Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyesek miből gondolják azt,...

Egyesek miből gondolják azt, hogy aki EU kritikus az putyinista oroszbérenc?

Figyelt kérdés

Személy szerint iszonyú primitívnek tartom a magyarországi politikát, ezért nem is foglalkozom vele különösebben, na meg azért is mert nem is Magyarországon élek már egy ideje, és életem nagy részét sem ott töltöttem (szerencsére). De hihetetlen ez a buta Magyarország központú gondolkodás, szerintük az egész világ csak Orbánból meg ellen-Orbánból áll és erre az egyetlenegy tengelyre tűzik fel az egész univerzumot.

Pl én Svájcban élek és azt látom, hogy itt az emberek többsége szintúgy EU-ellenes, mint én. Igazából tőlem jobban is. Erre mindig a torkomnak ugranak, hogy Orbán megvett egy zsák krumpliért meg, hogy sok m1-et nézek stb. Holott már évek óta kb nulla a magyar médiafogyasztásom és soha nem is követem mit makognak a magyar politikus-makákók.

Találkoztam svájciakkal is, akik mind EU kritikus véleményeket fogalmaztak meg, akkor ezek szerint azok a svájciak is, akik soha nem jártak Magyarországon, nem beszélnek magyarul és Orbánról sem hallottak is mind fideszesek és őket is az m1 tette agymosottakká?


Egyébként meg a legnagyobb bajom az EU-val szimplán az, hogy a politikusai nem európai érdekeket képviselnek, hanem csak azt teszik amit az USA ugat nekik. Pl semmi értelme nincs egy nem-EU tagot eurómilliárdokkal pénzelni az európai adófizetők pénzéből, de mégis ezt teszik, mert Washingtonból ki lett adva az ukáz, hogy mindenben támogatni kell az ukránokat.

Itt Svájcban előbb megnézik, hogy valami szolgálja-e Svájc érdekeit vagy sem. Ukrajnába fegyvereket küldeni nem szolgálja Svájc érdekeit, így senki nem küld. Az EU-ból ezt hiányolom, hogy a politikusai nem azt nézik, hogy mi a jó az európaiaknak, hanem, hogy mi az ami az USA-nak kedvez. Így az egész EU csak az USA szatelitállama. Pont ugyanolyan mint anno a Szovjetunió idején a Varsói szerződés, amikor a keleti blokk az oroszok szatelitállama volt.


Svájcban senkit nem érdekel, hogy Oroszország vagy az USA szempontjából mi a jó, itt kizárólag csak az érdekli az embereket, hogy Svájc szempontjából mi a jó.

Egy átlag svájci is így gondolkodik.

Akkor egész Svájc fideszes? És a Svájcot megvette Orbán egy zsák krumpliért?

Csak mert az itteni liberálisok logikája szerint igen



2023. febr. 19. 21:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
16%
Abból, hogy nincs eszük.
2023. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
22%
Mert ellenzéki birkáknak ilyen egyszerű kis agyuk van.
2023. febr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%

"szerintük az egész világ csak Orbánból meg ellen-Orbánból áll"


Ezt pont Orbán Viktor, és a Fidesz plántálta bele a befolyásolható nép agyába.

2023. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
31%
3: Erről inkább Gyurcsány beszélt most.
2023. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%

Hát, kérdező benned is össze vannak kavarodva a sebességek...

"én Svájcban élek és azt látom, hogy itt az emberek többsége szintúgy EU-ellenes, mint én. Igazából tőlem jobban is."

Azt azért áruld már el, hogy a svájciak mi alapján EU-ellenesek, amikor közük sincs az EU-hoz?

Amiket itt összehordtál az amerikai rémálmodról, az pont az a baromság, amit a Toroczkai-féle könyvdarálók vizionálnak, vagy épp az orbáni bérharsonák harsognak...

Én nagyrészt Norvégiában lakom, politikával csak akkor foglalkozom ha itthon vagyok, de kint is tudják, mint minden normális országban: Európa biztonságát csak a NATO képes garantálni, és a NATO vezető ereje az USA!

" Pl semmi értelme nincs egy nem-EU tagot eurómilliárdokkal pénzelni az európai adófizetők pénzéből, de mégis ezt teszik, mert Washingtonból ki lett adva az ukáz, hogy mindenben támogatni kell az ukránokat." - és ez Svájcra milyen formában vonatkozik? És téged ez miért érdekel Svájcból? - Már ha jártál ott egyszer valaha is...

2023. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Igazából két dolog jutott eszembe erről:


1: Svájcból ezt könnyű mondani. Ha egy olyan ország lennék, akinek geopolitikailag és gazdaságilag is olyan lehetőségei vannak, mint Svájcnak, valószínűleg én is azt tenném, amit ők: élvezném az EU minden előnyét, de a hátrányai nélkül.


Illetve ha svájci politikus lennék, és nem akarnék az EU-hoz csatlakozni, valószínűleg a politikai kommunikációmat is úgy építeném fel, hogy a svájci közvéleményt valamennyire EU-kritikus irányba fordítsam.


Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet kritizálni az EU-t, mert van miért. Ugyanakkor Svájc élete is rosszabb lenne az EU nélkül.


2: Én baromira nem értek egyet azzal, hogy az EU ne az európaiak érdekeit nézné akkor, amikor fellép Oroszország ellen, csak éppen ezek sokkal távolabbra mutató érdekekek, nem a pillanatnyi gazdasági mutatókban mérhető. Számomra éppen, hogy rendkívül pozitív, hogy a nyugati politikusok képesek felvállalni valamit, ami nem a népszerűségről, a következő választás megnyeréséről szól.


Csak éppen az emberek olyanok, hogy elvárjuk, hogy már holnap legyen vége a háborúnak, legyen megoldva a klímaválság, de közben azért a mi életszínvonalunkból egy centiméter se menjen lejjebb.

2023. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

Anno a svájciakat a nácik hódításai sem zavarták. Régóta függetlenek.


"semmi értelme nincs egy nem-EU tagot eurómilliárdokkal pénzelni"

De, van. Hadd szenvedjenek az oroszok Ukrajnával, addig sem tudják Moldovát is bekebelezni és nem jelentenek veszélyt ránk.

Miért lenne jó az EU-nak, a NATO-nak az, hogy Finnországtól Romániáig keletről csak Oroszországgal és szövetségeseivel (bábállamaival?) lennénk hatásosak? Miért lenne jó nekünk az, ha újra alakulna a Szovjetunió?

Ez vajon a balti államoknak (a szövetségeseinknek) miért nem tetszik?


Ha ugyanazt mondod, mint amit a putyinisták mondanak, akkor ne lepődj meg azon, ha putyinistának neveznek.

2023. febr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

"Mert ellenzéki birkáknak ilyen egyszerű kis agyuk van."


A Fideszes birkáknak is ekkora agyuk van, ne aggódj.


A fideszes tábor nagyobb, mint az ellenzéki, ebből következően abban a birka is annyival több.

Mindkét oldal híveit fel lehet osztani birkákra és normálisokra.

2023. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
16%
5: "Azt azért áruld már el, hogy a svájciak mi alapján EU-ellenesek, amikor közük sincs az EU-hoz?" Ennyi erővel akkor senki nem lehet oroszellenes sem, mert nem Oroszországban él? Mennyi ész!
2023. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%
#9 Te magadtól vagy ennyire hülye, vagy segítenek benne?
2023. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!