Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyesek miből gondolják azt,...

Egyesek miből gondolják azt, hogy aki EU kritikus az putyinista oroszbérenc?

Figyelt kérdés

Személy szerint iszonyú primitívnek tartom a magyarországi politikát, ezért nem is foglalkozom vele különösebben, na meg azért is mert nem is Magyarországon élek már egy ideje, és életem nagy részét sem ott töltöttem (szerencsére). De hihetetlen ez a buta Magyarország központú gondolkodás, szerintük az egész világ csak Orbánból meg ellen-Orbánból áll és erre az egyetlenegy tengelyre tűzik fel az egész univerzumot.

Pl én Svájcban élek és azt látom, hogy itt az emberek többsége szintúgy EU-ellenes, mint én. Igazából tőlem jobban is. Erre mindig a torkomnak ugranak, hogy Orbán megvett egy zsák krumpliért meg, hogy sok m1-et nézek stb. Holott már évek óta kb nulla a magyar médiafogyasztásom és soha nem is követem mit makognak a magyar politikus-makákók.

Találkoztam svájciakkal is, akik mind EU kritikus véleményeket fogalmaztak meg, akkor ezek szerint azok a svájciak is, akik soha nem jártak Magyarországon, nem beszélnek magyarul és Orbánról sem hallottak is mind fideszesek és őket is az m1 tette agymosottakká?


Egyébként meg a legnagyobb bajom az EU-val szimplán az, hogy a politikusai nem európai érdekeket képviselnek, hanem csak azt teszik amit az USA ugat nekik. Pl semmi értelme nincs egy nem-EU tagot eurómilliárdokkal pénzelni az európai adófizetők pénzéből, de mégis ezt teszik, mert Washingtonból ki lett adva az ukáz, hogy mindenben támogatni kell az ukránokat.

Itt Svájcban előbb megnézik, hogy valami szolgálja-e Svájc érdekeit vagy sem. Ukrajnába fegyvereket küldeni nem szolgálja Svájc érdekeit, így senki nem küld. Az EU-ból ezt hiányolom, hogy a politikusai nem azt nézik, hogy mi a jó az európaiaknak, hanem, hogy mi az ami az USA-nak kedvez. Így az egész EU csak az USA szatelitállama. Pont ugyanolyan mint anno a Szovjetunió idején a Varsói szerződés, amikor a keleti blokk az oroszok szatelitállama volt.


Svájcban senkit nem érdekel, hogy Oroszország vagy az USA szempontjából mi a jó, itt kizárólag csak az érdekli az embereket, hogy Svájc szempontjából mi a jó.

Egy átlag svájci is így gondolkodik.

Akkor egész Svájc fideszes? És a Svájcot megvette Orbán egy zsák krumpliért?

Csak mert az itteni liberálisok logikája szerint igen



2023. febr. 19. 21:37
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
30%

#18

"Az, hogy Oroszország majd egyszer csak megindul Berlin felé pont annyira szürreális elképzelés, mint az, hogy az USA szándékosan kiprovokálta a háborút, és Oroszország az áldozat."

Az előbbi annyira nem szürreális.

Vegyük a következő forgatókönyvet. Úgy gondolkodunk, mint a kérdező és mindenkit leszarünk, aki nem NATO tag.

Ez azt jelentené, hogy Oroszország pl. nyugodtan terjeszkedhet Ázsiában. Mi lesz utána, ha minden elfogy? Elkezdhet terjeszkedni Afrikában, majd Dél-Amerikában stb-stb.

A NATO emberileg a Föld kb. 1 nyolcada. Azt gondolják itt emberek, hogy Oroszország, amikor mondjuk több milliárd ember felett rendelkezhet, akkor nem támadná meg a NATO-t? Jelenleg azért nem teszi, mert kisebb, de ha nem szankcionáljuk, amikor még ér valamit a szankció, akkor hatalmasra nőhet.


Ugyanúgy mondhatjuk azt, hogy kit érdekel Afrika, csak Kína már gazdaságilag elkezdett gyarmatokat szerezni és a század 2. felében Afrika is komoly fejlődésnek indul.

Ha az afrikai országoknak támaszkodniuk kell valakire, akkor sokkal jobban járunk egy lényegesen erkölcsösebb EU-s kötödéssel, mint a kínaival.


Bizony, ha nem cselekszik az EU, USA, akkor komoly hátrányba kerülhet mindkettő Kínával szemben is, még úgyis, hogy Kína gazdasága meg fogja érezni, hogy nincsenek gyerekek.

2023. febr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
60%
#21, egyetértünk, én csak arra utaltam, hogy sokszor hangzik el az az érvelés, hogy azért kell fegyverrel támogatni Ukrajnát, mert különben Putyin jön tovább nyugatra, és ez az érvelés teljesen rossz irányba tereli a vitát.
2023. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#22

"egyetértünk"

Hát, de akkor igaz. :D

Ha kettővel odébb lakik egy tömeggyilkos, aki megöli a köztetek lakó szomszédot és semmi büntetést nem kap, akkor reális elképzelés az, hogy legközelebb tovább fog menni és te leszel a célpont.

2023. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
64%

Igen, ugyanezt mondtam én is, csak azt akartam kifejezni, hogy a veszély áttételesebb.


Átfogalmazom akkor: Putyin egész biztosan nem jönne holnap nyugatabbra Ukrajnától, de ha most gyengének mutatkozunk, akkor semmi garancia nincs rá, hogy ha egyszer vitába kerülünk, akkor nem kerül fel ez az opció az asztalra.


A másik, amit ki akartam fejezni, hogy ennél viszont sokkal reálisabb veszély az, hogy ha a riválisod gyengének lát, biztosan felbátorodik, és egyre bátrabb és gátlástalanabb önérvényesítési eszközökhöz nyúl veled szembe. Nem feltétlenül fog megtámadni, de dominánsan viselkedik, és akár az is eljöhet, hogy egy pillanatban neked nem marad más választásod, mint elgondolkodni a katonai eszközökön.

2023. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos, nem tűrik a más véleményt. Vagy egyetértesz velük, vagy minimum hülye vagy.
2023. febr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!