Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezek szerint az oroszok mégse...

Ezek szerint az oroszok mégse olyan békések?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=ZM6XHoCflc0&ab_channel=%D0%9..


Én azt hittem ők nem bántanak senkit, csak felszabadítják az oroszokat a gonosz ukránok alól.



2022. máj. 8. 14:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%

Mostmár rendet teszek a fejekben.

Oroszország egy nagyhatalom, minden nagyhatalomnak megvan az érdekszférája, egy olyan geostratégiai sáv az ország körül, ahová nem enged be idegen befolyást. Ugyanis orosz szemmel ez egyrészt presztízskérdés, másrészt pedig biztonsági kérdés is számukra, ami miatt úgy is fel lehet fogni, hogy ők preventív háborút folytatnak most.



Az oroszoknak ilyen térség a Kaukázus és ilyen Kelet-Európa térsége is (Fehéroroszország, Ukrajna, Moldva kb.). Tetszik vagy nem tetszik, ha ezekbe a területekbe más nagyhatalmak kezdik a befolyásukat kiterjeszteni, az oroszok fegyverrel válaszolnak, ez van. Ez tulajdonképpen nem az oroszok hibája, a többi nagyhatalomnak kellene tudomásul venni, mi a status quo. Azaz másképpen mondva: a NATO nyúlkált bele itt a darázsfészekbe, mert mindenki tudta nagyon jól, hogy mi a helyzet ezekkel a területekkel. Nem törődtek vele, tessék, itt a következménye. Őszintén szólva, ha a dolgot efelől nézem, nem tudom hibáztatni az oroszokat!



Fordított esetben, ha Mexikóba kezdene pl. Kína rakétákat telepítgetni, szerinted az USA hogy reagálna? Nehogy illúzióid legyenek, kb. öt percen belül lerohannák egész Mexikót, és USA-barát kormányt ültetnének Mexikóvárosba! De ugyanezt Kanadáról is el lehet mondani, de igazából akármelyik amerikai országról. Csak az a vicces ebben, hogy ilyen esetben mindenki vállon veregetné az USA-t, hogy milyen jól tették, hogy megvédték a saját érdekeiket. Egyébként én ezt az esetet is el tudnám fogadni, pont ugyanúgy, ahogy most az orosz reakciót is elfogadom az ukrán helyzetre.



De egyébként az USA-val kapcsolatban nem kell fantáziajátékokat játszani, szerinted az öbölháborúk, a Szaddam Husszein elleni háborúk, az afganisztáni háború mi a fenéről szólt? Amerikai nagyhatalmi és gazdasági érdekekről, semmi másról. De valahogy ott senki nem sajnálja a helyi népességet, hogy már évtizedek óta háborúznak, és nem kéri számon a nagyhatalmakat, hogy miért nem hagyják már békén őket, hogy szépen fejlődjenek és prosperáljanak az ottani emberek a békében. És mielőtt elkezdenéd védeni az amerikaiakat, gondolkozz már el azon, hogy a föld olajkészletének 1/3-a a Közel-Keleten van... Pont véletlen, hogy állandó háború van ott, és a nagyhatalmak (USA) ott kavarják a szart... aha.



Úgyhogy mielőtt nekiállnál az oroszok ellen kiélezni ezt az egészet, azon is gondolkozz el, hogy szerinted melyik ország háborúzott az elmúlt 50 évben a legtöbbet? Megsúgom, nem az oroszok.

2022. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
58%

11-es: nagy hiba van a gondolatmenetedben:

"Tetszik vagy nem tetszik, ha ezekbe a területekbe más nagyhatalmak kezdik a befolyásukat kiterjeszteni, az oroszok fegyverrel válaszolnak, ez van."


És amikor a balti államok NATO-tagok lettek? (nem csak a lettek, de a litvánok és az észtek is) Moszkva 500, Szentpétervár 120 km-re van a NATO-tól.

Akkor nem lőttek. Most se kellett volna. A következmény: pl. Finnország belép a NATO-ba.

2022. máj. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12# elolvastad a többi részt? Amerikát miért nem szankcionálták akkor amikor háborúzott (vagyis mindig)
2022. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13: két különböző állításod volt:

- az oroszok jogosan védik magukat, mert a Nato túl közel ment hozzájuk

- az USA-t nem szankcionálták, pedig haborúzott ő is.


Az elsőben rámutattam egy jelentős logikai hibára, mire te nem arra reagálsz, hanem elismétled a másodikat.

Válaszolva kérdésedre: elolvastam az egészet és az első állítással kapcsolatban reagáltam.

2022. máj. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!