Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban miért műkődik...

Az USA-ban miért műkődik ennyire rosszul az egészségügyi rendszer, ha ennyit költenek rá?

Figyelt kérdés
Hozzávetőleg a GDP 20%-át költik egészségügyre, ez arányaiban jóval több, mint más fejlett nyugati országokban (pl. Németország, Franciaország) és mégis a várható élettartam alacsonyabb a tengerentúl. Lehet az is benne van, hogy nem fordítanak nagy hangsúlyt a prevencióra, mindenki próbálja elkerülni, hogy egy kisebb fájdalommal orvoshoz menjen a fizetés elkerülése miatt és végül a sürgősségen köt ki, amiután kap egy többezer dolláros számlát. A mentőszolgálatok is nagyon drágák és óriási aránytalanságok vannak a rendszerben, több tízmillióan az alapellátáshoz sem férnek hozza és az is mekkora nyomás, hogy ha elveszted a munkahelyed akkor biztosítás nélkül maradsz. Szóval kvázi sok amerikai pont amiatt megy csődbe, hogy valami betegség utoléri. Nincsenek szándékok arra, hogy ez változzon? Nem értem miért megy el ez ennyire szélsőséges irányba, de nem is ismerem az ottani társadalmat.

2022. máj. 7. 18:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom jól működik csak nagyban függ az ellátás attól hogy milyen biztosításod van.
2022. máj. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Hasonlítsd össze a mu usás korházakat a magyar nemzethys kórházakkal. 😄🤣(Inkább ne)
2022. máj. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

A svájci TB rendszer is szinte ugyanaz, mint az amerikai csak Svájcban kötelező biztosítottnak lenned.


Ahogy most keresgéltem havi 400-500 dollár közötti összegbe kerül egy biztosítás. Ez mondjuk nem kevés.


[link]

2022. máj. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
#2 Az rendben de nálunk miután ellátnak nem megy rá a házad stb. Ha neagyisten a valakinek rákos a gyermeke itt kap kezelést, az USA ban nem.
2022. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Túlságosan üzleti alapon működik, a kölcsönös szolidaritási elem alig van jelen. A szakmai felkészültség színvonala sem tűnik igazán kiemelkedőnek.
2022. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

“ Az rendben de nálunk miután ellátnak nem megy rá a házad stb. Ha neagyisten a valakinek rákos a gyermeke itt kap kezelést, az USA ban nem.”


Mo-n meg alapból vonják a TB-t. Ha kell valakinek EÜ ha nem

2022. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért alacsonyabb a várható élettartam, mert rengeteg az elhízott ember.
2022. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
AZ Amerikai kórházi ellátás az nagyon jó. Nagyon drága de nagyon jó is. Az átlagéletkornál meg nem csak az számít, hogy milyen jók a kórházak. Az Amerikai az egyik legegészségtelenebb nemzet is.
2022. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
#4 vagy nem kap mert több hónapos várólistára kerül... Vagy ha kórházba kerül akkor amúgy túlélné, de nem éli túl, mert elkap egy ottani szuperbaktériumot, a szuper higiéniai körülmények miatt.
2022. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-ban az egészségügy nem közérdek, mint Európában, hanem üzlet. Az árakat sem szabályozzák semennyire sem. Pár éve még az is teljesen rendben volt, hogy ha volt valami nagyobb baleseted vagy tényleg komoly(abb) betegséged, akkor simán megtehették az egészségbiztosítók, hogy nem kötnek veled biztosítást erre hivatkozva.


Olyan TB-t, mint ami Európában megszokott, ott nem tudnál bevezetni, mert az amerikaiak inkább megdöglenek kezelés meg minden nélkül, csak adót ne emeljen senki.

2022. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!