Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A hanyatló nyugaton hány év...

A hanyatló nyugaton hány év munkaviszony után lehet nyugdíjat kapni?

Figyelt kérdés
Lehet új életet kezdeni külföldön 40-50 évesen?
2023. márc. 17. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, csak nyugdíjad nem lesz.
2023. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Mindig az adott ország és a nyugdíjbiztosító határozza meg mikor lehet nyugdíjba menni.

Az amcsiknál simán láthatsz 45 éves gazdag nyugdíjast éppen úgy, mint 75 évesen dolgozó embert akinek még nincs lehetősége nyugdíjba menni. Ott az számít mikor gyűlik össze elegendő pénzed a nyugdíjszámládon ahhoz, hogy utána meg tudj élni belőle munka nélkül.

A nyugdíjkorhatár ott számít, ahol általános nyugdíjrendszer van, mint Európa országaiban például. Ahol nincs ilyen - sok ilyen ország van - ott vagy dolgozol vagy nincs miből élned csak ha eltart a családod.

Ebben a cikkben táblázatosan szerepel pár európai ország nyugdíj korhatára. A magyar nem magas a többi országéhoz képest.

2023. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

#1 Már miért ne lenne?

Kifejezetten rendelkezik az unió szabályzata arról, hogyan kell számítani, figyelembe venni a ledolgozott - azaz járulékfizető éveket a nyugdíj kiszámításakor ha az több országban történt meg, és hol fizetik a nyugdíjat a végén. Sok unión kívüli országgal is van ilyen szerződése Magyarországnak.

[link]

[link]

2023. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Minden országban más.

Amúgy nekem sok ismerősöm kezdett 50 körül új életet Nyugaton, és azóta se jönnek haza mert tudják, hogy magyar nyugdíjból éhen is dögölhetnének idős korukban. Gyűjtenek ott pénzt konyhai kisegítő munkával, és nyugati nyugdíjuk is lesz és akkor majd hazajönnek ha akarnak. Bár nagyon elszoktak már az itteni nyomortól.

2023. márc. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Milyen nyomor???

Komolyan, nem értem az embereket!

Ti nyomorban éltek?

Érdekes, én nem ezt látom magam körül.

2023. márc. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

#5 A "nyomor" miatt már nem lehet normálisan közlekedni az utcánkban, mert annyi kocsi áll a járda mellett, a széles utcát egyirányúsítani kellene, pedig lakásonként 1-1 parkolóhely a házak udvarán is van.

A "nyomor" miatt alig találtam szálláshelyet a 2 hónappal későbbre tervezett családi hétvégénkre egy fürdő közelében.

A "nyomor" miatt minden péntek és szombat szinte lehetetlen parkolóhelyet találni a nagyobb boltok előtt a tömegtől.

Annyira szánalmasan próbálják előadni a meséiket, nem értik meg, hogy ami nem jött be 12 éven keresztül az nem fog bejönni most sem, hogy hazudnak reggel, éjjel meg este - mert az emberek látják a valóságot.

2023. márc. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Pontosan. Látják, de letagadják. Agymosottak.

Úgy érzik, azt KELL hirdetniük, hogy itt szar, Nyugaton kánaán.

Holott az igazság a kettő között van.

Van, aki ott találja meg a számítását, van, aki nem akar gyökértelen lenni, és itthon is boldogul.

2023. márc. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

#7 "Van, aki ott találja meg a számítását, van, aki nem akar gyökértelen lenni, és itthon is boldogul."

Így van.

Pont emiatt lettünk uniós tagok, hogy aki akar az mehessen, aki meg akar az maradhasson. Itt az unión belül meg jó lenni, csak egyik országban így a másikban meg úgy jó.

Nekem is - ahogy szinte mindenkinek az országban - vannak rokonaim, barátaim, közeli családtagjaim is akik éltek vagy még most is élnek más országokban. tehát azt is pontosan tudja mindenki, hogy nem igaz sem az, hogy itthon minden sz@r, sem az, hogy kint minden jó - de éppen úgy nem igaz a fordítottja sem. A jövedelemkülönbségek jelentősek voltak és maradtak is.

De tudom, hogy barátaink - két diplomás - jól élnek a briteknél, de nem élnek jobban, mint mi itthon, szintén két diplomásként, mert náluk éppen úgy az egyikük az oktatásban dolgozik és keveset keres, a másik az iparban és jól keres, mint mi is. vagy tudom hogy rokonom a németeknél sima bolti eladóként többet keres, mint itthon egy bolti eladó a tescoban, de nem él jobban, mint egy bolti eladó itthon az Aldiban dolgozva, mert az a munkahely már ugyanúgy fizet és a megélhetési költségek kint bizony sokkal durvábbak, mint itthon.

Van családtagom aki pont amiatt ment ki nyugatra élni, mert az tetszett neki ahogy ott élnek emberek - de van családtagom aki meg kint dolgozott évekig és azért jött haza, mert családot alapítani, élni meg már itthon akart, mert ez tetszik neki ami itt van.

Még olyan baráti család is van akik 20 évnyi franciaországi éltet követően elváltak és az egyik hazaköltözött a másik meg kint maradt. Pont mert éppen úgy lehet itthon is boldogulni, meg kint is, lehet jól élni kint is meg itthon is.

2023. márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

5,6,7 - aranyos ahogy magaddal beszélgetsz, de látjuk, hogy magadnak válaszoltál :)

A kettőnk közül a különbség az, hogy te buta módon a szubjektív tapasztalataid (Tesco parkoló, szálláskeresés xd)alapján teszel ilyen - érezhetően egyszerű - megállapításokat, míg én országos, Eu-s statisztikák, közgazdasági tényezők alapján nézem meg, hogy milyen az ország állapota.

2023. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

A buta te vagy, egyrészről, mivel azt hiszed, ha van kettő két és félpontos kommentelő, akkor az csakis egyazon személy lehet. Súgok, jó?: 5 és 7 én voltam, 6 meg valaki más.


Másrészről, az is butaság, ha valaki nem hisz a saját tapasztalatainak, hanem inkább különféle, ilyen meg olyan szándékkal készült statisztikáknak és jelentéseknek!


Butaság vagy naivság, életkorodtól függően, hogy nem vagy tisztában vele, hogy ugyanazon adathalmazból, attól függően, hogy mi a célunk vele, egészen más végeredményt lehet kihozni, és ehhez még csak nem is kell feltétlen rosszindulat, egyszerűen csak máshova helyezed a súlypontot.

2023. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!