Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Тi mit gondoltok Mao Ce-tungról?

Тi mit gondoltok Mao Ce-tungról?

Figyelt kérdés

Nekem tetszenek a tézisei.


[link]



2022. szept. 7. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Egy paraszt volt aki megfelelő helyen és időben élt ahhoz, hogy hatalomra kerülhessen, így lett belőle a bolygó legnagyobb tömeggyilkosa. Jobb lett volna, ha marad a rizstermesztésnél. Nem véletlenül nem lett fáraó a parasztból már Egyiptomban sem.
2022. szept. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Sztálinhoz tudnám hasonlítani.

Neked fogalmad sincs, kinek a tézisei tetszenek.

Marx tézisei pedig - a keresőszavakhoz irtad a nevét - még félig sem hasonlitanak ennek a vörös patkánynak a téziseihez. Szerintem olvasd el Marx összes könyvét, és olvasd el, ez a patkány miket csinált. Ne egy ötperces youtube video alapján határozd meg valakinek a politikai értékét. Mert ilyen alapon a felcsuti majom is lehet értékes, ha csak az 1985-ben vallott nézeteiből vágok össze egy 5 perces vidót.

2022. szept. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Hogy egy patkány volt.

Az egyik legfőbb célja az volt, hogy kipusztítsa a Kínai kultúrát.

2022. szept. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

A modern kori Kína történelme vele kezdődött el, Kína területi egységének a helyreállításában, a japán megszállás alóli felszabadulásban döntő szerepet játszott. Tibet elfoglalása fölösleges volt, ma is kb a legelmaradottabb országrész, óriási költségekkel jár a felzárkóztatása, az infrastruktúra kiépítése és az ország vérkeringésébe való becsatolása. Gazdaságpolitikailag a sztálinizmust gyakorolta, amit Mao halála után Teng Hsziao-ping nem folytatott tovább, a magántőkét beengedte az országba és az országon belül is engedélyezi, de a társadalmi tulajdon és a szövetkezeti gazdasági formák a mai napig meghatározzák a kínai gazdaságot, emellett a beáramló működőtőkét is gyakran kínai társadalmi tulajdonhoz kötik (lásd a Volkswagen kínai cégében az államnak 40%-os részesedése van). Mao gazdaságpolitikája tehát már nincs érvényben. A "kulturális forradalom" hatásai viszont a mai napig hatnak, ennek célja az volt, hogy Kínát megszabadítsa minden maradi sallangtól. Petőfi Sándor átment a rostán, ha jól tudom, ma is kötelező olvasmány számos forradalmi verse.


A fáraókról annyit, hogy azok zsarnoksága semmivel nem volt kevésbé diktatórikus, csak hát az idő mindent megszépít. Nem volt éppen kellemes dolog az ókori Egyiptomban rabszolgának lenni.

2022. szept. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Hogy teljesen elzárta az országát a külföldtől. Kinában akkor olyan volt az élet, mint ma Észak-Koreában.
2022. szept. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MDaniel98 ***** válasza:
77%
Kultúrálatlan, tömeggyilkos diktátor.
2022. szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!