Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Japán, Nagy Britannia, és...

Japán, Nagy Britannia, és Németország az USA vazallusai?

Figyelt kérdés

Nem gazdaságilag, mert erős országok ezek, inkább politikailag és katonailag.

Illetve külön külön ezek az országok mennyire vannak az USA befolyása alatt? Nekem úgy tűnik a " legyőzött" Japán és Németország erősen amerikai befolyás alatt állnak. Persze ezek meg is voltak, vannak szállva...



2023. máj. 7. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Mindegyik.


De No, Japán jobban, mivel megszállt országok voltak.Részben még mindig azok.

2023. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem Németország kifejezetten. Kb katonai megszállás alatt van a Ramstein-t nézve :D

Japán nem annyira de majdnem hasonló.

A britekkel szerintem inkább "testvérnép", mint az ukrán-orosz.

2023. máj. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Abszolút igen. Aki mást mond az érthető okból teszi. Jó sokan vannak a szavazatokból látva. Nyilván az én válaszomnál is gyorsan megjelenik a piros karika. Érthető:)

Németország és japán is lényegében megszált ország.

Utolsó három USA elnök alatt Amerika szépen hátrál, a maga irányába.

Ha a katonai és politikai a jelenlétük, holnapra megszűnne azokban az országokban ahol ott vannak, azonnal kiderülne a valóság. Egy nagy nulla.

NATO = USA és Törökország + a "jelentéktelenné váltak" akiket felírtak a lapra.


Ha Indiát, Európa mellé "fújná" a szél, USA nélkül lehetne lengetni a fehér zászlót azonnal.

Fukuyama evangéliuma rendesen megdőlt.


A régi trend úgy néz ki újraéled, sajnos.

A tömeg és a mennyiség, legyőzi a kevesebb elitet (katona) és precíziós eszközöket.

2023. máj. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
A mai Németország három szövetséges megszállási övezetből állt össze (az NDK-val együtt négy, de az inkább beleolvadt az NSZK-ba és mivel mára Németország NATO-tag, a Szovjetunió pedig nem létezik, nem valószínű, hogy az oroszoknak sok befolyása van), azért elég nagy botorság lenne Európa egyik legnagyobb gazdasági-politikai tényezőjéből csak úgy kivonulni. Nyilván nyíltan ez a kapcsolat nem lenne lehetséges, de biztos vannak olyan titkos megállapodások, amik bizonyos esetekben megkötik a németek kezét.
2023. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%
mindenki valaki befolyása alatt van. vagy amcsi vagy orosz vagy kínai. nincs sok választásunk
2023. máj. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát úgy gondolom hogy Franciaországban és Nagy Britanniában van amerikai befolyás. De Japán és Németország meg kimondottan vazallus.
2023. máj. 9. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!