Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az Európai Unió és az USA kormánya megfenyegette Elon Muskot a szólásszabadságért való kiállása miatt?

Figyelt kérdés

"Az Európai Bizottság szerdán a Twitter betiltásával fenyegette meg Muskot, ez akkor történhet meg, ha a közösségimédia-platform nem felel meg a szigorú tartalomfelügyeleti szabályoknak.


Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter pedig jelezte, hogy Washington felülvizsgálja a Twitter megvásárlását övező procedúrát."


[link]


Érdekes, a liberálisokat mennyire nem érdekli a szólásszabadság, és mennyire nem érdekli őket a céges önkény, addig, amíg az ellenvélemények el vannak nyomva.


2022. dec. 1. 20:49
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
56%

"#26: Már leírtam. Nekem is az a véleményem, hogy ezeknek a cégeknek kötelezően tiszteletben kéne tartaniuk a hatályos szólásszabadsággal kapcsolatos törvényeket minden országban, ahol működnek. Ez lenne fair. De ti elnézitek Mark Zuckerberg önkényét, majd hirtelen finnyásak lesztek Elon Musk önkényétől. Érdekes, nem?"



Én egyikük önkényét se nézem el. Írtam neked, hogy nem én védtem Zuckerberget amikor ilyen helyzetről volt szó nála.


De attól még nem az a helyes szólásszabadság, hogy visszaengedek bárkit attól függetlenül, hogy miért lett tiltva. Sajnos nem lehet egyértelműen húzni egy határt, hogy mi sérti és mi nem sérti a szólásszabadságot. Sajnos itt alapvető az önkény.


De hogy Elon Musk mint a szólásszabadság megtestesítője, az azért nem igaz. Elon Musk Twittere a hülye Twitter vezetés megtestesítője volt nemsokkal a megvevése után, azóta nem vágom, hogy miket csinált vele.


Ez persze csak a Twitteres munkásságára vonatkozik, bár alapvetően nem tartom Elon Muskot a világ nagy megmentőjének, mint sokan mások.


De azért Elon Musk cselekedeteit a megtestesült szólásszabadságnak veszitek, de aki megmondja, hogy ez nem igaz, akkor azzal meg probléma van igaz? Akkor ez hogy van? Aki ellent mond Elon Musknak, azzal eredendően baj van? Akkor mi is a különbség eközött, meg aközött hogy törölték a Twittereseket Elon Musk előtt?

2022. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Mert a média, a tömegtájékoztatás az egyik legnagyobb fegyver lett az utóbbi pár évtizedben.

Mondjuk, ha igaz és nem a játék része ez is, nem a jó zsaru, rossz zsaru szituáció, akkor most másnak is lett fegyvere, amivel visszalőhet.

De hogy a hülye, primitív, ostoba, tanulatlan, olvasatlan bunkók is értsék, valaki leír/kihírdet valamit, hogy most ezt kell szeretni, támogatni, mert ezért, vagy azért. Eddig mondjuk, ha valaki úgy gondolta, hogy ez nem igaz, nem volt hol leírja a véleményét, mert pl facebookról kitiltották.

2022. dec. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
#31: Nem tartom Muskot a szólásszabadság megtestesítőjének. Ami azt illeti elég pesszimista vagyok, és szerintem hamarosan ő is kénytelen lesz beállni a sorba, mert az amerikai demokraták és az európai liberálisok nem nézik el, hogy valaki ellenáll az elnyomó ideológiájuknak. Viszont pozitívumnak tartom, hogy most, amikor mindenkit elnyomnak, aki nem hajlandó a mainstream liberális nézeteket osztani, amik ráadásul objektíven nézve elég szélsőségesek, akkor végre van egy oldal, ahol ezt nem teszik. Én ennek örülök. De mint mondtam, sajnos tartok tőle, hogy ez nem lesz hosszú életű.
2022. dec. 1. 21:58
 34/41 anonim ***** válasza:
Sikerült a leghitelesebb forrást linkelni :D
2022. dec. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
#10 Musk pont, hogy eltávolította a pedofil tartalmakat a twitterről, érdekes, hogy csak utána kezdtek el ajvékolni, hogy inkább kommunista diktatúra legyen a twitteren.
2022. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
68%

#13 Mert Európában mi a törvényellenes?Pl. felvilágosítani az embereket bizonyítékokkal alátámasztva, hogy a korrupt tetű Ursula von der Leyen és társai eladták az USA-nak az EU polgárait és kisemmizik őket?

Ilyesmit egy facebookon nem lehet leírni, pedig igaz.

2022. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
72%
#17 "És ki állapítja meg, mi a hazugság?" Hát a tényellenőrök, csókolom!Nem röhög, van ilyen.A tényellenőröket Soros György szervezetei fizetik, és az a tény, amit ők mondanak.Bizony.Orwell elégedetten csettintene ezt hallva, ugye?De talán még Kim Dzsongun és Sztálin is.
2022. dec. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

"#31: Nem tartom Muskot a szólásszabadság megtestesítőjének. Ami azt illeti elég pesszimista vagyok, és szerintem hamarosan ő is kénytelen lesz beállni a sorba, mert az amerikai demokraták és az európai liberálisok nem nézik el, hogy valaki ellenáll az elnyomó ideológiájuknak. Viszont pozitívumnak tartom, hogy most, amikor mindenkit elnyomnak, aki nem hajlandó a mainstream liberális nézeteket osztani, amik ráadásul objektíven nézve elég szélsőségesek, akkor végre van egy oldal, ahol ezt nem teszik. Én ennek örülök. De mint mondtam, sajnos tartok tőle, hogy ez nem lesz hosszú életű."


Egyszer azt írtad, hogy nem tartod a szólásszabadság megtestesítőjének. Másszor meg arra utalsz, hogy ő kivételesen jót csinál de nem lesz szerinted hosszúéletű. Akkor most szerinted a jelenlegi rendszere szólasszabadság megtestesítése csak szerinted később be fog állni a sorba (Ami amúgy a helyes út)?


Kérdező, Elon Musk pontosan céges önkényt alkalmaz, miközben szerinted vele szemben önkényesek. Vicc.


Én nem igazán ismerem a törölt felhasználók tartalmait. De úgy tudom, hogy okkal lett törölve róla Kanye.


Márpedig ha valaki rászolgál a törlésre, azt törölni kell. Megint azt kell írnom, hogy a szólásszabadság nem azt jelenti, hogy bárki bármit is írhat. Vagy szerinted mit jelent a szólásszabadság? Mert a kérdésedben a szólásszabadságról írtál, akkor fejtsd ki nekem végre, hogy nálad mit jelent ez a szó és miért lett megsértve a szólásszabadság. Esetleg írj példát, hogy kiket töröltek le és miért, mert így nem tudom megmondani, hogy jogos volt e a tiltás. De addig miről is beszélünk?


A szólásszabadságban is lehet tiltani, akkor mire fel írjátok, hogy Elon Musk a szólásszabadságot hozta el?

2022. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon konkrétan a legdurvább Orosz propaganda terjed tele álhírekkel és 1000 meg 1000 fake profil kommentelővel de Elon Musk-al van a baj....


Facebook kilóra eladta az emberek adatait a Brexit és egyéb ügyek kapcsán. De a Twitterrel van a baja az EU-nak...


A Twittert kell figyelmeztetni, az a veszéjes. Miért is? Mert szokatlan, hogy valamit nem a woke ideológia szerint cenzúráznak, hanem valami más irányelv mentén is?


Senki nem mondta, hogy a Twitter nem akarja betartani a törvényeket, miért következtet erre minden mainstream média agymosott?

2022. dec. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

#38: Szólásszabadság az, ha bármit mondhatasz, amíg nem uszítasz mások elleni erőszakra. Az USA törvényei szerint is. Csak manapság a liberálisoknak ez nem felel meg, és mindenkit szeretnének elhallgattatni, aki nem a liberális mainstreamben elhangzottakat mondja vissza.


De mondd meg nekem, mi a megoldás! Mert amíg nem Muské volt a Twitter, addig titeket egyáltalán nem zavart a céges önkény, amivel az összes tetves közösségi oldal pofátlanul élt. Most, hogy Musk megvette a Twittert, hirtelen már probléma lett. Ő hoz egy döntést, és visszaenged egy felhasználót, de ez már fúj, de amikor Zuckerberg botjai indoklás nélkül tiltanak le felhasználókat, akik nem woke-ok, azzal semmi baj nincs. Hogy van ez?


Szerintem mindenkinek, Musknak is, Zuckerbergnek is kelljen betartani a törvényeket. De a valódi törvényeket, nem azokat, amiket a liberálisok kitalálnak. A gyűlöletbeszéd pl. egy tipikusan ilyen gumifogalom, amit bármire rá lehet mondani. Ha pl. te kritizálod Izreal politikáját, vagy a melegházasságot, máris gyűlöletbeszédnek lehet nevezni, és elhallgattatni. Ezt szeretnétek ti. Ez nem szólásszabadság.

2022. dec. 1. 23:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!