Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-t miért sorolják a...

Az USA-t miért sorolják a nyugagi országok közé? Mivel nyugatibb akár Oroszországnál is a földrajzi elhelyezkedést kivéve?

Figyelt kérdés
Az USA társadalma és maga a rendszere mennyiben illeszkedik jobban a nyugati világhoz mint Oroszország? Igen az USA-ban van mondjuk úgy 6-7 város amelynek társadalma szinte Nyugat-Európai gondolkodású, New York, Boston, DC, San Francisco, Seattle, Portland. De ezeket kivéve már igazàból már Los Angeles vagy Chichago társadalma sem követi túlzottan a nyugati normàkat. Az Észak-Keleti rész kétségtelenül közelebb áll a nyugati világhoz mint Ororszország de az USA egészének nyugathoz tartozása miben nyilvánul meg? Alapvetöen egy olyan diktatúra amely tàrsadalmának közel fele mèg erösebb diktatúràt akarna. Erös tekintély tisztelet és szabály követö magatartás elvárása, idösek tisztelete a fiatalok és gyerekek helyett még a Magyarorszàginál is erösebb szinten (ami pont szembe megy mindennel amit a nyugati világ képvisel). A rendszerük diktatórikus emberi jogokról beszélni sem lehet, persze mutatóban vannak bár nagyoj korlátozottan és még azok sem érvényesülnek. Rettentöen erösen kollektivista társadalom csak nagyon kapitalista is de a kapitalizmusnak valójában semmi köze az individualizmushoz. Sokkal erösebb társadalmi elváràsok vannak mint bárhol a nyugati vilàgban és elvárják hogy megfelelj nekik. Mi az ami miatt az USA-t mégis a nyugati vilàghoz sorolják?

2022. szept. 28. 15:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
"szabály követö magatartás elvárása" Ez nem diktatúra, max csak beteg balosok agyában.
2022. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
69%
Na megjött az okos aki Nográdsevicsealsón lakik, és az amerikát is csak az M1-ről ismeri
2022. szept. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Éltem éveket az USA-ban, és az írásodból egy büdös kukk nem igaz. Te ezeket az információidat milyen forrásból szerzed???
2022. szept. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, segítek. Vegyél magad elé egy térképet, amit az európaiak használni szoktak, mint ez itt, és nézz rá!

[link]

Tudod ami Európa és Ázsia határától keletre van a térképen, azt nevezték el az európaiak "Kelet"-nek, ami meg nyugatra van az lett a "Nyugat".

Ha jól megnézed a térképet fel fog tűnni, hogy az USA is nyugatra van.

2022. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Ezt mondom én is, ha San Francsisco partján állva nézel a távolba, onnan Oroszország is nyugatnak látszódik!
2022. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö: ritkán lehet EGY kérdésben ENNYI hülyeséget olvasni, gyakorlatilag semmi sem igaz abból, amit írtál. Nem tudom, honnan szeded az infókat, de szerintem keress más, megbízhatóbb forrásokat!
2022. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
53%
Tipikus passzív agresszív projekció.
2022. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Az egy dolog hogy szàmotokra szélsöjobboldaliak számára rendben van a diktatúra de ettöl függetlenül mi köze van az USA-nak a nyugati világhoz? Értelmezni làtom nem sikerült mert írtam hogy a földrajzi elhelyezkedèst kivéve. A szabály követö magatartás szélsöséges elvárása de még a Magyarországinál is sokkal erösebb szinten egyáltalán nem nyugatias. De annyira jó hogy csak beszólások érkeznek. Valaki vitàba is tudna szàllni bármivel amit leírtam vagy csak a hisztizès megy? De làssuk csak akkor a konkrét törvènyeket. Halálbüntetés, legális gyerekbàntalmazás 19 államban még iskolákban is, esküdtszèk, legális emberkínzàs (amelyeket kibövített kihallgatàsi technikàknak neveztek el), 2005-ig konkrètan még 18 év alatti gyerekeket is halálra lehetett ítèlni (ez talán már Kínàban is tùlzás lenne), és még sorolhatnám. Na és persze nem konkrét törvények de rendöri eröszak és rossz börtön körülmények is kb Oroszország szinten vannak.
2022. szept. 28. 16:19
 9/34 A kérdező kommentje:
6-os minden igaz abból amit leírtam de akkor legalább emelj ki egy konkrét dolgot és indokold meg hogy miért nem igaz! Azt mondani hogy nem igaz bármire lehet csak meg is kéne indokolni.
2022. szept. 28. 16:21
 10/34 A kérdező kommentje:
3-as hol éltél az USA-ban és mi nem igaz? Akkor leírod a saját véleményed? Tudsz bármit is konkrétan cáfolni? Föleg hogy az egyik válaszomban konkrét törvényeket írtam amelyek közül ha egy jelen van egy országban az már önmagában igazolja a diktatúra tényèt hiszen az emberi jogokat veszik semmibe.
2022. szept. 28. 16:26
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!