Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » ELMÉLETBEN át lehet csatolni...

ELMÉLETBEN át lehet csatolni területeket népszavazással Magyarországhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elkezdtem gondolkodni, hogy elméletben át lehetne-e csatolni területeket Magyarországhoz, úgy, hogy az ott élő többségi magyarság népszavazást kezdeményez. (feltételezzük, hogy nekünk kedveznek a körülmények, és tényleg többségi magyarság van, nem tudom) Nem tudom lehetséges-e, engedik-e a nemzetközi jogok. Kérlek mellőzzétek az indulatos válaszokat, csak elméletben érdekel a kérdés, nem akarom lerohanni Erdélyt. (: Próbáltam utánanézni neten, de nem sokat találtam, ha valaki jobban ért hozzá, vagy hasznos gondolata van, azt előre köszönöm.

2022. aug. 27. 01:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

#20 szerintem sokan támogatnák. főleg ha a többi megyéből is odaköltöznének.


persze nem egész baz megyét

2022. aug. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Katalónia és Spanyolország megvan? Őket komolyan vették. Ott van még Skócia és az Egyesült Királyság. A skótokat is komolyan vették, volt is népszavazás. Sőt Skócia legnagyobb pártja függetlenségre törekszik.
2022. aug. 28. 13:12
 23/28 anonim ***** válasza:
Természetesen egy olyan függetlenedési kísérleten, aminek megvan az igen komoly történelmi, kulturális és politikai háttere, és van rá reális társadalmi igény, plusz az adott terület maga jelentős befolyással rendelkezik, hogy ilyesmit ne lehessen csak úgy ignorálni tőle, ott igen, van mit komolyan venni. De egy ilyen random példán, amit te hoztál, ezt kb senki nem venné komolyan.
2022. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

[ma 13:12]: Olvasd vissza [tegnap 06:41] válaszomat. Katalónia Spanyolország szuverenitása alá, Skócia pedig az Egyesült Királyság szuverenitása alá tartozik. Mindkét esetben az adott területen hatalmat gyakorló ország törvényeinek megfelelően történt minden. Autonómia, függetlenségi népszavazás, minden. Ennek megfelelően el is ismerte őket a nemzetközi jog.


A 2014-es skót függetlenségi népszavazást nem Írország vagy Kanada vagy bármelyik másik ország szervezte meg. Hanem az Egyesült Királyság.

2022. aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

#24 Igen, az Egyesült Királyság szervezte meg a skót függetlenségi népszavazást, mert a skótok kérték. Vagyis Románia szervezné meg az erdélyi népszavazást, mert Erdély kérte. Amúgy "Elismerte őket a nemzetközi jog"???

Lehet félreértelek, de nem ismerte el őket, mivel mindkét esetben sikertelen volt a népszavazás. (Katalóniánál meg volt az 50%+ szavazati arány, csak valami gubanc volt az alkotmányukkal nem tudom pontosan, Skóciánál pedig nem volt elég szavazat.)

2022. aug. 29. 22:12
 26/28 anonim ***** válasza:

[tegnap 22:12]: "Amúgy "Elismerte őket a nemzetközi jog"???


Lehet félreértelek, de nem ismerte el őket, mivel mindkét esetben sikertelen volt a népszavazás."

- Úgy értem, elismerte a nemzetközi jog a népszavazást (és sikeresség esetén az eredményét is elismerte volna). Az ellentétre, amikor a nemzetközi jog a népszavazást sem ismeri el, a közelmúltbeli példa a krími népszavazás, amit Oroszország rendezett egy olyan területen, ami az adott pillanatban a nemzetközi jog szerin nem tartozott Oroszországhoz. Ezért a krími népszavazást nem ismerte el a nemzetközi jog, és az eredményét sem fogadja el, a Krímet a világ legtöbb országa hivatalosan még mindig Ukrajna részének tartja (más kérdés, hogy Oroszország gyakorolja ott a tényleges hatalmat, ezért megszállónak tekinti őket a globális politika, diplomácia és közvélemény túlnyomó része).

2022. aug. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 MDaniel98 ***** válasza:
Ha Magyarország és Románia megegyezne, és Románia a saját törvényei szerint lefolytatna egy népszavazást, akkor igen, de amúgy erre az esély konkrétan 0%.
2022. aug. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Erdélytől semmiképpen sem, Románia alkotmánya tételesen kimondja, hogy "Románia egységes, szuverén és oszthatatlan nemzetállam."


Az alkotmánybíróságon már elbukna egy ilyen népszavazási kezdeményezés.


Viszont elvileg el lehetne nevezni Magyarországnak akármelyik települést vagy megyét, egy adminisztratív egység névváltoztatásáról lehet népszavazást kiírni! Vicces lenne :-))))

2022. szept. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!