Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » USA vagy Oroszország? Melyik...

USA vagy Oroszország? Melyik szimpatikusabb?

Figyelt kérdés
Egyik sem típusú válaszokra nem vagyok kíváncsi, szimplán csak görgessen tovább az ilyen. Köszönöm. ;)

2023. jan. 16. 12:41
A kérdező szavazást indított:
USA
Oroszország
36 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
A szovjetek édestestvéreink, az USA hoz meg semmi közünk.
2023. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Egyik sem szimpatikus, de jelen geopolitikai helyzetben nem kérdés, hogy az USA felé kell inkább orientálódni.
2023. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

USA = jólét

Oroszország = putri

Nem is tudom, melyiket választanám.

2023. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
miért nincs egyik se válaszlehetőség?
2023. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Mert tovább lehet görgetni.
2023. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Milyen szempontból?


Hol élnék szívesebben? Melyik politikai rendszer szimpatikusabb? Kinek a szövetségét keresném jobban?

Mondjuk mindegyikre USA lenne a válaszom.

2023. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"USA = jólét


Oroszország = putri


Nem is tudom, melyiket választanám."


De azért az USA ban is vannak hatalmas problémák, és ott se él jólétben minden random egyszerű ember, aki dolgozik. De Oroszországnál jobb, de ez a keménycsávós orosz mentalitás ez tetszik, és most nem Putyinra gondoltam, vagy valamely tábornokára. De Oroszországnak van egy ilyen keménycsávós, lőfegyveres, vodkás, hideg teles beütése, ami menő.


De USA ban nagyobb a jólét.

2023. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Sokat gondolkodtam, mi irritál rohadtul az olyan államokban, mint Oroszország, meg az olyan pártokban, mint a Fidesz. Épp tegnap megfogalmazódott bennem, és pár sorban kifejteném.


Ezek a "társulatok" azt a hullámot lovagolják meg, hogy mostanra túlhaladottá vált a vh utáni nyugati világrend két fő jelszava: a globális kapitalizmus és a liberalizmus. Mármint nem állítanak valótlant, ezek a rendszerek tényleg abban a fázisban vannak, amikor az előnyeiket már teljesen megszoktuk, a hátrányaikat meg most kezdjük csak igazáb realizálni. Szóval van alapja a kritikának, ezzel kár lenne vitatkozni.


A baj az olyanokkal, mint Putyin, meg Orbán, hogy úgy viselkednek, mint a tipikus dögevők: köröznek a szenvedő rendszer felett, és bele-belemarnak a húsába, de nem adnak helyette semmit. Úgy őszintén: milyen értéket, milyen pozitív példát közvetít Vlagyimir Putyin a világ felé? Mégis mi az, amit el lehet tanulni Putyinéktől, amitől a világ egy kicsit is jobb hely lehet?


Putyin szerepe a tipikus destruktív, cinikus seggfej, akinek minden mondatában ott a szarkasztikus "én megmondtam" él. Úgy adja elő a többpólusú világrendet, mintha az Amerika igazságtalanságának megdöntése lenne, de közben nem beszél arról, hogy ez nem a világ, hanem az ő hatalmi érdeke. Nem épít, csak rombol.


Még ha közvetít is Oroszország valamilyen példát, az is abból a világból való, aminek éppen a meghaladására született a liberalizmus és a demokrácia. Amikor Putyin "új világrendről" papol, akkor nem előre, hanem hátra akar menni. Ugyanez igaz hű tanítványára, Orbán Viktorra (főispán???).


Bő lére eresztettem, de szerintem átjött a válaszom. :)

2023. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
9%

8: igen átjött, a napi orbánozásod megvolt bár semmi köze a témához.


az usa szimpatikusabb.

2023. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

"a napi orbánozásod megvolt bár semmi köze a témához"


Orbánt csak mellékesen említettem, mint hasonlatos példát. Ha már emberi gyarlóságomat kell meggyónnom, az inkább az, hogy a frissen megszületett gondolatomat mindenképpen le akartam írni, pedig elég lett volna annyi is, hogy az USA szimpatikusabb.

2023. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!