Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok ahhoz, hogy Kína...

Mit szóltok ahhoz, hogy Kína gazdasága az összeomlás szélén áll?

Figyelt kérdés

Finanszírozási problémák miatt rengeteg projekt csúszik, a vállalkozások sorra telepednek ki az országból. Az idén csaknem 25 százalékkal zuhannak az ingatlanárak Kínában, mely hatással van a GDP-jük több mint 1/3-ára.


Elég csak megnézni hogyan változott az ingatlanok árának alakulása az utóbbi időben, elárulja milyen nagy bajban van a kínai gazdaság:

[link]


Az ingatlan katasztrófa csak egy a sok probléma közül, Kína lehet elveszíti a második helyet GDP tekintetében?



2022. szept. 7. 09:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Kamu.
2022. szept. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg valami legit forrás...????
2022. szept. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen ábrát az általános iskolás gyerekem is tud csinálni... :-D
2022. szept. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
13%

Érdekes, én ezt láttam Kínával kapcsolatban a minap:


[link]

2022. szept. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
Bezzeg Fukrajna...
2022. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
14%
Nem kell őket félteni. Szorgalmas (nem túl szép:-) elég alacsony, izgő-mozgó emberkék, nem kopaszodnak (sűrű, erős fekete egyenes frizura...még véletlenül sem hullámos vagy göndör), tisztelettudóak, udvariasak, mosolygósak...ÜGYESEK. Látszólag olyan butusnak néznek ki de az eszük is vág. Nem kell őket félteni, a jég hátán is megélnek.
2022. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%
CSak az USA ezermilliárdokkal tartozik nekik...
2022. szept. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az "összeomlás szélén áll" amolyan nagy szavak, de a jelentés mögöttük összetett. Az USA gazdasága is többször összeomlott már az elmúlt 100 évben, sokszor temették már, de azért megvannak még az unalmas kis első helyükön.


Ugyanakkor szerintem is kinéz nekik 1-2 korrekció és visszaesés. A kínai gazdaság egy turbólufi, amit vagy le tudnak ereszteni valahogy, vagy egyszer csak elpukkan. Igazából sokan hiszik, hogy Kína valami oltári nagy innovációt hajt végre, de a valóság az, hogy ugyanazt az utat járja be, amit a nyugat, csak sokkal rövidebb úton és idő alatt.


Nemrég olvastam, hogy egyre többet fektetnek Afrikába, mert a kínai társadalom egyre kevésbé alkalmas az olcsó ipar ellátására, mert ahogy nő az életszínvonal, úgy drágul a munka, illetve ahogy öregszik a társadalom, úgy nő a teher. Azért az kemény, amikor már Kína keres olcsó munkaerőt külföldön.


Szerintem Kína helye a második helyen kb stabil, de sok feladat áll előttük, és a szárnyaló emelkedés szükségszerűen lassulni fog. Ez az ingatlanlufi olyasmi, ami okozhat nekik egy válságot, de pl sokkal érdekesebb, hogy a 1,4 milliárdos, elöregedő, csökkenő népességükkel mit kezdenek majd, és hogy mit kezdenek azzal, ha ez megeszi az olcsóságuk okozta versenyelőnyüket.

2022. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%
ez már döfi
2022. szept. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Erősen csodálkoznék ha így lenne.

Amúgy pont egy ilyen ábrásat szartam ma reggel.

Kb ennyit is jelent.

2022. szept. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!