Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok hozzá, hogy már a...

Mit szóltok hozzá, hogy már a második (férfi) hírességről derül ki, hogy ártatlanul hurcolták meg a feministák?

Figyelt kérdés

Depp után Spaceytől kérhet elnézést Hollywood (feministák nyilván nem).


[link]



2022. nov. 9. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehetne bizonyítani, vagy cáfolni egy ennyi évvel ezelőtti szexuális bántalmazást? Ezzel együtt lehet azt mondani, hogy ki lehet zárni, hogy történt ilyen? Nyilván nem. Ezért kényes téma a szexuális bántalmazás és annak bizonyítása. Sokszor nincs fizikai bizonyíték, de a szexuális bántalmazás ettől még nagyon sokszor igenis megtörténik. Depp azért igen erős bizonyítékokat hozott az ellenkezőjéről, plusz Heard meg hazugságokon bukott, amit azért sikerült bizonyítani is. Spacey ügyeit ennyire nem ismerem. Nyilván az ártatlanság vélelme mindenkit meg kell, hogy illessen, de a nemi erőszak és bántalmazás kényessége miatt nem lehet csak úgy elengedni ilyen ügyeket, mert így is a nemi erőszak és családon belüli erőszak jelentős részét nem is jelentik. Valami megoldás kell, hogy az embereket megvédjük ezektől, de beismerem ez nem a megfelelő módja. Viszont azt sem lehet, hogy szó nélkül hagyjuk, hogy erőszakolók szabadon menjenek.
2022. nov. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván örvendetes, de összességében sajnos lényegtelen, hiába derül ki az igazság. Ez is ugyanolyan téma, mint a helyreigazítási perek, amik utólag egy lábjegyzetben kerülnek közlésre, vagy az oltás körül felmerülő újabb és újabb aggályok, amelyekről aztán már sosem fognak beszámolni a mainstream médiában; a hisztériakeltés volt a lényeg, és az ordítva kimondott vádak ezerszer több emberhez jutottak el, mint az ítélet. Az egyre inkább totalitárius jellegeket mutató médiakörnyezetben az igazság már alig érdekel valakit, és érdemi hatása sincs a tömegekre.


Spacey is hiába ártatlan, a karrierje - ezek szerint hamis vádak miatt - évekkel ezelőtt véget ért.

2022. nov. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Hogy lehetne bizonyítani, vagy cáfolni egy ennyi évvel ezelőtti szexuális bántalmazást? Ezzel együtt lehet azt mondani, hogy ki lehet zárni, hogy történt ilyen? Nyilván nem."


Rólad is találjon ki valaki akkor olyat, hogy 30 évvel ezelőtt gyerekeket molesztáltál. Tudod bizonyítani az ellenkezőjét? Hát nem, mivel már régen volt... Akkor most szépen bemocskolunk a főnököd és a barátaid előtt, elveszted a megélhetésedet és tönkremegy az életed.

Így képzeled az igazságszolgáltatást? Nem annak kellene bizonyítania a vádak helyességét, aki vádaskodik? hollywoodnak pedig megvárni a bírósági ítéletet és nem tönkretenni egy ember életét bizonyítatlan vádakra hivatkozva?

2022. nov. 9. 23:45
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

#3 én speciel tudom bizonyítani, hogy 30 éve nem erőszakoltam meg semmit, mert akkor még nem éltem.

De amúgy értem a gondot, ezért is írtam le, hogy az ártatlanság vélelme mindenkit meg KELL, hogy illessen. Egy oldalon állunk. Csupán hozzátettem, hogy méltán nehéz kérdés a metodika, mivel ilyen helyzetben nem mondhatod a nőnek, hogy mivel nem szenvedett komoly sérülésket, és nincs felvétel, ezért nem történt erőszak, amikor valószínűleg történt. Mert így meg az áldozatot nem védi a törvény, mivel nincs biztosítás, hogy nem történik meg mégegyszer. Ezt mi itt nem fogjuk tudni eldönteni, mert mindkét oldal érthető. Ez egy baromi nehéz kérdés, és mi nem vagyunk kompetensek a témában, hogy eldöntsük mi igazságos, vagy megvalósítható. Ez a törvényhozás, a jogászok feladata, hogy ebben döntést hozzanak.

2022. nov. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Isti22 ***** válasza:
78%
Hogy jön ide a feminizmus, Spaceyt egy férfi vádolta meg :D
2022. nov. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%
Igazság szerint az ilyen nemi erőszakolós ügyeknél rövid elévüli idő kéne, mert sok év után lehetetlen bizonyítani bármit is, csak mások bemocskolására jó. Ha nincs komoly tárgyi bizonyíték, nem is szabadna megindítani az eljárást, és tilos lenne nyilvánosságra hozni, amíg vádemelésig nem jut az ügy.
2022. nov. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Spacey meleg, egy másik férfi vádolta zaklatással. Ez nem zavar?
2022. nov. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

7.

Nem zavar.

2022. nov. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
A feministák is oda valók, ahová az összes liberó: a szemétdombra.
2022. nov. 10. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Ennek mi köze a feminizmushoz?
2022. nov. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!