Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Dosztojevszkíj után nem...

Dosztojevszkíj után nem kellene az egész orosz művészetet, kultúrát is betíltani?

Figyelt kérdés

A milánói egyetemen már leállítják Dosztojevszkíj tanítását. Csajkovszkíjt sem játszották le egy zenei előadáson. Ismert a háborús körülmények miatt.


Nem lenne itt az ideje az oroszoknak és a világnak példát demonstrálni és az egész orosz kultúrát, zeneművészetet, szépirodalmat letíltani? Úgyis nehéz, száraz anyag. Nekem nem kellene a Háború és Békét akkor elolvasnom pl. Most itt az ideje demonstrálni a világgal, hogy nem tűrjük a háborút. Nem kellene Oroszországot kiírni az világtörténelméből, kultúrájából? [link]



#művészet #orosz #irodalom #Puskin #dosztojevszkíj #csajkovszkíj
2022. márc. 7. 12:06
A kérdező szavazást indított:
igen, érdekes felvetés
talán, egy részét pl az irodalmat mindenképp, had okuljanak belőle
nem
43 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%
Különösebben nem érdekel az orosz kultúra. Majd akkor aggódok az orosz cenzúra miatt, ha végre bejut egy ellenzéki politikus az M1 híradóba, vagy a Kossuth rádióba. :)
2022. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem pl. az orosz népzene és néptánc is tetszik, baj csak a politikusokkal van. Az orosz és ukrán művészet is érték, egyiket sem kell betiltani. Kössenek békét!
2022. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Azért én örülök, hogy már láttam A hattyúk tavát.
2022. márc. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, te láthatóan nem vagy túl olvasott, kulturált ember, tekintve, hogy kapásból 4 helyesírási hibát láttam a kérdésedben, és még nem is néztem meg alaposan.


Téged nem érdekel az orosz kultúra egyáltalán, és általában a kultúra sem, most csak azért hozod ezt fel, hogy ezzel védd az oroszokat.

2022. márc. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Nevetséges...

De aki kitalálta, aszerint biztosan sokat segít a háború befejezésében. :D Inkább menne valamelyik ukrán határra segíteni. Ha három vajaskenyeret ken, már sokkal értelemesebb, mint ez.

2022. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Bizonyára ezen fog múlni a háború kimenetele. Putyin biztosan meg is ijedt, hogy nem fognak nyugaton Dosztojevszkijt olvasni, meg Hattyúk Tavát előadni, szerintem már tervezi a béketárgyalásokat az ukránokkal.
2022. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Az orosz rulettet és az orosz-krém tortát hiányolom a listáról a macskák után.
2022. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Ez a nyugati cancel culture a "béke és a szabadság" nevében csak tovább mélyíti a problémákat. Az orosz autoriter rendszerre nem nyugati totalitarizáció a megoldás. A szankciók egy része érthető, az orosz emberek elégedetlensége visszaránthatja a valóságba a vezetést, de az orosz kultúrát eltörölni, az orosz embereket kirekeszteni szélsőséges ellenrasszizmus.

"Ahol könyveket égetnek, ott végül embereket is fognak." H. Heine

A válasz: NEM.

2022. márc. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Mi lesz szegény szibériai huskykkal?
2022. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
Tudod nyírjuk ki azokat is, meg az orosz kék macskákat. A szemét oroszbérenc tulajdonosaikkal együtt. Nyilván csakis azért választották ezeket a fajtákat, mert egyetértenek Putyinnal és a háborújával...
2022. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!