Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az amcsi sorozatokban miért...

Az amcsi sorozatokban miért van annyi érzékenyítés és heteró fehér férfi ellenesség manapság?

Figyelt kérdés

Pl. érdemes megfigyelni, hogy a rosszfiú főgenya az mindig csakis heteró fehér férfi lehet, a feketék pedig jóformán mindig jófej, segítőkész laza csávóknak vannak bemutatva. A The Walking Dead-ben is az összes főellenség fehér férfi volt, de a feketék csak a jó megestesítői, ők azok akik mindig segítenek másokon és csupa derű, mulatság az életük.


Engem csak az érdekelne, hogy mi ezzel a cél, hogy a heteró fehér férfi egyre nagyobb ellenségnek van kezelve?



2022. szept. 26. 13:01
1 2 3 4
 11/39 Drakula ***** válasza:
27%

"Honnan szeded a fenti hazugságaid? Egy csomó olyan film van, ahol fekete a főgonosz, miért hazudsz?"

Honnan szerezted a szövegértés ötösöd? E-bayen?

Nem azt mondta hogy nincsenek, hanem azt hogy manapság nem készülnek.

"Attól, hogy több olyan film lett, amelyben nem csak fehérek szerepelnek általában jófiúként még nem lesz kevesebb jogod."


Félre érted. Nem azt állitják hogy ennek a fehér ellenesség lesz a következvénye, hanem hogy ez a fehér ellenessség következménye.


Nem adtól lesz fehér ellenesség hogy már csak fehér heterok a gonoszok, hanem a fehér ellenességtől van hogy csak fehér heterok a gonoszok.


Ez az amcsiknál, a blm-miatt nagyon terjed.

2022. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
82%

Drakula!

Szimplán érthetetlen, amit írsz. "Nem azt állitják hogy ennek a fehér ellenesség lesz a következvénye, hanem hogy ez a fehér ellenessség következménye."

Milyen fehér ellenességről beszélsz? A fehér ellenesség abban nyilvánul meg, hogy az élet valamely területén a feketék kirekesztik a fehéreket. Honnan rekesztik ki őket? Mikor van kevesebb joga egy fehérnek, mint egy feketének?

"Nem adtól lesz fehér ellenesség hogy már csak fehér heterok a gonoszok, hanem a fehér ellenességtől van hogy csak fehér heterok a gonoszok."

Ezt kifejtenéd bővebben? A Netflixre évente több tucat új film/sorozat kerül fel. Sorolj már fel légy szives legalább 10 olyan filmet, ahol a főgonosz fehér hetero férfi, és a főhős POC vagy az LMBTQ tagja.

A fehérhisztinek akkor lenne alapja, ha szimplán csak feketék vagy LMBTQ tagok szerepelnének egy adott filmben, de pont ennek az ellenkezője történik. Manapság egy adott filmben mindenféle rassz és nemi identitás szerepel, mint a VALÓ ÉLETBEN is. Van rengeteg fehér hetero főhős még mind a mai napig a filmekben, és ezzel nincs is semmi baj. Csak kapásból néhány sorozat, ami eszembe jut: Sex Education, The A-list, Amerikai Horror Sztori, Elite, Vaják, Trónok Harca, Russsian Doll, Dinasztia, The Rain, 13 okom volt, Elveszve az Űrben, IZombie, The I Land, Ozark, Te, és még akár sorolhatnám estig is. Sőt ezekben a sorozatokban kapásból több negatív POC személy is az eszembe jutott, szóval még mindig értelmetlen ez a fehérhiszti.

2022. szept. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Drakula ***** válasza:
42%

Te tökre nem érted igaz?

Nem az a baj hogy a hősők között vannak melegek is feketék.

Az a baj hogy az összes ellenség fehér hetero, manapság.


"Ezt kifejtenéd bővebben? A Netflixre évente több tucat új film/sorozat kerül fel. Sorolj már fel légy szives legalább 10 olyan filmet, ahol a főgonosz fehér hetero férfi, és a főhős POC vagy az LMBTQ tagja."


Ezt rá bizom a többiekre, én nem nagyon nézek netflixet meg ilyeneket, animés vagyok.


Bár utolag eszembe jutt egy sorozat amit még is néztem. A sabrina hát borzongato kalandjai.



A 2. évad feléig néztem. Remek sorozat.


Szóval, Black wood atya, (A sátánizmus ott a boszorkányság kereszténysége fekete misétől luciferi passio előadásig) a sorozat egy vissza térő gonosza, fehér nőgyülőlő, rasszista (sabrinával az a baja hogy félvér) hagyomány tisztelő férfiként jelenik meg, is célja hogy az éj egyháza azaz sabrina konvenje (Boszorkány közösség) egy általa készitett evangélium szerint éljenek mely csicska szintre rakja a nőket, is a félvéreknek sem kedvez. Mellesleg sabrina nénikéjének vallási mentora is (elnyomo agymoso) szeretője.


Miután elkell hagynia az egyházat (A sötét nagyúr megtagadása nem épp jó ötlet) a helyébe lép egy fekete nő, új hagyományokkal is kapásbol sabrina nénikéjének szeretője is vallási mentora lesz. (Ugy hogy szinte semmi szerelmi szál nem volt köztük, még csak egy flört se.)


Szóval van tippem hogy miről beszélnek a többiek.


"A fehér ellenesség abban nyilvánul meg" hogy egyesek amerikában fehér szobrokat veretnek le a bűneikre hivatkozva, hogy aztán egy bűnözöt állitsanak a helyükbe. Abban nyilvánul meg hogy egyesek bőr szin alapu kvótát akarnak hollywoodba. Abban nyilvánul meg hogy egyetemek akarnak faji szegregáciot "fekete érdekek" miatt [link] ez a filmes cucc csak egy hab a tetején.


Amugy miért oly lehetetlen, hogy vannak akik a fehéreket akarják elnyomni?


A rasszizmus bárkiben lehet.

2022. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
78%

Drakula!

Én veled ellentétben felsoroltam több mint 10 példát, míg te magad is kijelented, hogy közöd nincs a témához, mivel nem nézel csak animét, mégis okoskodsz. Tipikus magyar mentalitás. :)

Említed a Sabrinát, teljesen feleslegesen, mivel a főhős épenséggel fehér, szóval az a megállapításod, hogy az összes ellenség fehér hetero már meg is dőlt, durva hogy folyamatosan saját magadnak mondasz ellen, és még csak észre sem veszed. Mellékesen hozzátenném, hogy most én is linkeljek be kb. 10-szer annyi feketeellenes mozgalmat? Amit belinkeltél (pestisracok.hu miért is nem lepődök meg) az szinte nem is hír, mivel semmi nem lett belőle, szimplán csak azért van felkapva itthon, hogy a jobboldal még inkább elbutítsa a hozzád hasonlókat. Érdekes módon az USA-ban ezt az elképzelést még csak fontolóra sem vették (alig több mint 1000 ember írta alá), itthon meg úgy adják le, mintha már meg is történt volna. Elárulom, hogy feketeellenes mozgalmaknál is vannak cifrábbnál cifrább dolgok, érdekes módon azokat mégsem hozza le a pestisracok.hu (vajon miért nem).

A fehér ellenességtől az USA nagyon messze van. Aki képes néhány szobor miatt elhinni azt, hogy a fehéreket elakarják nyomni (amikor szinte mindent a fehérek irányítanak), azok szimplán fanatikusak és nem látják az ok-okozati viszonyokat.

Azt meg ne is említsük, hogy alapjáraton filmekről volt szó, és a filmekkel kapcsolatos fenti megállapításod szimplán hazugság. (temérdek példa van rá, több mint 10-et fel is soroltam). Szimplán az érdekelne, hogy ha te magad is elismered, hogy nem szoktál filmeket nézni csak animét, akkor miért állítasz bizonyosan olyan dolgokat, hogy manapság csak olyan filmek készülnek, ahol az összes ellenség fehér hetero? Ki érti ezt? :)

2022. szept. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 Drakula ***** válasza:
21%

"Említed a Sabrinát, teljesen feleslegesen, mivel a főhős épenséggel fehér, szóval az a megállapításod, hogy az összes ellenség fehér hetero már meg is dőlt, durva hogy folyamatosan saját magadnak mondasz ellen"


Már meg bocsás, de az hogy a főhős fehér, hol mondd ellent annak hogy az összes főgonosz fehér.


"Elárulom, hogy feketeellenes mozgalmaknál is vannak cifrábbnál cifrább dolgok, érdekes módon azokat mégsem hozza le a pestisracok.hu (vajon miért nem)"


Mert azokat lehozza a másik oldal.


"Amit belinkeltél (pestisracok.hu miért is nem lepődök meg) az szinte nem is hír, mivel semmi nem lett belőle, "


Nem az a lényeg hogy sikerült.e vagy sem hanem az hogy ilyen törekvések vannak.


"Azt meg ne is említsük, hogy alapjáraton filmekről volt szó, és a filmekkel kapcsolatos fenti megállapításod szimplán hazugság. (temérdek példa van rá, több mint 10-et fel is soroltam)"


1. Eleve sorozatokról volt szó.

Ezek közt a "filmek" közt elég sok, pont sorozat mint a sabrina.

2. MAI sorozatokrol.



"Szimplán az érdekelne, hogy ha te magad is elismered, hogy nem szoktál filmeket nézni csak animét,"


Nem mondtam hogy nem nézek filmeket. Azt mondtam nem nézek Netflixet.

2022. szept. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
78%

Drakula!

Ha vennéd a fáradtságot, és utánanéznél rendesen a dolgoknak talán nem fárasztanál itt és rájönnél mennyi baromságot hordasz össze. Az összes főgonosz hetero fehér megállapításod már akkor megdőlt, amikor felsoroltam egy tucat másik mai sorozatot.

Az érvelésed iszonyat gyenge, remélem tizenéves vagy, akkor még talán érthető lenne.

Ezek a "Mert azokat lehozza a másik oldal + Nem az a lényeg hogy sikerült.e vagy sem hanem az hogy ilyen törekvések vannak." mondatok mindent elárulnak, arról mennyire nem vagy képben. Ha ténylegesen számít minden ilyen törekvés azon miért nem vagy kiakadva, amikor a fehérek tesznek cifrábbnál cifrább dolgokat a feketék ellen? Vagy a hozzád hasonlóknak csak az baj, ha több fekete karakter szerepel bizonyos filmekben? :D

Igen sorozatokról van szó, ha kicsit is tisztában lennél a dolgokkal tudnád, hogy az a tucat cím, amit leírtam mind sorozat. Felsoroltam egy tucat sorozatot ellenpéldaként, erre itt vered magad a Sabrinával (ami amúgy sem jó példa, hiszen semmilyen szempontból nem testesít meg fehér ellenességet). Ha tényleg értenél a témához azt is tudnád, hogy az összes általam felsorolt sorozat MAI.

A vita alap szabályait még általános iskolában oktatják, alap dolog, hogy ha kijelentesz valamit példákat társítasz hozzá. Még mindig várom azokat a példákat (legalább annyit kérek, amennyit én is felsoroltam), amik alátámasszák azt, hogy "az összes ellenség fehér hetero, manapság.").

2022. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 Drakula ***** válasza:
42%

"Ezek a "Mert azokat lehozza a másik oldal + Nem az a lényeg hogy sikerült.e vagy sem hanem az hogy ilyen törekvések vannak." mondatok mindent elárulnak, arról mennyire nem vagy képben. "

Ez azt mutatja hogy te mennyire nem vagy képben.

"Ha ténylegesen számít minden ilyen törekvés azon miért nem vagy kiakadva, amikor a fehérek tesznek cifrábbnál cifrább dolgokat a feketék ellen?"

Ezeken inkább felháborodok, de meg nyugtatt a tudat hogy ezeket legalább mind a kettő oldalrol ellenzik. Ellentétben a fehér ellenes raszzizmussal.


"Vagy a hozzád hasonlóknak csak az baj, ha több fekete karakter szerepel bizonyos filmekben? :D"

1. Ne általánosit. Nem szép dolog.

2. Engem az zavar hogy egyre több filmben jelenik meg egy rasszista sablon a fehér emberről mint nő gyülőlő kirekesztő primitv személyről, valamint az hogy le cserélnek olyan karaktereket akik eredetileg fehérek voltak (Mint zeus, jean dar'c, julius cesar: [link] mig ha valaki mondjuk fehér emberrel SZINKRONIZÁL egy fekete szereplőt, akkor kitőr a rasszista botrány.


"Ha tényleg értenél a témához azt is tudnád, hogy az összes általam felsorolt sorozat MAI."


Az összes?


Izombie-2015

Trónok harca-2011

Amerikai horror sztori-2011

Stb.


Bár utolag szerintem sem MINDEN mai filmben, hanem a többségben jelenik meg ez.


"Még mindig várom azokat a példákat (legalább annyit kérek, amennyit én is felsoroltam), amik alátámasszák azt, hogy "az összes ellenség fehér hetero, manapság.")."


OK. Bár amiket felsoroltál nagyrészük nem is arra ellen érv hogy a maiakban fehér ellenes űzenet van de azért ok.


1.A víz érintése

2.Zöld könyv - Útmutató az élethez

3. Fekete karácsony. (Ezt itt ki is fejtik: https://www.youtube.com/watch?v=eRlbQz9wOD8)

4.Az utolsó párbaj.

5. Sabrina hátborzongtó kalandjai.


Tény nem hoztam annyit mint te. De én maiakat gyüjtöttem. Is eleve nem nézek sokat.


"Felsoroltam egy tucat sorozatot ellenpéldaként, erre itt vered magad a Sabrinával (ami amúgy sem jó példa, hiszen semmilyen szempontból nem testesít meg fehér ellenességet)"


Egy gonosz fehér hetero himsoviniszta rasszista pap, akit le cserél egy fekete leszbikus pogány nő, aki mindenkivel elfogadó.


Ha neked ebben semmi nincs...

2022. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
27%
#12: Unalmas már ez a négerhiszti, hagyd abba!
2022. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval, Black wood atya, (A sátánizmus ott a boszorkányság kereszténysége fekete misétől luciferi passio előadásig) a sorozat egy vissza térő gonosza, fehér nőgyülőlő, rasszista (sabrinával az a baja hogy félvér) hagyomány tisztelő férfiként jelenik meg, is célja hogy az éj egyháza azaz sabrina konvenje (Boszorkány közösség) egy általa készitett evangélium szerint éljenek mely csicska szintre rakja a nőket, is a félvéreknek sem kedvez. Mellesleg sabrina nénikéjének vallási mentora is (elnyomo agymoso) szeretője.


Miután elkell hagynia az egyházat (A sötét nagyúr megtagadása nem épp jó ötlet) a helyébe lép egy fekete nő, új hagyományokkal is kapásbol sabrina nénikéjének szeretője is vallási mentora lesz. (Ugy hogy szinte semmi szerelmi szál nem volt köztük, még csak egy flört se.)"


Azt a k*rva, ez már leírva is nagyon durva. A víz érintését láttam, az is keményen ideológiai. Ezek kb. olyanok, mint a Jud Süss volt annak idején.

2022. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Drakula ***** válasza:
100%

Azért a sorozat mellett szóljon hogy nagyon érdekes tud lenni ez a vallásos sátánizmus.

Már mint olyan mint a kereszténység, csak sátánnal. Még korus is van.

2022. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!