Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A háború pártiakat miért...

A háború pártiakat miért érdekli annyira ez a háború? Miért kell úgy tenni szinte mintha Putyin Svédországot vagy Finnországot támadta volna meg?

Figyelt kérdés
Most főként a nem fideszesek és az Ukrajna mellett kiálló szankciókat/minden egyebet támogatókra gondolok. Bármennyire is utálom a fideszt ebben a kérdésben “igazuk” van még ha az állítólagos okuk erre valójában hazug is. De engem nem igazán érdekel ez a háború mert már az első 2 hét után unalmassá vált számomra és semmiben nem befolyásolja az életem, pláne nem pozitívan. Azt akarom hogy vége legyen de azóta is Európa és az USA segítenek elhúzni a háborút ami csak még több áldozattal jár. A legjobb lett volna ha Ukrajna el se kezdte volna ezt a háborút hanem egyből megadják magukat és akkor talán sokkal kevesebb áldozattal járt volna ez a háború. Ezért sem látom ennek értelmét. Egyébként “Orosz ellenes” vagyok és utálom Putyin-t de Ukrajna talán jobb hely volt valaha bármivel is Oroszországnál hogy a nacionalizmuson kívül bármi oka is legyen ennek a háborúnak? Nyilván ha Például Svédországot támadta volna meg akár egyenesen a 3. világháborút is hajlandó lennék támogatni Svédország megmentésért de Svédország Európa része és az egyik legfejlettebb ország.

2023. márc. 5. 18:56
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
68%
Önmagában érthetetlen, hogy ebben az országban, hogy drukkolhat annak bárki is, hogy ártatlan emberek százezrei halljanak meg, legyenek földönfutük vagy essenek szét családok. Akármilyen is az ukrán-magyar kapcsolat, ezt akkor sem érdemli meg senki.
2023. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Az elején amikor azt írtam “ Most főként a nem fideszesekre és az Ukrajna mellett kiálló szankciókat/minden egyebet támogatókra gondolok” arra gondoltam az ő véleményükre és érveikre vagyok kíváncsi! Tehát nem az egyetértés érdekel ennek a témának kapcsán hanem az hogy ti miért gondoljátok hogy Ukrajna mellett kell állni? Miért lenne valaki Orosz párti aki a béke pártján áll és egyik keleti ország sem érdekli? Most nem a fideszesekről beszélek hanem a béke pártiakról akik nem az orosz szimpátia miatt hanem alapvetően béke pártiak, tőlük miért várjátok el hogy támogassák a háborút?
2023. márc. 5. 19:01
 3/50 A kérdező kommentje:
1-es igen de ez pont a háború miatt van. Ha Ukrajna kapásból megadja magát az ha a nacionalizmust nem vesszük számításba, alapvetően sokkal jobb lett volna mind az orosz mind az ukrán lakosságnak is nem? Mi történt volna ha megadják magukat? Mi volt az eredeti célja Oroszországnak és mi a mostani?
2023. márc. 5. 19:04
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs.
2023. márc. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
61%

"e engem nem igazán érdekel ez a háború mert már az első 2 hét után unalmassá vált számomra és semmiben nem befolyásolja az életem, pláne nem pozitívan. Azt akarom hogy vége legyen "

Ha téged abszolút semmiben sem befolyásol ez a háború, akkor miért akarod hogy vége legyen? Akkor nem mindegy neked, hogy mit csinálnak ott? Vagy ha nem mindegy, akkor miért nem mindegy? Hiszen azt írtad, hogy semmiben sem befolyásol. Ha azt akarod hogy vége legyen, akkor nem mindegy számodra hogy vége van-e vagy sem, tehát mégis csak befolyásol valamilyen módon.


"A legjobb lett volna ha Ukrajna el se kezdte volna ezt a háborút hanem egyből megadják magukat és akkor talán sokkal kevesebb áldozattal járt volna ez a háború. Ezért sem látom ennek értelmét. Egyébként “Orosz ellenes” vagyok és utálom Putyin-t "

Tehát utálod Putyint, de azért jó lett volna, ha az első röffentésére megadta volna neki magát Ukrajna, hogy Putyin még erősebbé és fenyegetőbbé válhasson? Ha így történt volna, akkor egész Ukrajna orosz fennhatóság alá került volna. Ezt az ukránok a jelenlegi kb. 20%-ra tudták redukálni az ellenállásukkal. Ha te valóban putyinellenes lennél, akkor ezt egy óriási eredménynek könyvelnéd el, főleg egy olyan agresszor országgal szemben, amelyik hadseregügyileg egy bő évvel ezelőtt (legalábbis papíron, közhiedelem szerint) még benne volt az első 2-3 országban. És nem írnál olyanokat, hogy Ukrajnának Putyin első csettrintésére térdre kellett volna borulnia "Őfelsége" előtt.


Nem vagy te sem oroszellenes sem putyinellenes, hiszen nyomod itt a ruszpropot ezerrel. És mellé még hazudozol is. De ezt már megszoktam az oroszfanoktól.

2023. márc. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
21%
5@ Te miben vagy különb tőle hogy egy másik tetü seggét véded ? Egy olyanét akihez semmi közöd sincs élőben sem találkoztál vele .
2023. márc. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
61%
De, hogy magyarként, valaki egy megtámadott ország esetében azt várja a megtámadottól, hogy harc nélkül, simán adja át a területeit...
2023. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
76%

" Tehát nem az egyetértés érdekel ennek a témának kapcsán hanem az hogy ti miért gondoljátok hogy Ukrajna mellett kell állni?"

Nem kell Ukrajna mellé állni. De miért érzed úgy, hogy neked Ukrajna mellé kellene állnod, vagy bárki mellé kellene állnod, ha egyszer deklaráltan semmiben sem befolyásol téged ez a háború?


" Mi volt az eredeti célja Oroszországnak és mi a mostani?"

Ezt szerintem még maga Putyin sem tudja. Volt neki valami ködös távlati álma egy nagy és erős, befolyásos Oroszországról, ami a régi Szovjetunió fényében és dicsőségében tudna tündökölni - de ezt az álmot épp ő maga törte össze és rombolta le azzal, hogy megindította ezt az offenzívát. És ezzel hagyta kiderülni, hogy a rettegett orosz medve valójában csak egy kivénhedt papírmedve, akit még egy pöttöm Ukrajna is képes feltartóztatni a területének mindössze 20%-án.

2023. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
75%
@6 Mert te aztán biztosan nagyon sokat találkozhattál Putyinnal élőben :D Nem Szíjjártó vagy véletlenül? :)
2023. márc. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
71%
Munkámból és utázasaimból is fakadóan sajnos sok ruszkihoz volt szerencsém és több ukránnal, kárpátaljai magyarral is dolgoztam, találkoztam már életemben. Én ezek alapján nem szeretném, ha a ruszkikkal szomszédok lennénk.
2023. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!