Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyedül a krim félsziget az a...

Egyedül a krim félsziget az a terület amiért az orosz vezetés és a nép is tamogatna az atomfegyverek használatát?

Figyelt kérdés

Állítólag ez az oroszok vörös vonala, hissz onnantól elveszetenek a fekete tengeri flottát és a meleg tengeri kikötőjuket és az orosz nép szemében is a krim fontosabb sokkal mint donyeck és luhanksz megye .

Állítólag ezt usa nak és Elon Musk nak is mondták hogy ezzen a ponton nem tudnak tovább hatralni.


Zelenszky viszont minden nap hangsúlyoza hogy azt is minden áron megprobaljak visszavenni.

Idővel ebből probléma lehet .



2022. nov. 26. 21:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Oroszország hatalmas ország, akár a Csendes-óceán partjáról is jöhettek a besorozottak, nem biztos, hogy úgy érzik, hogy Ukrajna miatt veszélyben van a családjuk, szeretteik. Ők vannak veszélyben, akik a fronton harcolnak.


Hogy meddig mennek el az oroszok-ukránok, lesz-e frontvonal, ostrom a Krímnél, bevetnek-e tömegpusztító fegyvereket az oroszok, belép-e a NATO hadereje, ez mind politikai kérdés. A vezető politikusok fognak ezekről dönteni, de azért persze a hadvezetőknek, tábornokoknak a véleménye, ajánlása is számít. Ez a háború nagyon kiszámíthatatlan. Egy éve még azt sem gondoltuk, hogy Oroszország totális inváziót indít Ukrajna ellen. Ahogy haladunk előre, úgy egyre nagyobb az eszkaláció kockázata is. Én attól tartok, hogy nem sok jóra számíthatunk. Az egész konfliktus el lett szúrva, nem lett volna szabad idáig eljutni. Ez a háború Ukrajnának és Oroszországnak is nagyon rossz.

2022. nov. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Igazad van hibák sora vezetett idáig. De nem engedi egyik fél se kaszálni a másikat amik most történnek és történni fognak azt senki nem akarta igazán.


Ilyen buta volt mindig is az emberiség inkább ki irtjunk egymást csak a másik ne nyerjen .

2022. nov. 27. 00:13
 13/24 A kérdező kommentje:

Szerintem az orosz és ukrán vezető elit annyira gyűlöli a másikat inkább ő maga is elpusztul csak halálba ránthassa a másikat.

Pedig genetikailag majdnem 1 nép

Nyelvileg is kb nincs különbség

abszurdum az egész olyan mintha a saját testvérével vívna valaki élet halál harcot

2022. nov. 27. 00:26
 14/24 anonim ***** válasza:

"Mert amúgy ez nemcsak úgy megy hogy mostantól Szocsiban parkolnak a hajók.


A krimben vannak a javító műhelyek és infrastruktúra."


Novorosszijszkban is van.

2022. nov. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

14# az lehet,de idő kellene kiboviteni és sokkal rosszabb a stratégiai pozíció.

A krim elvesztése nem gondol hogy bármelyik akár ellenzéki politikusnak is beleferne .

60 százalék volt orosz az elcsatolas előtt akor így 8 év múlva vajon mennyi orosz ?

80 90 szazalek ?


Szerintem ukránok is csak mondják de ha visszavennek abból csak gondjuk lenne,

2022. nov. 27. 13:19
 16/24 anonim ***** válasza:

"14# az lehet,de idő kellene kiboviteni és sokkal rosszabb a stratégiai pozíció."


Nem rosszabb, mint a mostani. Ha nagyon akarják lassan ezt is elérik rakétákkal...



"60 százalék volt orosz az elcsatolas előtt akor így 8 év múlva vajon mennyi orosz ?

80 90 szazalek ?"


Szerintem nem érdemes keverni a nemzetiséget az "államisággal".

Szlovákiában fél millió magyar és nekik elég régóta biztosított a szabad átjárás, azaz ha minden vágyuk az lenne hogy magyar földön éljenek akkor minden korlátozás nélkül átközltözhetnének. Mi a tapasztalat: mégsem költöznek tömegesen a szlovákiai magyarok Magyarországra.


A krím elcsatolása előtt is ugyanolyan kamu népszavazás volt, mint idén a másik három megyében, az hogy ezeken a területeken magas az orosz nemzetiségűek aránya az még messze nem azt jelenti hogy ők Oroszországhoz akarnak tartozni.

2022. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

A határon túlról is rengetegen jöttek be az országba főleg Erdélyből de nézd azt hogy Szlovákiában nem bántalmazták őket.

És amugyse a mostani 100 évvel utáni helyzetett kell nézni hanem a Trianoni szituációt. Utána tömegek költöztek be .



amúgy szerintem az nagyon naiv ember aki azt hiszi hogy egy ilyen háború után nem lesz megtorlás az orosz kisebbség ellen .

Szerinted az azov harcosok és a többi millicista mit csinálna egy orosz többségű területen?



Ha 8 éve nemis volt orosz többség mostmar szinte biztos hogy az van .a krim nem megkerdojelezheto terület.

2022. nov. 27. 14:54
 18/24 anonim ***** válasza:

"És amugyse a mostani 100 évvel utáni helyzetett kell nézni hanem a Trianoni szituációt. Utána tömegek költöztek be ."


Akkor mi se a 30 évvel a Szovjetunió utáni állapotot nézzük hanem az 1991-est?


"amúgy szerintem az nagyon naiv ember aki azt hiszi hogy egy ilyen háború után nem lesz megtorlás az orosz kisebbség ellen .

Szerinted az azov harcosok és a többi millicista mit csinálna egy orosz többségű területen?"


Szerintem az a naív aki a wikipédia etnikai megoszléása alapján próbál megítélni egy helyzetet, nem pedig az ott élők megkérdezése/megismerése alapján.


"a krim nem megkerdojelezheto terület."

A nemzetközi jog szerint Ukrajna része.

2022. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

18#

És mi a nemzetközi jog ? Az USA diktatúrája. Ahol valahogy mindig a nyugati érdekek érvényesülnek.

Mert úgy vannak szabva a jatekszabalyok


Szerintem minden nép főleg az orosz inkább szereti a saját népet mint a másikat.

Amúgy én sokat járok Szlovákiába ha választani lehetne még mindig visszajonnenek hozzánk ha visszafoglalnank .

De a szulofoldjuk nem hagynak el ezt jól látod inkább maradnak a csallokozi kis falvakban de egyénileg nem költöznek.

2022. nov. 27. 15:26
 20/24 anonim ***** válasza:

"ha választani lehetne még mindig visszajonnenek hozzánk ha visszafoglalnank ."


Tőlem nem messze van a szlovák határ, sokszor fáj nekik magyarul megszólalni. Hozzánk már most is visszajönnek ( vagyis évekig visszajártak ): a tesco parkoló felében csak szlovák rendszámos autó áll :)


"18#


És mi a nemzetközi jog ? Az USA diktatúrája. Ahol valahogy mindig a nyugati érdekek érvényesülnek.


Mert úgy vannak szabva a jatekszabalyok"


Ezekből a kijelentésekből süt a butaság. Talán nem ártana ennek jobban utánajárnod.

2022. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!