Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az Európai Unió és az USA kormánya megfenyegette Elon Muskot a szólásszabadságért való kiállása miatt?

Figyelt kérdés

"Az Európai Bizottság szerdán a Twitter betiltásával fenyegette meg Muskot, ez akkor történhet meg, ha a közösségimédia-platform nem felel meg a szigorú tartalomfelügyeleti szabályoknak.


Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter pedig jelezte, hogy Washington felülvizsgálja a Twitter megvásárlását övező procedúrát."


[link]


Érdekes, a liberálisokat mennyire nem érdekli a szólásszabadság, és mennyire nem érdekli őket a céges önkény, addig, amíg az ellenvélemények el vannak nyomva.


2022. dec. 1. 20:49
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
#19: Szerinted mit kellene tennie Musknak a Twitterrel, hogy megfeleljen a ti szólásszabadság-definíciótoknak?
2022. dec. 1. 21:21
 22/41 anonim ***** válasza:
79%
Az imént vontad kérdőre a jobboldalt, hogy hogy merészel baloldali válaszokat jelenteni, de akkor hátrálj ki. Mellesleg bőven látni példát az ellenkezőjére is. Nem kell sokáig keresgélni a gyk-n sem, hogy fideszeseket, vagy mi hazánkosakat mocskoló, egyéb vonatkozásban minden tartalmat nélkülöző válaszokra lelj. Elég képmutató ezután azzal jönnötök, hogy ti vagytok a szuperintelligens értelmiség, mindenki más meg az analfabéta fogatlan alkoholista buta vidéki paraszt.
2022. dec. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
21%

"Mi a véleményetek arról, hogy az Európai Unió és az USA kormánya megfenyegette Elon Muskot a szólásszabadságért való kiállása miatt?"


Nem érdekel.


"Szerinted mit kellene tennie Musknak a Twitterrel, hogy megfeleljen a ti szólásszabadság-definíciótoknak?"


Bannolnia téged véglegesen minden platformról és akkor tőlem arról is lehetne posztolni, hogy intravénásan lőjük be magunkat fagyállóval, hogy ne fázzunk télen, természetesen a szólasszabadság jegyében.

2022. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

21: pl. lehetne az, hogy politikai alapon ne lehessen eltávolítani egy véleményt, csak mert nem tetszik neki, ahogy eddig is volt, hogy pl. letiltott embereket, akik kritizálták őt


Lehetne ilyen törvény, hogy ami nem törvénybeütköző, azt köteles fenthagyni, de Amerikában a magántulajdon védelme miatt ilyen nem lesz, így Musk a saját feje után mehet.


A probléma ezzel csak az, hogy ha egy ilyen oldal elér egy bizonyos méretet, mint a Facebook is, akkor már befolyásoló erővel bír. Ezért kellene, hogy a befolyásoló méretet elérve, ne törölhessen bármit a tulajdonos.

2022. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
#24: Tökéletesen egyetértek. Csak amikor még nem volt Muské a Twitter, és én ugyanezt mondtam a Facebookról és Zuckerbergről, amit most te, akkor a ti oldalatok hülyézett le, hogy hogy képzelem én, hogy egy magáncéget kötelezni akarok bármire is. Addig nem érdekelt titeket az egész téma, amíg Musk meg nem vette a Twittert. Ez dühít.
2022. dec. 1. 21:32
 26/41 anonim ***** válasza:
23%

"- Ha hazudni nem lehet, akkor mondjuk a magyar kormányról se lehet? És ki állapítja meg, mi a hazugság?"


Sajnálatosan Magyarországon büntetlenül lehet hazudni, legalábbis a kormánypárt részéről egészen biztosan büntetlenül lehet. Az alapjába véve nyilvánvaló sokszor, hogy ki hazudik. Csak sajnos a Fidesz a hazug propagandamédián keresztül fullba nyomja a hazugságokat és sokan el is hiszik. Nem tudom, hogy az ellenzékiek mennyit hazudnak (A mi hazánkat ne vegyük ide), de a fidesz sokkal többet, ez biztos.


Na akkor most én válaszoltam egy kérdésemre, te jössz. Ha Elon Musk megengedné a pedofil tartalmakat, akkor szemét lenne az Eu és az USA kormánya, ha ezt nem engedné neki? Ha Elon Musk megvette a Twittert, akkor megengedhet bármit ott és semmi baj nem lehet vele?


A pedofil tartalom egy példa, képzelhettek más megbotránkoztatható tartalmakat helyette, lehetőleg legálisat.

2022. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
#26: Már leírtam. Nekem is az a véleményem, hogy ezeknek a cégeknek kötelezően tiszteletben kéne tartaniuk a hatályos szólásszabadsággal kapcsolatos törvényeket minden országban, ahol működnek. Ez lenne fair. De ti elnézitek Mark Zuckerberg önkényét, majd hirtelen finnyásak lesztek Elon Musk önkényétől. Érdekes, nem?
2022. dec. 1. 21:38
 28/41 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként ha valaki a szólásszabadság nevében elkezdené Elon Muskot mondjuk nácizni, vagy négerezni, akkor a szólásszabadság nevében otthagynák a posztot és hagynák a fiókot békén, vagy akkor már nem lenne olyan mindent elviselő Elon Musk Twittere és menne a bannolás neki ezerrel?:))
2022. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

25: alapvetően a tényről volt szó, hogy Amerikában egy magáncég úgy szerkeszti az oldalát, ahogy akarja, ez tény


Éppen ezt mondja most az EU, hogy az EU törvények azért vonatkoznak rá, tehát nem tehet közzé olyat, ami az EU-ban törvényellenes.


De ezen túl az EU sem tud rájuk hatni, tehát ha leszed valamit a Musk, arra az EU sem tudja kötelezni, hogy visszategye.

2022. dec. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
62%
Nem baj, ha az ellenzék hazudik, mert a Fidesz többet. 🤦‍♂️ Mint amikor a 10 éves Pisti megbukik a suliban, de azzal védekezik, hogy a Béla több tárgyból is bukott. Ettől máris jobb.
2022. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!