Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha ennyire nem kell félni...

Ha ennyire nem kell félni Vlagyimír Putyintól, akkor a lengyelek, csehek, a Baltikum, finnek, svédek, miért rettegnek agresszor Oroszországtól és akarják tűzzel-vassal a NATO védelmét erősíteni hazájukban?

Figyelt kérdés
[link]

2022. okt. 28. 22:06
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
78%

[ma 09:04]: Ja, és ez nem fél év munkája, kb. egy évtizede megy az oroszok ajnározása a NER szócsövein, a nyugatot meg már előtte is szerették kritizálni (még ha korábban nem is pocskondiázták ennyire nyíltan, az 2015-ben kezdődött, a menekültválság idején). Meg van ez a szerencsétlen nép dolgozva rendesen. Mondjuk a szerencsétlen nép is hibás, hogy hagyja magát megdolgozni.


Pár hete autóval mentünk két idősebb ismerősömmel valahová, és szóba került a politika is, háború, aztán miegymás. Csak a lényegre koncentrálva:

X: Itt van ez a háború, szerencsétlen kis népekkel játszanak a nagyok. Ami Ukrajnában van az az oroszok és az amerikaiak ügye. (X 70 körüli, utálja Orbánt, de Amerikát is. Alapvetően nem az orbáni médiából tájékozódik. Ennek ellenére azt sikerült vele elhitetni, hogy az ukrajnai háború valamiféle naaagy orosz-amerikai vetélkedés része.)

(...)

Y: Hát, az se normális, ami nyugaton van. Hogy négyéveseket már hormonkezelnek, hogy kisfiúból kislány legyen, vagy fordítva. (Y szintén 70 körüli, utálja Amerikát, általában a nyugatot. Ő az orbáni médiából tájékozódik.)

Én: Kiskorú gyerekeken mindenhol illegális nemváltó hormonkezelést végezni, nyugaton is.

Y: Hát, én azt olvastam, hogy ilyeneket csinálnak.

Én: És elhiszed?

Y: Hát, ezt olvastam.

Én: Elhiszem, Y, hogy ezt olvastad. Engem az érdekel, hogy te elhiszed-e, amit olvastál?

Y (olyan hangsúllyal, hogy most már inkább valami másról beszéljünk, tudjátok, ez a lefelé ívelő hanghordozás): Hát, én ezt olvastam.

(...)


Kis sikernek éreztem, hogy Y nem tudta felvállalni, hogy ezt ő el is hiszi. Pedig a közeg olyan volt, hogy megtehette volna (X, bár nagyon nem orbánista, szintén elég idős ahhoz, hogy rossz szemmel nézze az LGBT+ mozgalmakat). A lelkük mélyén szerintem sokan tudják, hogy az orbáni kommunikáció sok tekintetben kreténség. Ennek ellenére félig-meddig hiszik, és az elég.

2022. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 Jeffrey Spender ***** válasza:
6%
Én azt nem értem, sok van az Oroszok rovásán, de az Ukránokén nem, ők szentéletűek ?
2022. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 Jeffrey Spender ***** válasza:
40%

# 8-as:


Neked muszáj bemásolnod a szövegedet más kérdésekhez is, kismilliószor ?


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..

2022. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 Jeffrey Spender ***** válasza:
48%
A Lengyelek a Volhíniai mészárlást mennyire felejtették el ?
2022. nov. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
57%

# 13-as: 8-as vagyok és nem én írtam ki azt a kérdést, amit belinkeltél.


Az ottani kérdező olvashatta az én itteni hozzászólásomat és átmásolta. Engem amúgy nem zavar, örülök, hogy meggyőzőnek találta az érvelésemet.


Én viszont nem szoktam másolgatni a saját hozzászólásaimat.

2022. nov. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
57%

# 8 "Én azt nem értem, sok van az Oroszok rovásán, de az Ukránokén nem, ők szentéletűek ?"


A háború nem erkölcsi kérdés. A magyarok sem szentéletűek és belgák sem.


Ettől még oroszország támadott meg egy SZUVERÉN országot (történelmi mércével mérve pedig RENGETEG szuverén országot).


Ukrajna nem támadott meg soha senkit. oroszországot sem.

2022. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

16. Nyilván nem véletlen hogy kis betűvel írod az oroszok országnevét.

Egyébként igen bemásoltam. De be is linkeltem és hivatkoztam róla kétszer is. Szóval a plágiumbotrányt talán megúszom. :)

Először csináltam ilyen tehát a 13-as megjegyzése a kismilliószori alkalomra talán kis túlzás....

2022. nov. 2. 10:28
 18/43 anonim ***** válasza:
71%

# 17 engem nem zavart, hogy átmásoltad, amit írtam, sőt, jól is esett. Ezek szerint meggyőzően érveltem. A 13-as vádolt meg, hogy én másolom a válaszomat "mindenhova", neki jeleztem csak, hogy nem én másolom.


oroszország nevét valóban szándékosan írom kis kezdőbetűvel, ahogy putyinét is.


oroszországot terrorista államnak tartom, amelyik szuverén országokat foglal el, a saját népének is ellensége, a nemzeti kisebbségeivel pedig undorító, erkölcstelen módon bánik.


putyin valóban egy posztmodern hitler, aki az oroszt felsőbbrendű fajként kezeli - miközben ugyanúgy feláldozza és halálba küldi a saját "felsőbbrendű" népe fiait is, mint hitler tette.


putler úgy gondolja, hogy az rendben van, ha a legkisebb jogsérelemre hivatkozva, amit a határon túli ruszkik elszenvednek, ő rátámad szuverén országokra - miközben a hadseregét az állatként kezelt, nyomorban tartott kisebbségek sorából toborozza!


És mindeközben nem veszi észre, hogy éppen az ukrajnai orosz kisebbséget sikerült legyilkolnia a legnagyobb arányban eddig, mert oroszok lakta területen zajlik a pusztító háború.


putyin is, országa is egy-egy undorító képződmény, amely emberek százezreit áldozza fel értelmetlen hatalmi törekvésekért és területszerzésért.


MIÉRT? - hogy a világ leggyérebben lakott országa egy még nagyobb sivár, lakatlan terület legyen.


Ott élt 140 muillió ember a világ legnagyobb országában eddig is, kétszer-háromszor akkora területen, mint amin 1 milliárd kínai, 350 millió amerikai vagy 540 millió EU-polgár békésen elfér.


Nem, nekik az kevés! Nekik még kell négy megye a máséból is! Nekik soha semmi nem elég!


A ruszkik államalakulatai (a cári oroszország, a szopijetunió és putlerisztán között ebben a tekintetben semmi különbség!) mindig rákos daganatok voltak Európa testén. A terjeszkedésük mindig felfoghatatlan pusztítással, gyilkolással, szenvedéssel és jogtiprással járt együtt.


Eleve a ruszki fantomállam területeinek 60-70%-án kisebbségek élnek, rajtuk uralkodik a putleri hatalom és őket hajtja meghalni is Ukrajnába.


Egy náci, fasiszta rezsim a mai oroszországi vezetés - és hányinger, hogy sokan támogatják.


oroszországnak nem terjeszkedni kellene, hanem visszaadni területeket: azoknak a népeknek, amelyeknek az őseit leigázták!


Krím a krími tatároké, Baskíria a baskíroké, Tatárföld a tatároké, Csecsenföld a cseneké, Hanti- és Manysiföld a hantiké és manysiké, Komiföld a komiké, Mariföld a mariké, Mordvinföld a mordvinoké, Észak-Oszétia az oszétoké, Ingusföld az ingusoké!


Azok a debilek, akik szerint Ukrajna nyomja el a kisebbségeit, semmit nem tudnak arról, hogy mit művelnek a ruszkik a saját kisebbségeikkel!


Az ukránok legalább a SAJÁT életüket áldozzák a hazájukért, nem csak a kisebbségeket sorozzák! A náci putyin csecsenekkel, dagesztániakkal, tatárokkal, mordvinokkal, vívatja a saját területszerző, gyilkos háborúját az ukránok és ukrajnai oroszok ellen!

2022. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Azért másoltalak mert kb. így látom. De ez a kérdésből is többé kevésbé kiderülhetett.

Kb. majd 10-20 év múlva megtudhatjuk hogy miért lett Miniputyinunk hirtelen Putyinbarát. Most minden kompromittáló irat az elvtársak kezében.


Ukrajna sem szent sőt volt szerencsétlenségem egy házban élni magyar ukrajnai menekültekkel hát elég lehangolóan buták és koszosak voltak. Egy ismerős házában találkoztam ukrán menekült nőkkel ahhoz képest hogy ők itt a "vendégek" egyáltalán nem voltak segítőkészek.


De azért nem tenném egy lapra az oroszokkal. Tudni kell különbséget tenni. Meg persze azt is elhiszem hogy érte nem kevés sérelem a magyar kisebbséget Kárpátalján, nem kétlem. De ez összességében sem akkora bűn, mint amit Oroszország elkövet évszázadokon át más nemzetekkel. Jelen esetben egy atomháborút kockáztatva, és gazdasági válságot előidézve.


Az külön undorító, ahogy Orbán átnevelte oroszpártira a táborát 1-2 év alatt. Nagy látszat konzervatívok védik az orosz agresszorokat 1848, 1945, és 1956 után. Nonszensz.

2022. nov. 2. 11:35
 20/43 Jeffrey Spender ***** válasza:
53%

Aki 10,000 karaktert ír egy kommentbe és minden második szava az, hogy rákos daganat, undorító képződmény, terrorista állam, annak abnormális, túlzott, fröcsögő indulatai, dühkitörései vannak.


És ez a jelzős szerkezet, hogy rákos daganat, hát ez kábé az ilyen beszédekre utal, mint hogy a Magyar genetikusan alattvaló, mondja a baloldali celeb.


A felsorolt listád az minden létező butaságtól szenved, és van is, amit nem értek.


1848-ben az Osztrákok hívták be az Oroszokat leverni a forradalmat, mert nem bírtak ellenünk, akkor nem az Osztrákok a hibásak ?


1945-el mi a baj ? Volt egy II. világháború. Nem az Oroszok üzentek hadat, hanem Mi, a Németeket hűen követve. És még az USA-nak is hadat üzentünk. Az Orosz és az USA üzent hadat nekünk ? Nagy hiba volt oda menni, főleg a Don-kanyarba, és az USA bombázóit is meghívni, Győr,



Az Oroszoknak mi közük van az Első világháborúhoz és a Trianoni békediktátumhoz ?

2022. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!