Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak engem zavar az Oroszok...

Csak engem zavar az Oroszok "Ukrajna egy mesterséges ország" érve a (vissza)hódításra?

Figyelt kérdés

Minden ország mesterséges ország. A fő érv az szokott lenni, hogy Ukrajnában is oroszok élnek.

Ez miért ilyen elterjedt ürügy a hódításra?

Bőven van példa más olyan országokra is, amelyek ugyanazt a nyelvet használják, de különálló országok. A fordítottja is igaz, pl. Oroszország sem csak oroszokból áll.

Nem lenne tisztább, ha a Kreml nyíltan kijelentené, hogy "igen, tudjuk, hogy Ukrajna független állam, mi tettük annak idején azzá, de nem érdekel, mert szeretnénk visszahódítani"?



2022. dec. 30. 09:43
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

#5 "Egy létező ország, viszont a területeinek egy részét szovjet diktátorok dobták össze, az pedig teljesen mesterséges."


Mint írtam, minden állam műállam. Minden modern és korai államot emberek alkottak meg hódítással, birodalmaktól való elszakadással, birodalmak széthullásával, neadjisten egy kevésbé lakott területen új állam kikiáltásával. Nincs olyan, hogy természetes állam, mivel az állam intézménye egy az egyben emberi találmány.

2022. dec. 30. 11:37
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!