának, szerintem elég pragmatikusan megoldották ezt a dilemmát.

Azért az be kell vallani, hogy egy ilyen szituációban jó hogy nem uniós ország, nem kell sanyargatnia a gazdaságát orosz elleni szankciókkal, a szerb gazdaság azért ellégé függ Oroszországtól (de a Nyugat gazdasága is elég szépen függ tőle)

2022. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2022. márc. 6. 20:16
 7/9 anonim ***** válasza:

6 [link]


Ilyet én is tudok.

2022. márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én ezt február 25.-én már tudtam,amikor a kérdést írtam.
2022. márc. 6. 20:38
 9/9 anonim ***** válasza:
8 Én is tekintve, hogy Szerbiában élek.
2022. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!