Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU az USA gyarmata?

Az EU az USA gyarmata?

Figyelt kérdés
Az ukrán-orosz háborúban is Amerika érdeke fegyverekkel támogatni az ukránokat, és mégis egész Európa követi.

2022. jún. 22. 17:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Itt a “gyíkemberhívő, érvelni nem tudó bolond”.20-as. Ez így van, ahogy mondod.


Olvasd el a cikkemet a macskapasztor.blog.hu-n!


A címe: palagáz, ttip isds Zöld utat a pusztításnak.


A greenfon is megtalálod.

Amit akkor írtam, most is aktuális.


De a ttip helyett (ami az usa és eu közti megállapodás) ceta-t Canada EU Trade Aggreement asszem, hoztak létre, de mivel minden Usa nagyvállalatnak van leánya Kanadában, és a Nafta megállapodás miatt Kanada is alárendelt a nagyvállalatok akaratának (mondjuk azt, hogy összefonódtak a politikai elittel a gazdasági elitek…), ezért ugyanaz a végeredmény.


Ízelítőnek: képzeljük el, hogy a Gabriel resources beperli Romániát a becsült elmaradt profitjának összegére egy magán választott bíróságon, mert nem tudta kitermelni a verespataki aranybányát.

Vagy képzeljük el, hogy csak befenyegeti ezzel a román kormányt.


Ja, várjál! Hogy ez a valóság?!…


[link]


Melyik kormány vállalja az anyagi kockázatot, amit a munka, környezet védelmi szabályozásaihoz ragaszkodás jelent?


Melyik kormány merészel majd normális közegészségügyi ellátást biztosítani az állampolgárainak, ha majd emiatt elmarad a profitja egy nagy magánegészségügyi társaságnak?!


Olvasd el a cikkem!


Üdv: a “hülyeségeket bizonyíték nélkül irkáló átlagember, aki téveszmés mesékben hisz, és ötéves”


Este jövök a bejegyzéssel.

2022. jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

#20

"uralni akarja őket, hogy a legtökéletesebb totalitárius rendszert építse ki"

Na, ez az ami téveszme.

Az USA már az orosz+kínai kombó is sok lenne, ha egyszerre kellene mindkettővel foglalkozni. Az USA azt nyomta eddig is, pl. a NATO-n keresztül, hogy az EU erősödjön meg katonailag is, mivel az USA-nak kell egy erős szövetséges, hogy ne kelljen annyi erőforrást erre a két országra fordítania.


"kormányokkal és politikusokkal akik együttműködnek a technológiai óriásvállalatokkal"

Számtalan tech óriás pont, hogy az EU-ból indult. Van olyan terület, ahol az USA-nak nincs is saját tech cége, hogy versenyezzen.

Pl. a telekommunikáció kb. 70%-át a finn Nokia, svéd Ericsson és kínai Huawei viszi.

Az USA köpni-nyelni nem tudna, ha ez a 3 cég holnaptól nem szolgáltat.


(Jó, a Huawei eddig se zavarta, mert onnan amúgy is ki van tiltva.)


Azért mert téveszméid vannak, még nem lesz igaz, amit állítasz.


"konspirálnak és különböző szabályozásokat hoznak létre"

El is várom.

Itt vagy te, aki kitalált valami idiótaságot, aminek semmi alapja, és téged zavarna, ha korlátoznának, hogy terjeszd a hazugságod. Én pedig elvárom, hogy téged ebben korlátozzanak.

Pár évvel ezelőtt volt, hogy valaki viccből kitalálta és elkezdte terjeszteni, hogy egy pizzázó alaksorában gyerekek vannak és emberkereskedelem folyik, a pizzázó pedig fedő story. Nos, amerikában fegyverrel mentek be emberek, mert ezt elhitték.


Ha akkor ott a techcégek nem hagyják, hogy terjedjen egy ilyen hazugság, akkor ez nem következik be.


"Ezeknek nem fontos a természet és a környezet tisztasága sem, mint most kiderült"

Egyébként pont a techcégek azok, amik évről évre 10-20%-os javulást érnek el a klímavédelem valamely területén, szóval ez márcsak ezért sem igaz.


"lemondják a csővezetékes gáz és olajszállítást, de helyette tankerekkel viszik majd a cseppfolyósított palagázt, meg az olajat"

Ez ebben a formában megint hazugság.

Pl. magyarországra érkezik csővezeték, de egyébként mi sem 100%-ban csővezeték vesszük a gázt, vagyis azért mert létezik csővezeték, még károsabb módokon is szállítják.

Továbbá azért sem, mert nem a tankeres megoldás az egyetlen, hanem sokan megújoló energiaforrások felé mozdulnak el, ami még sokkal jobb, mintha vezetéken jönne valami.


Amit egyébként Mo. is megtehetett volna, hogy árammal fűtést kezdi el terjeszteni, ami szintén jobb opció tudott volna lenni, mint a gáz.


"Csak idő kérdése, hogy demokráciában mikor alakul ki diktatúra(Róma?)"

Az egy dolog, hogy ez érvelési hiba, csúszós lejtő, viszont sokkal érdekesebb, hogy akkor neked az kéne, ami Kínában és Oroszországban megy, ahol távolról sem ismerik a demokráciát? Mert most erre utalgatsz.


Mellesleg abban egyetértek, hogy Mo.-on már egy ideje nincs demokrácia, de legalább még nyugaton ez működik.

2022. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

22, 14:33-nak.


Addig amíg a választ írom, olvasd el a cikkemet, hallgass úgymond végig, és akkor a vállalati hatalomátvétel részével legalább tisztában leszel.


Persze csak ha szeretnél végre az orrodnál tovább látni.


Nem tűnsz teljesen reménytelennek, ha leveszem a tapló stílusodat és a nagy mennyiségű tudásod sekélyességét.


Ismerem a fajtádat: az vagy, aki megnyitja az atlanticot, a telex elemzést, a hvg 360-at, az msnbc-t, meg az usa népszavát, néhány bizniszportált, aztán nagyon tájékozottnak kezdi hinni magát.


I’ve been there…


Tisztelettel: a “tudatlan idióta ötéves átlagember”

2022. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Ez pedig addig egy film, amit Chris Hedges (tudod, akinek a hat évnyi showját leszedte a youtube, azaz cenzúrázta) “a liberális osztály halála” című könyvéből készített Temujin Doran.



[link]



Így néz ki a corporate power grab.


A nézettsége ne lepjen meg senkit, az algoritmus, ugye…


Üdv: az “idióta hülye”.

2022. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Ja, igen: az ázsiai rasszú emberek tudnának mesélni, mi lett a kínázásból.


Ha nem hülyítették volna 40 évig az oktatás lezüllesztésével és a liberális narratívával évekig (kína a gonosz) az embereket, akkor nem let volna a probléma ekkora.


Csak hát akik negyven éve hazudoznak egy képzelt liberális demokráciáról az embereknek az Eu-ban, és az Usában, miközben folyamatosan csökken a lakosság tömegeinek életszínvonala, őket nem érdekli a szélsőjobb előretörése.

Annál inkább a bünbakkeresés, és a felelősség magukról elterelése.

2022. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Kényszerszövetség.

Ha valami történi fog ezzel akkor hatalmas emigráció fog beindulni Ausztráliába, Új Zélandra és Japán felé. Persze Canada is. A szabadpiac miatt azokban az országokban lesz majd.


Két hatalom jobboldali keresztény útopiába fog alakulni, ha az oroszok teretnyernek. Lehet fasiszta, náci, fundamentalista stb. Olyan lesz, mint az kommunista forradalmak voltak.

2022. jún. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Hogy miért Joe Biden a legnépszerűtlenebb amerikai elnök?


Egy rövid videóban: [link]

Miközben negyvenvalahány milliárd újabb dollárt csapnak az amúgy is rekord, majd’ 900 milliárd dolláros hadiköltségvetéshez, hagyják lejárni a tizenvalahány milliárd dolláros, 200 millió adag ételt biztosító gyermekétkeztetési programot.

Mert az túl sokba kerül…

A demokraták huszonvalahány-3 arányban szavazták meg a hadiköltségvetés újabb növelését.


Biden most vágta meg a medicare-t pontosabban privatizálta.

Ja, hogy nem ír róla a hvg?


Semmiről nem ír, ami bidenre kínos.


Hát ezért van elegük belőlük is az amerikai embereknek.

2022. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

#21

Ok, msot van időm válaszolni.


"Olvasd el a cikkemet a macskapasztor.blog.hu-n!"

Figyelmesen az első egyharmadát olvastam el, már az is tele volt manipulatív, félrevezető dolgokkal, szóval ezekről beszélek.

Illetve felületesen átpörgettem, mert a szerkezeti felépítésére kíváncsi voltam, az is egy katasztrófa, így arról is beszélek.


Nyilván nem sorolok fel mindent, mert akkor csak erről írnék, ezért pár példát mondok.


Az egészet arra a tévképzetre húztad fel, hogy itt amerikáról van szó, mint egység. Miközben te is tudtad, hogy itt állami szintű szabályozásokról van szó, csak könnyebb manipulálni az olvasót azzal kapcsolatban, hogy ez amerikai szintű álláspont.

Szintén félrevezetted az embereket, amikor a problémákat soroltad fel, mivel bármiféle utánajárás vagy bizonyíték nélkül állítottad, hogy azok mind a palagáz kitermelésnek köszönhető. A legtöbb problémára Mo.-ról is tudok példát mondani az elmúlt pár évből, pedig nálunk nem folyik palagáz kitermelés.

Továbbá kettős mércét alkalmaztál, amikor elmondtad, hogy ezek milyen gonosz cégek, amik bármire képesek, de amikor valaki ezt felvetette orosz céggel kapcsolatban, akkor már hirtelen próbáltad függetlennek előadni magad és arról beszélni, hogy nincs rá bizonyíték. Ezzel mosdatva az oroszokat, akik BIZONYÍTOTTAN többször manipuláltak már nyugati társadalmakat az internet segítségével.

Az írásod pedig arra épül fel, hogy a kőolaj, földgáz elfogy, erre megoldás a palagáz, viszont csak azt mutatod be, hogy miért olyan rossz a palagáz, de nem beszélsz arról, hogy akkor szerinted mi a megfelelő alternatíva, így azt a ki nem mondott, ostoba konklúziót adod elő, hogy vagy megfagyunk, vagy megmérgezzük a környezetünket.


A legszánalmasabb pedig egyébként pont ez. Rettentő ostoba konklúziód és probléma felvetésed miatt, tárgyalásod miatt. A következtetés az, hogy ne termeljünk palagázt, miközben az is lehetne, ha nem lennél gyíkemberhívő, érvelni nem tudó bolond, hogy esetleg megfelelően le kell szabályozni valamit.


Ha az irásod első harmadában ilyen katasztrofálisan nagy marhaságokat sikerült összehoznod, akkor bizony igaz volt a rád adott leírásom, amit egyébként a kommented is bizonyít, szóval most ez jön.


"Ja, várjál! Hogy ez a valóság?!… Melyik kormány vállalja az anyagi kockázatot, amit a munka, környezet védelmi szabályozásaihoz ragaszkodás jelent?"

Hát igen, te nem vagy valami okos.

A logikád szerint akkor, holnaptól már nem lesz a munkaidőnek felsőkorlátja, mivel ha nem dolgoztathatnak a cégek téged 60 órát, csak 40-et, akkor az profit kiesés.

Vagy azért perelnek, mert fizetést kell adniuk, szabadságok jogokat biztosítani.

Sőt, perelni fognak, hogy ne mondhass fel és a cég szolgálja leszel.


Azért mert valaki perel, nagyon ostobának kell lenned ahhoz, hogy azt is elhidd, hogy minden pernek alapja van.

Ha holnap beperellek téged, hogy nem fizetsz havonta nekem 1 millió forintot, akkor a per végkimenetelétől független fizetni fogsz nekem? Tenylég annyi eszed van, mint egy döglött lónak?


"Üdv: a “hülyeségeket bizonyíték nélkül irkáló átlagember, aki téveszmés mesékben hisz, és ötéves”"

Ezt egyébként alá is támasztottad mind a cikkeddel, mind azzal az ostobasággal, hogy azt feltételezed, hogy minden pernek alapja van.

Nagyon fogyatékosnak kell lennie valakinek, hogy így gondolkodjon. Normális ember ezt fel sem tételezi.


#23

"a vállalati hatalomátvétel részével legalább tisztában leszel"

Igen, a gonosz vallálatok, akik amerikában gonoszak, de az oroszoknál nem.

Kicsit se kétszínű.


"Persze csak ha szeretnél végre az orrodnál tovább látni."

Mondja ezt az, aki szerint minden per jogos.

Szánalmas...


"Nem tűnsz teljesen reménytelennek, ha leveszem a tapló stílusodat és a nagy mennyiségű tudásod sekélyességét."

Semmi tapló nincs a tények kimondásában.

Tudom, hogy egy hülyének rosszul esik, ha lehülyézik, de a tényen nem változtat, hogy hülye marad.

Egy szőke nőre is mondhatod, hogy szőke, mivel igaz.


"Ismerem a fajtádat: az vagy, aki megnyitja az atlanticot, a telex elemzést, a hvg 360-at, az msnbc-t, meg az usa népszavát, néhány bizniszportált, aztán nagyon tájékozottnak kezdi hinni magát."

Ezt egyébként úgy hívják, hogy terelés, ami érvelési hiba.

De nyugi, megszoktam. A cikkednek sem volt semmi köze a kérdéshez, mégis arra élveztél el, hogy el kellene olvasnom.


#25

"Ja, igen: az ázsiai rasszú emberek tudnának mesélni, mi lett a kínázásból."

Kifejezetten cuki, ahogy semmit sem cáfoltál abból, amit állítottam, de tényleg k*rva okosnak képzeled magad.

Ha okos lennél, akkor nem ilyen tereléseket írnál, hanem cáfolnád azt, amit mondtam. Ezt nem történt meg.


"a liberális narratívával évekig (kína a gonosz) az embereket, akkor nem let volna a probléma ekkora"

Igen, az átnevelő táborok, meg hogy emberek tűnnek el, a biztonság és jóság jele.

Elárulom, hogy kína egy nagyon szar hely. Kína lakossága az USA lakosságának 5-szöröse kb., az EU-énak 3-szorosa és GDP-ben mégis mindkettő alatt van.

Kína azért tart ott ahol, mert sokan vannak, nem pedig azért mert egyébként egy fejlett működő ország.


"miközben folyamatosan csökken a lakosság tömegeinek életszínvonala"

Az egész bolygón a legmagasabb életszínvonal még mindig nyugaton van.

Csak tájékoztatásul közlöm.


"őket nem érdekli a szélsőjobb előretörése"

Egyébként amit magyarázol az pont a szélsőjobb narratívája, remélem ezt tudod.

Ők hasonlóan, mitn te, mosdatják az oroszokat és támadják az USA-t.


Te tudatában voltál annak, hogy állami szintű szabályozás a palagáz kitermelés, ezért voltak államok, ahol be lehetett tiltani. Ennek ellenére a gonosz USA-ról beszéltél.

Ahogy elmondtad, hogy ezek a cégek milyen gonoszak, viszont a gazprom ellen nincs bizonyíték. Annak ellenére, hogy bizonyított az oroszok beavatkozása, nyugati társadalmak manipulálasa, pl. a szélsőjobb térnyerése is részben nekik köszönhető.

Vagyis tudatosan manipulálni akartad az olvasókat.



Itt magyaráztad, hogy milyen részletesen kitárgyalod, amit írtam, ennek ellenére érvelési hibákat halmoztál, még az általad említett, propagált cikkben is.

Rettentő kínos, és élő bizonyítéka vagy a borzasztó oktatásunknak.

2022. jún. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Na, most buktál le ezzel a válaszoddal, hogy éppenséggel pont TE vagy egy washingtoni propagandista!!!


Eddig is gyanítottam, de most már biztos vagyok benne.


Vagytok egy páran, azt látom.


Az oroszvédés című blöffödből semmi sem igaz. Ha valaki elolvassa a cikkemet, világosan látja, hogy hogy kamuzol, de jól bemutattad vele a sémát, hogy hogyan próbáltok mindenkit hitelteleníteni, aki jogos kritikát fogalmaz meg!!!


Általában azzal, hogy oroszbérenc, meg amerika ellenes.


Pont mint orbán, hogy ha valaki az országban levő problémákat mondja el, akkor azzal az országot támadják, meg sorosbérencezik.


Ebben orbán tényleg jól másolja a Clintonistákat.


Manipulatív, félrevezető dologra sem hoztál egyetlen példát sem.


Ellenben a te állításaid egytől egyig full átlátszó félremagyarázásai azoknak, amiket világosan és érthetően leírtam.


“Az egészet arra a tévképzetre húztad fel, hogy itt amerikáról van szó, mint egység. Miközben te is tudtad, hogy itt állami szintű szabályozásokról van szó, csak könnyebb manipulálni az olvasót azzal kapcsolatban, hogy ez amerikai szintű álláspont.”


Nyilván nem ezt mondtam, hanem azt, hogy ezek a “szabadkereskedelmi egyezmények” a nagyvállalatokat hozzák döntő mértékben előnyös helyzetbe az egyezmény hatálya alá eső országokkal szemben. Ráadásul úgy, hogy miután beléptél, ki se léphetsz belőle.


Megtörtént a Ceta megkötése, ez alapján perel a Gabriel Resources Romániában.


Nyilván, ha nem volnál egy nagyképű és arrogáns, de cizellált véleményt megfogalmazni képtelen ember, a magyar oktatás szégyene, akkor rendesen elolvastad volna, amit a Nafta kapcsán említettem a cikkben, arról a perfenyegetés áradatról, ami például a New Yorki (ha jól emlékszem) bíróságon landolt az állami szabályozások miatt.


Ezekre példákat is hoztam, bírósági dokumentumokat, stb…


Például a New York Times 2001-es cikke is ír az ISDS-ről, hogy hogyan perelik rommá a vállalatok a tagállamokat.

[link]


Rajtad kívül senki (én sem) hegyezte ki a dolgot Amerika vs Oroszországra. Ezt te magyarázod bele, és SZALMABÁB ÉRVELÉS.


Aki más olvassa, az nézze most meg, mert jó példa arra, hogy hogyan hazudik egy washingtoni mélyállami propagandista ügynök. (Gyanítom, hogy az)


Persze Trump megtehette, hogy egyoldalúan felmondta a kezdődő tpp-t, ennyiben valóban igaz, hogy az USA a többi országhoz képest egyenlőbb. Hisz egy dolog a nemzetközi egyezmény, egy másik dolog az amerikai hadsereg. Habár én még ezt sem írtam, hisz ez csak később történt meg.


“Szintén félrevezetted az embereket, amikor a problémákat soroltad fel, mivel bármiféle utánajárás vagy bizonyíték nélkül állítottad, hogy azok mind a palagáz kitermelésnek köszönhető.”


Nem igaz, amit írsz, ha elolvassa valaki a cikket, teljesen világos, hogy ezek a problémák létező és valós problémák, be van linkelve mindenhez a forrás is, ha a szemednek nem hiszel, arról nem én tehetek, bocsi.


“Az írásod pedig arra épül fel, hogy a kőolaj, földgáz elfogy, erre megoldás a palagáz, viszont csak azt mutatod be, hogy miért olyan rossz a palagáz, de nem beszélsz arról, hogy akkor szerinted mi a megfelelő alternatíva, így azt a ki nem mondott, ostoba konklúziót adod elő, hogy vagy megfagyunk, vagy megmérgezzük a környezetünket.”


Nem ez volt a végkövetkeztetésem, hanem hogy a normális megoldás a problémáinkra a megújuló energia (ott a montázs a cikk végén is.) és hogy a palagáz híd a semmibe. Tehát megint nem láttál tovább a dühös arroganciádnál, és a soraidon keresztül érezhető, focidrukker stílusú világfelfogásodnál.


Nem mindenki szekértáborokban képzeli el a világot, mit te, hogy ha valaki rosszat mond egy jelenség kapcsán, akkor az biztosan azért teszi, mert Amerika ellensége. Ez a Bartus László színvonal, és elég gáz, ha lehámozom róla az arrogancia áradatot, ami folyik a szádból.


“Tenylég annyi eszed van, mint egy döglött lónak?”


Úristen, te mekkora paraszt vagy! A feleségedet is szoktad verni, meg mindenkivel így beszélsz?! :-)


“Azért mert valaki perel, nagyon ostobának kell lenned ahhoz, hogy azt is elhidd, hogy minden pernek alapja van.”


Ezt is csak te állítod, hogy én ilyet mondtam.


“A logikád szerint akkor, holnaptól már nem lesz a munkaidőnek felsőkorlátja, mivel ha nem dolgoztathatnak a cégek téged 60 órát, csak 40-et, akkor az profit kiesés.

Vagy azért perelnek, mert fizetést kell adniuk, szabadságok jogokat biztosítani.

Sőt, perelni fognak, hogy ne mondhass fel és a cég szolgálja leszel.”


Megtehetik, ha szeretnék, persze nyilván nem mindent fognak azonnal meglépni, de igen, ezek a lehetőségek is benne vannak.


Ha volna logikád, akkor nem próbálnád meg azt belelátni, hogy slippery slopeként azt állítottam volna, hogy ezek meg is történnek, ez is szalmabáb érvelés a részedről.


“A következtetés az, hogy ne termeljünk palagázt, miközben az is lehetne, ha nem lennél gyíkemberhívő, érvelni nem tudó bolond, hogy esetleg megfelelően le kell szabályozni valamit.”


A technológia egész egyszerűen nem alkalmas rá. Túl sok benne a problémás rész: a keverék, amivel repesztenek, tele van méreggel, ami feljön, az már rádióaktív gyakran, a folyadékkal kezdeni kell valamit, a kút bélése beton, ami megtörik, a feltördelt palaréteg nem stabil talaj többé, a metán szivárog (egyébként ezért jelentős részt a megugrott üvegházhatás az utóbbi években)


A megfelelő szabályozás pont azért problémás, mert az lehetővé se tenné a palagáz kitermelést, George Bush tudta, hogy kivételt kell tenni a Clear Water act alól, a Clear air alól, mert egyszerűen alapjaiban ilyen az eljárás…


“Ezt egyébként alá is támasztottad mind a cikkeddel, mind azzal az ostobasággal, hogy azt feltételezed, hogy minden pernek alapja van.

Nagyon fogyatékosnak kell lennie valakinek, hogy így gondolkodjon. Normális ember ezt fel sem tételezi.”


Pontosabban: ahhoz kell nagyon fogyatékosnak lenni (dühos fogyi :-) ), hogy a szalmabábod alapján hívd a vitapartneredet annak. :-)


Olyan kritikán aluli a stílusod egyébként, hogy azzal inkább a börtönben kellene lenned smasszernak, vagy valami hasonló…


Guamtanamoról hallottál?!


Esetleg a rendőri brutalitásról, hogy nap-mint nap lőnek agyon embereket, tele a magánbörtönök non violent drug offender-ekkel, több a fekete a sitten, mint a rabszolgák száma anno?


Hogy mi megy a drónháborúkban, mit tesznek Afrikában, a Közel-keleten, stb…


Hogy rabolták ki Amerikát ezek a korrupt szemetek?


ÉN SZERETEM AZT AZ ORSZÁGOT, OTT VOLTAM TÍZ ÉVIG, TE MEG AZOKAT VÉDED, AKIK TÖNKRETESZIK.


“"őket nem érdekli a szélsőjobb előretörése"

Egyébként amit magyarázol az pont a szélsőjobb narratívája, remélem ezt tudod.

Ők hasonlóan, mitn te, mosdatják az oroszokat és támadják az USA-t.”


Hazudsz megint, senki nem mosdatta EGY SZÓVAL SEM AZ OROSZOKAT.


“Te tudatában voltál annak, hogy állami szintű szabályozás a palagáz kitermelés, ezért voltak államok, ahol be lehetett tiltani. Ennek ellenére a gonosz USA-ról beszéltél.”


Gonosz usáról?! Hol?!


Megint hazudsz!!!


“Ahogy elmondtad, hogy ezek a cégek milyen gonoszak, viszont a gazprom ellen nincs bizonyíték. Annak ellenére, hogy bizonyított az oroszok beavatkozása, nyugati társadalmak manipulálasa, pl. a szélsőjobb térnyerése is részben nekik köszönhető.

Vagyis tudatosan manipulálni akartad az olvasókat.“


Ennek a néhány sorodnak totál köze sincs az írásom egy betűjéhez sem, és azt a látszatot kelted vele, mintha orosz ügynök volnék, ami hazugság.


Senki nem beszélt gazpromról, csak te, az oroszok csak annyiból kerültek a képbe az írásomban, hogy - ahogyan te is csinálod velem - a palagáz ellen tüntetőket próbálták azzal összesározni azzal, hogy az oroszok állnak mögöttük.


A hazudozás a másikról nem is vita-kategória, egy vitában nem hazudjuk telibe a másikat, hogy ezzel manipuláljunk egy esetleges harmadik felet, aki olvassa. Te tudod, és én is tudom, hogy hazudsz, de a harmadik fél esetleg nem. Ezt lejáratásnak (angolul smear) hívják, és a Clintonné féle klikk stílusa.


Amit én magyarázok, az az igazság, nem a szélsőjobb dumája, de persze miután Russell Brandre is lehet azt mondani, hogy az, vagy épp Jimmy Dore-ra, nem lepsz meg ezzel a vádaskodással egyáltalán.


Őket is pont ugyanígy próbálják lejáratni, mert megmondják az igazat.


Érdekes, és ezért gyanítom, hogy ügynök vagy, hogy milyen profin dobálod be pontosan ugyanazokat a stratégiákat, amivel a nagyok próbálkoznak nap-mint nap.


Az AEÁ-ban sok a probléma, nem Kínát védem, te nagyon okos, hanem arra hívom fel a figyelmet, hogy amiért őket szogatják, azt bőven megcsinálják otthon, csak ehhez fel kéne fognod a propaganda meg a valóság közti különbséget, de szerintem te erre nem vagy alkalmas.


Minden ötödik háztartás a szegénységi küszöb alatt él, ami a világ leggazdagabb országára nézve szégyen.


Tömegek roskadoznak a kifizethetetlen diákhitelek alatt, emberek mennek tönkre, ha egészségi problémájuk akad, mert a biztosítás munkaadóhoz kötött, és ha megbetegszel, esetleg túl sokba kerülsz, felmondják a biztosításodat.

90 millió alulbiztosított vagy biztosítás nélküli, ha jól emlékszem.

A nagyvárosokban az utcák mentén kék sátrakban élnek az emberek, egyre többen, mert amíg az egyre mélyebb társadalmi, gazdasági válsággal nem foglalkoznak, tolják a pénzt a hadiköltségvetésbe, és azon vannak, hogy Ukrajna is évekig tartson. És persze közben úgy csinálnak, mintha nem volna semmi baj. Amit te előadsz itt, a hazai közönségnek, azt előadnád bármilyen fórumon Amerikai emberek között, totál hülyének néznének, mert annak köze sincs a valósághoz, persze attól még adhatod elő véres szemekkel, meg fröcskölve, nagyképűen, telepofával, csak attól még nem válik igazzá…


Javaslom neked, hogy szívj el egy dzsót, és lehiggadsz.


Akkor talán nem leszel végtelenül dühös amiatt, hogy nem csak a te véleményed létezik a világon, hanem más is leír néha dolgokat.


A vita alapja volna a személyeskedés nélküli vita, de ez nálad már az elején nem játszott, mert baltával jöttél szétverni egy amúgy kedves és szimpatikus embert, mint én, a vita színén.


Te ilyen neveletlen diplomás nagyképű magyar bunkó vagy, ha egy amerikai vitában így szólalnál meg, akkor kinéznének, de itthon ez a színvonal, ezt tökéletesen bemutattad.


Látszik, hogy lelki sérült vagy, nagyon durván.


Nem tudlak sajnálni.

2022. júl. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

“Itt vagy te, aki kitalált valami idiótaságot, aminek semmi alapja, és téged zavarna, ha korlátoznának, hogy terjeszd a hazugságod. Én pedig elvárom, hogy téged ebben korlátozzanak.”


Azt meg majd az olyanok, mint Te, döntik el, hogy mi az igaz, és mi nem.


Tehát igent mondasz a cenzúrára, nem vagy demokrata.

2022. júl. 1. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!