Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban miért magasabb a...

Az USA-ban miért magasabb a gyermekvállalási kedv, mint Európában?

Figyelt kérdés

Azért furcsa ez nekem, mert Európában sokkal több a szociális támogatás meg családpolitikai intézkedés, mint Amerikában. Itt az országok zömében van szülési szabadság, gyermekek után járó juttatás vagy adókedvezmény és az egészségbiztosítás is sokkal széleskörűbb. A tengerentúlon amennyire tudom minden vizsgálatért fizetni kell és maga a szülés is többezer dolláros költség. Ráadásul később a bölcsőde, óvoda sem ingyenes, mint pl Németországban, hanem elég jelentős összegeket kell érte fizetni. Az iskola, egyetem kérdését most fel sem vetem mennyibe kerülhet az USA-ban.

Ennek ellenére mégis több a gyermek odaát és bár ott is öregszik a társadalom, de Európában sokkal inkább. Ha megnézzük népcsoportok szerinti bontásban, akkor a fehérek ott is aránylag kevésbé termékenyek, mint a feketék vagy a latinok, de még így is jobban állnak, mint az európaiak. Ott legalább stagnál a fehér népesség száma csak a bevándorlás és a más etnikumok növekedése miatt csökken az arányuk, de Európában egyenesen fogy is az őshonos népesség.

Én amúgy arra gondolok, hogy Amerikában általánosságban nézve fontosabb szerepet játszik a vallás a hétköznapi életben, mint nálunk és talán valamennyire ez is ösztönzi arra az embereket, hogy családot alapítsanak, de végülis biztos nem mindenkit.



2023. febr. 26. 17:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%
Több a vallási fanatikus, sok a szekta.
2023. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Amerikaban is a szegenyek szulik a gyerekeket rakasszamra es ok kapnak tamogatast a kormanytol.

Ha van normalis fizetesed es 3-4 gyereked akkor nem kapsz semmit. Viszont ha nincs munkad vagy valami minimalberes munkad van de van sok gyerek akkor kapsz lakhatast es foodstampet a kormanytol.

2023. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!