Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hát ilyen vaan?

Hát ilyen vaan?

Figyelt kérdés

Havi 190 ezer forintot kapnak azok a trollok, akik orosz propagandával árasztják el a Facebookot és a YouTube-ot.


Naponta legalább kétszáz kommentet kell írniuk olyan tartalmak alá, amelyeknek köze van az orosz–ukrán háborúhoz.


A Fontanka nevű újság munkatársa épült be a szentpétervári központú trollhadseregbe, ahol havonta 500 eurót (190 ezer forintot) kapott azért, hogy kommenteket írogasson közösségi oldalakra – írja a Sky News. Egy hónapig volt a A Cyber Front Z-nek nevű szervezet tagja, így most fény derült a működésükre.


A leleplező cikk:

[link]



#orosz #bukta #Putyin #trollgyár
2022. jún. 20. 08:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

19# nem csak ez a cikk bizonyítja, egy finn újságírónő is írt erről 2015-ben, és olyan orosz netes trolltámadás érte miatt, hogy menekülnie és bujkálnia kellett utána.

[link]

Sajnos a mi kis felcsúti napoleonunk is szereti ezt az eszközt, még sok diktátor is a saját országában.

Észak-koreában szerintem szintén jelentős létszám van erre.

2022. jún. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
59%
#20: még jó hogy az USA egy szent... mekkora szerencse
2022. jún. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 MDaniel98 ***** válasza:
Nem is lenne rossz fizetéskiegészítésnek:)
2022. jún. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
37%

#20 "polónium, novicsok, politikai ellenfelek bebörtönzése, kivégzése, száműzése. Ez az USA-ban nem volt divat soha és európában sem szokás..."

Hmm... nem is tudom, ahogy egyre mélyebbre ások a CIA dolgaiba, azt veszem észre, hogy semmivel sem voltak jobbak a KGB ügynökeinél.


[link]

[link]

[link]



Politikai ellenfeleket az USA tényleg nem igazán börtönöz be, ma már inkább az a divat, hogy kitiltják minden közöségimédiából (amire lehet mondani, hogy magáncégek, ami igaz is), de a hidegháború során azok a politikusok vagy közemberek akiket kommunistának tartottak:


[link]


A kérdésre válaszolva:

Nem lepett meg a hír, szerintem elég nyilvánvaló volt, hogy léteznek fizetett trollok, bár úgy érzem költői túlzás is van a cikkben, valószínű nem teljesen úgy van, ahogy leírja. Nyilván a célja az, hogy minél ijesztőbbnek és gonoszabbnak mutassa be az orosz rendszert, majd szólok az ismerőseimnek, hogy a trollkodásukért már fizetnek. Jessikka Aro, meg annyire nem meg lepő, nem csak Oroszországban hanem egész világon üldözik azokat az embereket, akik bizalmas adatokat add ki. Edward Snowdent is üldözik Amerikában (mivel dokumentumokat osztott meg azzal kapcsolatban, hogy az amerikai titkosszolgálat emberek hívásait és internetes tevékenységüket figyel meg, ami szintén nem volt nagy meglepetés, de eddig csak ő tudta dokumentumokkal alátámasztani) és bujkálni kényszerült. Julian Assange aki szintén beszámolt ezek tevékenységekről. Egy magasrangú CIA tiszt az ő elrablását és megöltetését tervezte, de az USA-nak már van annyi esze, hogy nem süllyednek le az oroszok szintjére, mivel a világ nagy része USA barát politikát folytat így könnyebb meggyőzni az országokat mondva csinált indokkal kiadatni. Assange jelenleg börtönbe van, nemi erőszakért, de valószínű a dokumentumok miatt, de ilyen vád nélkül Svédország nem adta volna ki.

2022. jún. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
41%
24: köszi hogy leírtad helyettem a 20asnak :D
2022. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

24, mit ne mondjak, neked sem az elméd az erősséged.

Itt nem az USA-ról volt szó, hanem az oroszokról.

Azon túl, ha már annyira körbevizeled ezt az USA-OROSZ ellentétet, az USA-ban a demokrácia maradéktalanul érvényre jut, az oroszoknál meg a diktarúra tombol.

Az USA nem csinál olyat, hogy más országok vétlen polgárai áldozatul essenek, az oroszok viszont tesznek ilyet.

Az USA-ban az ország érdeke a mozgatórugó, az oroszoknál a szilovikok [ők a KGB-s patkányok] bandájának érdekei a fontosak csak. A hazafiasságot ezek a férgek csak ki- és felhasználják, hogy a hatalom a kezükből ne kerüljön ki.

2022. jún. 22. 21:57
 27/31 anonim ***** válasza:
59%

26: hát ezzel a válasszal se azt bizonyítottad hogy de sokkal okosabb lennél a 25östől.


"Az USA nem csinál olyat, hogy más országok vétlen polgárai áldozatul essenek": mit is szivárogtatott a wikileaks? jól tudom hogy poénból fegyvertelen civileket lőttek? mi is történt az indiánokkal?


bár veled felesleges vitatkozni, usa nyaló, ruszofób vagy.

2022. jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

"jól tudom hogy poénból fegyvertelen civileket lőttek? mi is történt az indiánokkal?"


Ekkora birgét?

Ez félelmetes.. :O

2022. jún. 23. 10:25
 29/31 anonim ***** válasza:
83%

juj gondolom megbántottalak az amerika nyalizásban, hogy nem tudtál értelmes választ adni.

már eleve ez a troll munkakör elképzelése is félelmetes... xD

2022. jún. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Miért személyeskedsz? Egy rossz szót nem szóltam a személyedre csak reflektáltam a 20-as válaszódra, hogy: de igen az USA is csinálta/csinálja ugyan azt, amit az oroszok, de szerintem el se olvastad a válaszomat.


Én egy szóval sem mondtam, hogy Oroszország ne lenne autokrata rezsim, mert az, de hogy az lenne az igazi demokrácia, hogy két ember közül lehet választani, úgyhogy nem is az állampolgárok, hanem elektorok választanak. Abszolút többség elve érvényesül, ha csak egy szavazattal is nyer az egyik fél akkor az állam a demokratáké/republikánusoké, sőt még ha az egyik fél több államot megszerzet még akkor sem biztos hogy nyer, mert a másik fél megszerzi a nagyobb államokat akkor az utóbbi nyer. Nem tudom, nekem annyira nem igazságos, ha tényleg igazi demokratikus országot akarunk mondani, akkor Svájc, na ott tényleg működik a demokrácia.


„Az USA nem csinál olyat, hogy más országok vétlen polgárai áldozatul essenek, az oroszok viszont tesznek ilyet.”

Na ebből is látszik, hogy nem nyitottad meg a linkeket, de itt van még egy pár. Tudom ezt se olvasod el, de hátha valakit érdekel.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Szóval az ország érdeke az, hogy a kommunista Kína a második legnagyobb hitelezője az USA-nak? Az autokrata Szaúd-Arábiát támogatja, aki szétbombáza Jement, de ha amerikai barát politikát folytat, akkor az jó diktatúra? Teljesen szétcseszték a Közel-Keletet és mi európaiak erezzük a legjobban ennek a hatását. Nyaliznak a kurdoknak (ők azok, aki tényleg harcoltak minden erejükkel az iszlamista terroristák ellen), de aztán szarban hagyják, mikor Törökország keményebben lép fel. Legyen szabad Tibet! De Kurdisztán és Palesztina nem lehet, csak mert Törökország és Izrael a szövetségesünk? Kinek az érdeke, hogy hagynak olyan egykor hatalmas ipari városokat lepusztulni, mint Detroit? Az USA olyan diktátorokat támogatót, akik semmivel sem voltak jobbak a kommunista változatuktól. Az USA képezte ki Oszáma bin Ládent.


Amit az oroszokról írtál az mind így van, csak érzem az írásodon, hogy benned hatalmas orosz gyűlölet is tombol, amivel nem lenne gond, csak emiatt elvakít a gyűlölte és ezért látod fekete fehérbe a világot.


Mennyivel jobb világ lenne, ha amerikaiak nem használták volna ki a rendszert váltó oroszokat, hanem barátságosan állnak hozzájuk. Oroszországot, mint új partnert kezelte volna. De nem, inkább kihasználta a helyzetet és még rá lépet a döglődön orosz medvére. Ennek eredménye, hogy oroszok nagy része csalódott a Nyugatban. A forradalom idején segítetek a fehér oroszoknak a bolsevikokkal szembe, akkor miért nem tudták megtenni ezt demokratizálódni kívánt oroszoknak?


Ahogy Kissinger mondta egyszer: „Amerikának nincsenek barátai vagy ellenségei, csak érdekeltségei.”


A végére pedig a kiírt kérdésedre az előző válaszomba válaszoltam. Mikor elolvastam a válaszódat, rájöttem, hogy ezt a kérdést csak azért írtad ki, hogy találj pár embert, akik hevesen bólogatnak, hogy micsoda szörnyűségek történek Oroszországban. Igen, tudjuk, hogy borzalmas dolgok történek ott, de mit akarsz még? Mi értelme van ennek a kérdésnek, ha nem akarsz foglalkozni azokkal, akik nem ugyan azt a mantrát nyomja, mint te. Van egy sejtésem, hogy a többi orosz kérdést is te írtad ki, ahol ilyen agresszívan válaszolsz a nem téged igazolóknak.

2022. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!