Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az elmúlt tíz év során miért...

Isti22 kérdése:

Az elmúlt tíz év során miért nem szakadt ketté Belgium?

2022. máj. 24. 08:07
 1/8 MDaniel98 ***** válasza:
79%
A flamandok és a vallonok utalják ugyan egymást, de ezek szerint ennyire azért még nem.
2022. máj. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik oldalon jobb a sör, más lehetőséget nem látok!
2022. máj. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem lassan már a flamandok és a vallonok együtt sem lesznek többségben, emellett Brüsszel helyzete is kérdéses az EU-ban betöltött vezető szerepe miatt. Mi legyen vele? Városállamot csinálnak belőle? Ez a kérdés szerintem most nem időszerű.
2022. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Undorító hely Belgium, pedig gyönyörű, de az emberek és főleg a politikusok lelke rohad...
2022. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha te is belga életszínvonalon élnél kb. leszarnád a hőzöngő idiótákat.
2022. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert mindkét fél igényt tart Brüsszelre.

De amúgy a döntő többség nem támogatja az ország megszűnését, inkább csak az ország föderális átalakítását.

2022. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy Belgium nem más, mint Vallónia és Flandria "nem akart" házassága, akik már csak azért nem válnak el, mert félnek, hogy annak nagyon csúnya vége lesz.


Amúgy inkább az lesz, hogy Belgiumot még jobban decentralizálják, de felosztani nem fogják. Ahhoz, hogy például Flandria független lehessen, meg kéne változtatni a belga alkotmányt, melyhez 2/3-os többség kéne, ez pedig lehetetlen a vallónok beleegyezése nélkül. Márpedig a vallónok erősen Belgium pártiak. Flandriában sem támogatja mindenki az ország megszűnését, főleg a fiatal(abb) generáció nem. Én egyszer megkérdeztem egyik belga ismerősömet, aki flamand, és ő mondta, hogy vannak ugyan ilyen törekvések, de a többség nem támogatná, ha komolya fordulna a dolog.

2022. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jólét esetén hidegen hagyja a hétköznapi embert ez, lásd pl. Svájc ugyanez. Én is Flandriában élek, itt nagyjából a 30% akar függetlenedni. Előfordult, hogy nem volt kormány sem több mint egy évig, és mindenki ugyanúgy csinálta a dolgát xD
2022. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!