Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az Európai Unió és az USA kormánya megfenyegette Elon Muskot a szólásszabadságért való kiállása miatt?

Figyelt kérdés

"Az Európai Bizottság szerdán a Twitter betiltásával fenyegette meg Muskot, ez akkor történhet meg, ha a közösségimédia-platform nem felel meg a szigorú tartalomfelügyeleti szabályoknak.


Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter pedig jelezte, hogy Washington felülvizsgálja a Twitter megvásárlását övező procedúrát."


[link]


Érdekes, a liberálisokat mennyire nem érdekli a szólásszabadság, és mennyire nem érdekli őket a céges önkény, addig, amíg az ellenvélemények el vannak nyomva.


2022. dec. 1. 20:49
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
A Facebookkal vajon miért nem ilyen szigorúak?
2022. dec. 1. 20:51
 2/41 anonim ***** válasza:
59%

A szólásszabadság nem egyenlő azzal, hogy mindenki azt írhat, amit csak akar. Bizonyos körülmények között igen, de vannak határok. Ameddig ezt nem fogjátok fel, nem lehet miről beszélni.


De ha a gyakorin ennyire pártoljátok az általatok vélt szólásszabadságot, akkor miért jelentegetitek a nektek nem tetsző kommenteket? A kérdező anonim, nem tudom, hogy ő mit jelentett fel eddig vagy mit nem. De már ez a sokadik szólásszabadságos kérdés a twitter kapcsán, csak az a probléma, hogy itt a gyakorin is jelentegetitek a nektek nem tetsző kommenteket. Akkor hol is az a nagy szólásszabadság pártiságotok?:))

2022. dec. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Ja, és ilyenkor hol van az, hogy egy cégnek joga van eldönteni, milyen szabályokat enged meg az oldalán?
2022. dec. 1. 20:52
 4/41 anonim ***** válasza:
80%

Mármint bizonyos határok között azt ír az ember amit akar, de vannak határok. Tehát ha te a facebookon elkezded kiposztolni, hogy MZP Hitler leszármazottja, akkor azt nem fogják ott hagyni, és ez így van jól.


De én ennél sokkal tűrhetőbb kommenteket írtam már erre a fórumra, még is jelentegették a válaszaimat/kérdéseimet a gyakorisok. Akkor mi is a helyzet?


Előző vagyok.

2022. dec. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
79%
Miért van az, hogy mindig azok rinyálnak az online véleményszabadság miatt, akik egyébként vissza akarnak élni vele?
2022. dec. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
74%
3: törvénybeütköző dolgokról van szó. Pl. a náci propaganda az amerikaiaknál mehet, a szólásszabadság védi, Európában azonban tiltott
2022. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
83%
Ne Musk döntse el hogy mi a szólásszabadság, senki sem választotta, ő erre magát hatalmazta fel. A Twitteren pedig nincs szólásszabadság továbbra sem, aki Musk-al kezdett el viccelődni pl kibannolták
2022. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
25%

Ma 20:54 ben azt írtam, hogy előző vagyok, de a kérdező azóta kommentelt, a 20:51 es volt az enyém. Ezt le akartam írni, pedig egyértelmű azért enélkül is.


A kérdezőnek: Egy cégnek joga van eldönteni, de attól még a gyakorisoknak fogalmuk sincsen a szólásszabadság jelentéséről. A szólásszabadság sose azt jelentette, hogy BÁRMIT le szabad írni következmények nélkül. Nem ezt jelenti maga a szó.


Ha a Twitteren olyan dolgokat törtöltek ki, amik nem valóak oda, akkor ezzel nem sértették a szólásszabadságot. Ha te kiírod az instagramra, hogy a szomszédod egy rohadék tolvaj náci, és még a nevét is odaírod, akkor jogosan fognak tiltani, vagy törölni azt a posztot ahol ezt írtad. Ezzel szerinted megsértették a szólásszabadságot, mert ezt törölték?


De az továbbra is kérdésem, hogy ha a gyakorisok ilyen szólásszabadság pártiak, miért jelentegetitek fel a nektek nem tetsző kommenteket? Ráadásul még olyat is jelentenek sokszor, ami amúgy még tűrhető is. Ez miért van? Nem ti vagytok a nagy szólásszabadság pártiak a gyakorin?

2022. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
#7: Amikor ezzel érveltünk Mark Zuckerberg ellen, akkor azt mondtátok, hogy mi jogon szólunk bele egy magáncég döntéseibe. Most meg hirtelen ti akartok beleszólni.
2022. dec. 1. 21:04
 10/41 anonim ***** válasza:
77%

"Ja, és ilyenkor hol van az, hogy egy cégnek joga van eldönteni, milyen szabályokat enged meg az oldalán?"


Tehát ha Musk szerint mondjuk pedofíliára való buzdítás is beleférne, akkor a twitteren lehetnének pedofil posztok annak jegyében, hogy Musknak joga van dönteni?:))

2022. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!