Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akik szerint a nacionalizmus...

Akik szerint a nacionalizmus követendő, (elsősorban Jobbikosok) mi a véleményetek a szlovák nacionalizmusról?

Figyelt kérdés

Illetve a felvidéki magyarokat hátrányosan érintő intézkedésekről?

Mert ez a gyűlöletkeltés ide vezet.

Gondoljatok bele, milyen feszültség lenne itt, ha nálunk pedig a Jobbik kerülne hatalomra?

A falvakban, ahol együtt él magyar és szlovák sokszáz éve, semmi probléma nem volt, ezekkel a marhaságokkal lehet egymásnak ugrasztani népeket, főleg ilyen válságos időszakban. (bűnbak-effektus)


Sőt, szerintem a magyar nacionalista eszméknek nincs nagyobb valóságalapja, realitása a szlovák vagy román eszméknél.


2015. márc. 13. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
amit a szlovákok művelnek, az már sovinizmus. van egy kis különbség a kettő között, már elnézést.
2015. márc. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Most is elvileg baloldali párt van hatalmon, és mégis van nyelvtörvény, egyebek.

És ugyanez a párt állt össze ha jól emlékszem az ottani szélsőjobbal amihez képest a jobbikosok kisiskolások voltak.


Mondjuk szerintem te inkább sovinizmust akartál írni nem?

2015. márc. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Magyarországon még a Jobbik sem képvisel olyan soviniszta eszméket, mint amit Szlovákiában meg Romániában művelnek a kormánypártok.
2015. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

"amit a szlovákok művelnek, az már sovinizmus. van egy kis különbség a kettő között"


Hát ezt. Az ő nacionalizmusuk a frankó, az összes többi népé egy utolsó, szemét elítélendő dolog.

2015. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Nacionalizmus és sovinizmus között van különbség. Nem minden nacionalizmus kirekesztő és gyűlöletkeltő. Pl. ott van a francia nacionalizmus. A franciák nagyon büszkék magukra, sőt, még arra is van gondjuk, hogy ne vegyenek át olyan angol szavakat, mint a pendrive, CD, DVD, processor stb. - ezekre mindre megvan a saját francia kifejezésük. Igazából ők úgy nacionalisták, hogy nem nyomnak el másokat, ott nincs nyelvtörvény (persze az más kérdés, hogy a történelemben mit csináltak más etnikumokkal, de most a jelenkorról van szó). Vagy mondhatnám a brit "angolzászlós" nacionalizmust, hogy ott simán menő az, ha valaki brit lobogós pólóban, papucsban, táskával mászkál... Büszkék, hogy náluk baloldalon kell az úton vezetni, a különleges taxijaikra, a telefonfülkékre, a whiskyre meg mit tudom én, mire. De mondhatnám az USA "nacionalizmusát", bár igaz, hogy ott nincs egységes etnikum, de az ott lakó embereknek van egy amerikai tudatuk. VAgy mondhatnám a spagettis-pizzás-bambínós-maffiás olasz öntudatot a velencei lagúnákkal is. Szerintem az a jó, ha mindegyik népnek megvan a saját karaktere, és ezt nem feladja, hanem ápolja-őrzi. Ha pedig más kultúra fenyegeti, akkor megvédi. Ez szerintem egy egészséges nacionalizmus, ami nem jelenti azt, hogy más népeket le kell igázni, korlátozni kell jogaikban.


Amit viszont a szlovákok-románok csinálnak, az nem ez a fentebb említett kategória, hanem a sovinizmus. Ez azt jelenti, hogy nem tűrnek meg maguk mellett más kultúrát, és olyan politikai intézkedéseket hoznak, hogy a más kultúrát, más etnikumú, szokású embereket tűzzel-vassal írtsák, lehetetlenítsék el. Most volt pl. a Heineken botrány, amikor Erdélyben nem engedték, hogy a Csíki székelyek Csíki sörnek nevezzék az általuk gyártott sört. A periratokban úgy hivatkoztak a székelyekre, hogy "az ún. Székelyföld lakói"... Mintha a Székelyföld nem is létezne, nem lenne történelmi múltja, hanem csak úgynevezett valami lenne... Még a múltunkat is el akarják törölni... Ezt szolgálja az is, hogy Romániában nem kötelező történelemből érettségizni (vajon miért?), és még a román tankönyvekről nem is beszéltem... A szlovák, román, ukrán olyan népek, amelyeknek nincs valami nagy történelme, a területeik nagy része (vagy egésze) 100 éve még nem is hozzájuk tartozott, ezért el kell hazudni egy dicső múltat és az ott élő más népeket el kell törölniük a föld színéről. Ez a sovinizmus.


A Jobbik programjában tudtommal ilyen sovinizmus nincsen. Sőt, inkább a sovinizmus ellen hívja fel a figyelmet, akár a külföldi magyarság-ellenes atrocitások felemlegetésével, akár más példákkal.

2015. márc. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5%
Természetesen támogatom. Mindig is azt vallottam, hogy minden népnek a saját országában van a helye. Aki nem magyar az takarodjon innen kifele, vagy olvadjon be és váljék magyarrá! Zsidók Izraelbe, cigányok Indiába, szlovákok Szlovákiába. Aki pedig nem szlovák annak ott nincs keresnivalója, vagy beszlovákul vagy takarodjon haza Magyarországra!
2015. márc. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os;nem mondhatod komolyan.

Szerinted akkor Arany János Romániában született talán?Mit akarsz ezzel mondani,ugye viccelsz.Mert kellett,hogy tanuljál történelmet valamannyit.

Akinek többszáz éve minden őse magyar volt ugyanabban a faluban,városban -ahol minden a magyar akkori adófizetők pénzéből épült -,az most hagyja ott az őseit,a sírjait egy papír,a politika packázásai miatt?

A pozsonyi országgyűlést nevezzük bratyislavainak?

Nem gondolhatod komolyan.Remélem.

2015. márc. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!