Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen az a szlovák nacionaliz...

Milyen az a szlovák nacionalizmus?

Figyelt kérdés
Valamiért a szlovákok nagyon nagyra vannak magukkal, hallottam már olyat is, hogy Magyarországot "Dél-Szlovákiának" hívják. De mire? Az lakosság 15%-a magyar, maga az ország is teljesen instabil, örüljenek ha még 20 évet kibír az állam. Miért ilyen büszkék arra, hogy egy ex-francia bábállam a "hazájuk" aminek írtak egy szép kis hazugságokkal teli mesét. Illetve meddig fog ez fennmaradni? Mikor fog felvilágosodni az a soviniszta nép, hogy amit ők történelemként tanulnak, az egy ordas nagy hazugság?

2023. márc. 12. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

A szlávok már akkor a Kárpát-medencében voltak, amikor a magyarok még csak Ukrajnában, szóval én átgondolnám a helyedben az álláspontodat alaposabban :)


(Bár az igaz, hogy az önálló szlovák csak a 12. századra különült el, de attól még nem lesz kevésbé létező egy közösség, hogy hány éves.)

2023. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Akit érdekel Szlovákia történelme, annak szívesen elküldöm SMS-ben. :D
2023. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

"Valamiért a szlovákok nagyon nagyra vannak magukkal, hallottam már olyat is, hogy Magyarországot "Dél-Szlovákiának" hívják."

Még életemben nem hallottam. De gyanítom, hogy szomszéd unokatestvérének barátjának anyósának fodrásza, aki a biztos forrás azzal keveri össze, hogy Dél-Szlovákiában magyarok élnek, és ebből lett az, hogy a szlovákok Magyarországot Dél-Szlovákiának hívják. Épp elég falusi vagyok hozzá, hogy ismerjem az ilyen áltörténetek kialakulásának mechanizmusát!


"maga az ország is teljesen instabil, örüljenek ha még 20 évet kibír az állam."

Ezt alapozod valamire, vagy inkább a vágyálmodat vetíted ki a valóságra?


"Miért ilyen büszkék arra, hogy egy ex-francia bábállam a "hazájuk""

Hogy mi van? Az 1939-ben Csehszlovákiából kivált Szlovákia Hitlernek volt a bábállama. A jelenkori, 1993-ban Csehszlovákiából újra kivált Szlovákiáról nem tudok, hogy francia bábállam lett volna.


"Mikor fog felvilágosodni az a soviniszta nép hogy amit ők történelemként tanulnak, az egy ordas nagy hazugság?"

Rád vár a feladat, hogy egy ilyen művelt elme felvilágosítsa őket! Hadd tudják meg, hogy ők csak egy francia bábállam! :D


Viccen kívül: 2010 óta rendszeresen járom Szlovákiát, ahol beülök a helyi sörözőkbe haverkodni helyiekkel meg ilyenek. És senkit nem érdekelt, hogy magyar vagyok. A kérdésedből ítélve lehet, hogy beléd szorult inkább némi sovinizmus!

2023. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még Jézus is szloták, kis szllávocska volt!
2023. márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

1-es. amikor a magyarok ukrajnán haladtak át akkor a Kárpát medencében Avarok éltek,az avar Khagannátusban ha voltak is szlávok,akkor kissebbségben.


3-as.

itt nem Csehszlovákiára gondol,

a francia bábállam alatt Nagy-Moráviát értik,ugyanis ekkoriban a Frankok jelen voltak Pannóniától a Francia területekig. és egy akkoriban Nagyhatalom szomszédsága függést valt ki az adott államból.

2023. márc. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
#5 Így már világos, köszönöm! Na de abból mi következik, ha egy több, mint ezer éve létezett birodalom a franciáktól függött? Ezen kell kárörvendeni? Akkor ők meg azon kárörvendenek, hogy most már van rendes államuk, mi meg megpukkadhatunk a nagy magyarországos matricáinkkal együtt.
2023. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!