Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hova jobb születni átlagemberk...

Hova jobb születni átlagemberként? Az USA-ba vagy Nyugat-Európába?

Figyelt kérdés

Az átlag alatt tényleg átlagot értek, nem mekis eladót és nem is orvos csemetét.

Az átlag hol él jobban? Nyugat-Európában vagy az Egyesült Államokban?


2023. márc. 24. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat.

Amerikaban teljesen mas az elet. Ott is van olyan reteg, hogy alig van penzuk

2023. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz definiálni mi az átlag és mindkét helyen nagy területi különbségek is vannak. Amerikában jobbak a fizetések, alacsonyabbak az adók, de sok minden nem ingyenes, mint az egészségügyi ellátás, oktatás és nincs annyi szabadság sem. Szerintem jobb Nyugat-Európában, főleg családosnak, mert ott sokkal több a támogatás és a munka-magánélet egyensúlya is egészségesebb.
2023. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
USA nagy ország, ott sem mindegy, hogy hova születsz. És, hogy milyen körülmények közé. Leginkább gazdag családba jó születni, bárhol is vagy. Ha jó esélyekkel indulsz, akkor utána már bárhová elérhetsz a saját erődből. Én amúgy Nyugat-Európa párti vagyok, de csak azért, mert ez áll közelebb a habitusomhoz. Hozzáteszem, hogy Bostonba, New Yorkba szívesen elköltöznék, illetve az USA északi részére is, ami Kanadával határos. Az sem másodlagos szempont, hogy természeti kincsekben az USA előzi Nyugat-Európát.
2023. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre nincs jó válasz. Mindenhol megvannak a gyengesék és erősségek, jó és rossz dolgok.


Az USA gazdaságilag erősebb helyzetben van, nem érintik negatívan a háborúk, erőforrásokban gazdak, az emberek nagyrészt pozitívan és boldogok. De a fegyverek folyamatos problémát jelentenek, a biztosítások és az eü rendszer durvább, gyalogolni furcsának számít, a normális kaja drága, munka magánélet egyensúly de facto nem sok van. Vannak amerikai barátaim, ők alapjáraton elégedettek.


Nyugat-Eu: nem egységes, nem homogén. De átlagban fejlett eü rendszerek, jó oktatás, jó infrastruktúra, relatíve jó életszívonal. Viszont a migráció (nem, nem vagyok fideszes de ezek tények) miatt megjelent a terrorizmus, egyre több a bevándorló akik nem tudnak és nem is akarnak alkalmazkodni, csökkent a közbiztonság, a helyi lakosságot sok helyen kezdik elnyomi. A háború megviseli gazdaságilag és társadalmilag is. Nem egységes.

De alapvetően a nyugat európai (több országból származó) barátaim is elégedettek.


Passz

2023. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat-Európa.

Az USA nem homogén, vannak nagyon elmaradott térségek. A társadalmi rétegek között hatalmas a különbség. Sok mekis dolgozó, gyári munkás, bolti eladó, stb, meg se tud élni normálisan. Öten egy lakásban, mert méregdrága az albérlet. Vagy lakókocsi parkokban.

A közbiztonság általában rosszabb, mint Európában. Itt nincs mindenkinek lőfegyvere, nem mindennapos a lövöldözés és a bandaháborúk. Igaz, hogy vannak gettósodó városok, de az arány nem mindegy.

Az egészségügyi ellátás jobb. Igaz, hogy minden hónapban rendesen kell fizetni a tb-t, ami elég sok, ha évekig kutya bajod. Viszont nem adósodik el az egész családod, ha balesetet ér és műteni kell, vagy rehabilitációra van szükség.

Véleményem szerint az iskolarendszer és az oktatás is jobb! Az USA-ban a highschool arról szól, hogy ki a menőbb meg a szebb meg a jobb sportoló. Csak tömegesen termeli ki a hülyéket, szavazni. Aztán ha kell a jó koponya, elszippantják Európából.

2023. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7%
#6 Esküszöm nem kötekedni akarok csak érdekel: jártál az USA-ban?
2023. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Igen, Texasban élt évekig a legjobb barátnőm, őt látogattam meg.

2023. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!