Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez a bizonyos Bucsai mészárlás...

Ez a bizonyos Bucsai mészárlás valóban megtortent vagy nem, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nehezen tudom elkepzelni hogy több száz civilt lőttek agyon mikor alapvetően békés hatalomatvetel célal vonultak be az oroszok és az elején különösen vigyáztak a civilekre.

2023. ápr. 3. 20:40
 51/102 anonim ***** válasza:
74%

"Már az ukrán puccs után a krim félsziget elcsatolasa előtt el lehetett volna ezt intézni diplomáciai eszközökkel."


4 nap alatt? Ez eléggé Fideszes tempó.


"Oroszoknak csak garancia kellet volna"


Azért annektáltak még 4 megyét és mentek Kijevnek, mert csak garanciát akartak...


"Orosz érdekeket is figyelni kellet volna 2014 ben ."


Kinek? És miért?


#49: tudom, biolaborok, nato tábornokok,reptoidok.. Azok a mocskos amcsik. Ízlik az orosz péló? :)

2023. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/102 A kérdező kommentje:

Ez engem nagyon felduhit hogy a megbízott politikusok képtelenek voltak elkerulni egy full elkerulheto háborút.


Konszenzus kellet volna.egy egyszerű megegyezés alku 2 testvérnep kozot.de nem!!

Nem lettvolna szükség a krim felszigetre nem lett volna első háború se masodik.

Élne több szazezer ember és nem koltottek volna dollar triliardokat

.és talán fele ilyen infláció lenne


És mindez csak azért mert nemtudtak 1 kompromisszumot megkötni

2023. ápr. 4. 13:30
 53/102 A kérdező kommentje:

Oroszoknak is kelletek volna biztonsági garanciák.ennyi hivatalosan minden lehetett volna Ukrajnae .


A krim félszigeten mindig is allomasoztak orosz katonák ha most Ukrajna totálisan megnyerne a háborút és kiutasit minden oroszt onnan akor tartunk ott ahol 2014 ben tartottunk volna akor ha Putyin nem lép semmit és csak elhajoznak.


Szóval vegulis így belegondolva helyesen cselekedet mert nemvolt más lehetőség mert nem adtak más lehetoseget.

2023. ápr. 4. 13:40
 54/102 anonim ***** válasza:
71%

"Oroszoknak is kelletek volna biztonsági garanciák.ennyi hivatalosan minden lehetett volna Ukrajnae ."


Kitől?


Janukovicsot február 22-én lemondatta a parlament, a váladztásokat májusra írták ki az oroszok bevonultak a Krímbe február 27-én. Kitől szerettek volna biztonsági garanciát?


Kik kerülhették volna el a háborút? Azok akik nem vonulnak be egy kormányválságot átélő országba?


Olyan szépen futsz bele ezekbe a logiksi zsákutcákba, hogy az már szórakoztató :)

2023. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/102 A kérdező kommentje:

Ukrán akori ellenzektol kellet volna biztositek. Valami titkos puhatolozo targyalas.

De mivel a hatalomra került réteg full russzofob volt nyilván nem akartak targyalni

2023. ápr. 4. 14:06
 56/102 anonim ***** válasza:
67%
Az az "ellenzék" aki megnyerte május végén a választást, a Krím lerohanása után 3 hónappal? Vagy mégis kire gondolsz?
2023. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/102 anonim ***** válasza:
72%

Megtörtént-e Bucha.


Magam is szkeptikus voltam mert annyira PR-katasztrófának gondoltam, hogy nem hittem, hogy a magukat felszabaditóként pozicionáló oroszok ilyen marhaságot tennének.


Aztán megnéztem láttam, hogy már az orosz távozás előtti műholdfelvételeken is látszottak az utcán heverő halottak:


[link]


majd láttam az ebben a videóban összeszedett bizonyítékokat, ami a leghíresebb bucsai helyszínre, a Jablonszkaja utcára koncentrál, és ma már nem igazán van kétségem arról, hogy döntően az oroszok gyilkoltak civileket bucsában.


[link]


Igen, New York Times. Ettől még a tartalma magáért beszél.


A buchai halottak pedig nem mozognak, nem ülnek fel..


[link]

2023. ápr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 anonim ***** válasza:
81%

És épp azért hiteltelen ma már minden orosz tagadás, mert Bucsát pl a legmagasabb szinten, maga Putyin tagadta, fehéren-feketén.


[link]


Ezek után kinek és miben merjen hinni az ember orosz oldalon?

2023. ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/102 anonim ***** válasza:
18%

"Kinek? És miért?"


Mindenkinek. Mert Oroszország egy marha nagy ország, atom nagyhatalom, és itt marad a továbbiakban is. Azért mégis jó lenne jó kapcsolatokat ápolni vele. Vagyis jó lett volna.

2023. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/102 anonim ***** válasza:
68%

Ami pedig a minszki egyezményeket illeti:


Volt abban még olyan vállalás is, hogy vissza kell állítani az ukrán határőrizeti szervek kontrollját a donbaszi határon is, valamint h ki kell vonni a törvénytelenül Ukrajna területén jogellenesen tartózkodó fegyveres csapatokat és zsoldosokat.


Ezek SEM történtek meg, azaz az ukránok oldaláról is jogos a masikra mutogatás. Tény, h az ukránok sem jártak az élen az autonómia biztosításával, de nekik is megvolt erre az okuk.


Az egyezményeknek volt egy nagy hibája: nem volt benne egyértelmű, hogy mi a vállalások sorrendisége. Így mindkét fél joggal mutogathatott a masikra, hogy előbb te, aztán majd én.

2023. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!