Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a nyugati médiát (CNN,...

Ha a nyugati médiát (CNN, BBC, stb.) nézi az ember, azt hiheti, hogy az oroszok lényegében csak civileket gyilkolnak, az ukrán hadsereg veszteségei pedig mintha nem is léteznének. Helyes ez a sugalmazás?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért torzítják így a valóságot?

2022. márc. 4. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az ukrán katonák inkább beássák magukat, így kevéssé szemelőtt lévő helyeken halnak meg.
2022. márc. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Szerinted az RT a Russia1 RTR Planeta mond igazat?
2022. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért érezheted ezt, mert amikor harc van a katonák közt akkor nem nagyon mernek oda menni, viszont a civil áldozatokat, pusztítást egy csata után be tudják mutatni, amikor a riporterek oda merészkednek. Ezen kívül ukrajnában nyilván a lakosság által készült felvételek vannak többségben.
2022. márc. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Mert propagandát tolnak, annak pedig nem az a lényege, hogy valós legyen, hanem hogy működjön. És láthatóan működik, nézz fel mondjuk Twitterre, elviselhetetlen lett már az a kamu optimizmus és az "én is a JÓ oldalon állok" folyamatos sulykolása, amibe belevitték a közvéleményt, az pedig már láthatóan senkit nem érdekel, hogy a jelenlegi forgatókönyv - akármennyire is szép, hogy a "hősök" a végsőkig harcolnak - a lehető legrosszabb, és a lehető legtöbb áldozata így lesz a háborúnak. A valóság már pont senkit nem érdekel, ez a legszomorúbb.
2022. márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2:

Nyilván nem (bár ezek közül csak az RT-be nézek bele néha). Úgy érted az RT hazugságai teszik szükségessé a nyugati médiumok propaganda-üzemmódját? Hazugságra az ellentétes irányú hazugság a válasz?

2022. márc. 4. 22:56
 6/7 anonim ***** válasza:
16%

22:56


Nem ezt mondtam. De ezeken csak a kormány fényezése megy..A CNN és a BBC kereskedelmi csatorna amiket felsoroltam meg állami ADÓFIZETŐK szoktak ott meghívni ellenzékit, pl Navalnyhoz hadonlót?

2022. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6:

Haha ne rohogtess, nyilván nem, az egy Putyin-szócső.


És azt megértem, ha az ukrán sajtó hasonlóan elfogult az ellenkező irányba.


De én tájékozódni akarnék, de erre sajnos a nyugati média sem tűnik már alkalmasnak. Egyszerre kell-e nézni az összeset h a sok részrehajló torzításból kihámozd a reális képet.

2022. márc. 4. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!