Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svájcba milyen nehéz megkapni...

Svájcba milyen nehéz megkapni a B tartózkodási engedélyt szakmunkásként?

Figyelt kérdés

Tervezek kiköltözni Svájcba. Szakmunkás vagyok, tudok olyan B1 szinten németül (+ C1 angol, ami ott semmit nem ér).

Viszont mivel Svájc drága, nem akarok csak úgy vakon kimenni hátha lesz valami, mert L vagy B vízum nélkül amúgy se alkalmaznának a legtöbb helyen, én meg nem akarom elkölteni addig az összes pénzem.

Így csak akkor mennék ki ha már lenne B engedélyem.


Ezekkel a feltételekkel amiket fentebb írtam magamról szerintetek milyen könnyen kaphatok B tartózkodásit?



2022. jún. 27. 09:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

A B engedélyhez kell lakcím és munkaszerződés, az meg csak akkor lesz ha kimész és bérelsz valamit és munkát is találsz, ráadásul igényelni is személyesen kell a helyi ónkormányzatnál. Sakkmatt :)


Amekkora munkaerőhiány van ott is simán felvesznek és segítenek az ügyintézésben-ha az a B1 tényleg B1.

2022. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

#1


Tényleg B1, de sajnos csak Standarddeutsch, svájci németül csak annyit tudok, hogy az er az är. Tehát A0 tudásom van svájciul.


- Ha kimédz bérelni valamit, tehát csinálsz lakcímet, akkor azzal automatikusan L vízumot kapsz. Az igaz, hogy L vízummal már lehet dolgozni, de a gond az, hogy amíg van L vízum (1 év) addig a legtöbb helyen nem adnak B vízumot.

Nekem az lenne a célom, hogy egyből B vízumot kapjak, mivel az 5 évig érvényes. Erre mekkora esély van?

2022. jún. 27. 12:36
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Határozatlan idejű munkaszerződéshez általában megadják a B-t.
2022. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok múlik azon, hogy melyik kanton, meg hogy ki a munkaadó. De ahogy előttem is írták, határozatlan idejű munkaszerződés esetén szinte biztos az 5 éves "B".

"B" Bewilligungból egyébként nemcsak 5 éves lézezik. Az a maximum időtartam, annál lehet rövidebb is.

2022. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

#4


De a kérdés, hogy megkaphatom-e a B vízumot anélkül, hogy ténylegesen ki kellene költözzek majd ott keresgélnem.

Tehát lehet-e Svájcon kívülről úgy munkát kapni ahol elintézik majd nekem a B vízimot.


Mert az szeretném elkerülni, hogy oda kiköltözök és keresgélek hetekig vagy akár hónapokig

2022. jún. 28. 13:07
 6/32 anonim ***** válasza:

"Tehát lehet-e Svájcon kívülről úgy munkát kapni ahol elintézik majd nekem a B vízimot"


Nem lehet.

2022. jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

#6


Akkor sokkal nehezebb ming Hollandiában.

Ott BSN számot akármilyen betanított majomnak megcsinálnak. Nem kell kiutazni és ott lébecolni meg ott munkát keresni.

2022. jún. 28. 16:02
 8/32 anonim ***** válasza:

#7

Svájc nem tagja az EU-nak. Átvesznek ugyan néjány dolgot, de megvanbak a saját szabályaik. Kivülről nem lehet Bewilligungot intézni.

2022. jún. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

#8


Nem kívülről. Nem úgy értettem, hogy fizikailag kívülről. Ahogyan BSN számot se lehet fizikailag kívülről.

Hanem Hollandiában kívülről elintézed a munkát és ők már lefoglalják neked az időpontot, szállást stb. Amikor te odamész csak bemész az okmányirodába és megcsinálod a BSN-t.


Na ugyanilyet lehet-e Svájcban, hogy megvan a munka, el van intézve, hogy mikor hova, és amikor odaérek fizikailag akkor csak bemegyek és megcsinálom a B vízumot.

Azaz nem kell a semmibe csakúgy kiköltözni és elkölteni a több ezer frankokat addig míg keresgélek munkákat, nem kell fizikailag bemenni munkát keresni stb. Nem kell ott költsem a semmibe a pénzt amíg nem találok munkát.

Hanem amikor kimegyek már egyből kezdhetek is dolgozni (=pénzt keresni) mint Hollandiában

2022. jún. 28. 17:20
 10/32 anonim ***** válasza:
Senki nem fog helyetted intézni semmit.
2022. jún. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!