Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin részéről az atom...

Putyin részéről az atom csupán blöff?

Figyelt kérdés

Azt mondja ha Oroszország léte forog kockán bevetik. Ezt annak idején még a szovjetek is mondták, mégis széthullott a rendszer atomcsapás nélkül.

Valószínű hogy ha Oroszország odáig sodródna, most sem vetnének be atomfegyvereket?



2023. máj. 12. 20:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

Persze, az világos hogy vannak válsággócok és az is hogy a csecsen ellenállás alig várja, hogy Putyin annyira meggyengüljön hogy neki lehessen rontani Kadirovnak, ezek nem vitás dolgok.


De Csecsenföld az 17 000 négyzetkilométer a 17 millióból. kevesebb,mint másfél millió lakos a 140 millióból. Nem csak Csecsenföld ahol máshogy képzelné el a jövüjét a kisebbség, de a Rosszgvardija az még intakt és ott van ahol lennie kell. Ezek a problémák messze nem olyan jelentőségűek, mint a tagköztársaságok kiválása volt.

2023. máj. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

#11

"Ezek a problémák messze nem olyan jelentőségűek, mint a tagköztársaságok kiválása volt"


Kívülről nézve ez akár igaz is lehet, de belülről, Oroszországból nézve politikailag mégis súlyos probléma és a gyengeség jele lenne, ha akár egy csak ilyen kis picsányi terület is kiválna. És ezt követné rengeteg másik.


Én nem tartom túl bölcs dolognak, ha kívülről, a saját értékrendünk alapján próbáljuk megítélni ezt a dolgot, mert végsősoron nagyon nem az számít, hogy mi hogyan ítéljük meg, hanem hogy Oroszország hogyan ítélné meg ezt.


Képzeljük el az ellenkezőjét, ott van pl. Rhode Island, picsányi kis tagállam területileg, semmi jelentősége kívülről nézve, de vajon semmit nem jelentene, ha kiválnának az USA-ból?

Dehogynem.


Szóval okosan kell itt sakkozni.

De szerencsére úgy látom, hogy az USA egyelőre okosan próbál sakkozni.

2023. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Félreérthetően írtam. Ismereteim szerint legfeljebb két olyan terület van ahol ez a fajta elszakadási kísérlet szerintem reális veszély lehet, az egyik az aprócska Csecsenföld, a másik valami hadonló terület de fejből meg nem mondom melyik. Oroszország többi részéről nem hallottam hasonlót az elmúlt évekből, azt ilyen tekintetben én homogénnak tekintem. Ez a két terület ez még bőven a kezelhető kategóriában van, ha kialakulna valami felkelés pl Kadirov ellen az szerintem a jelenlegi helyzetben nem lenne sikeres a korábban felsorolt okok miatt.


Ezért látom úgy, hogy ez nem jelentős probléma.


Ha etnikailag tagoltabb lenne az ország ami párosulna erős területi vezetéssel akkor másabb lenne a helyzet de pl utóbbi veszélyforrást már kiiktatta Putyin.

2023. máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Le dobni le dobhatja de azzal vége is van oroszországnak mert minden ország a világon onnantol kezdve ki csinálná a radioaktiv por nem fog megálni az ukrán határnál ez kb olyan mint ha az oceánba olajat öntenének.Olyan körmyezet szenyeséd amik a rubelt is tönkre vágná.
2023. máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet tudni. Jelenleg nincs napirenden az atomfegyverek bevetése. Oroszország fő globális partnere, Kína is nagyon ellenzi a nukleáris fenyegetőzést és békét szeretne.


Oroszország, akkor fog nukleáris fegyvert bevetni, ha egzisztenciális fenyegetés éri. Kérdés, hogy ezt hogyan fogják értelmezni. Talán, ha Ukrajna már a végső győzelem, Oroszország teljes legyőzése kapujában áll és úgy tűnik a Krímet is elvennék az oroszoktól, akkor bevetnének harcászati atomfegyvereket, de akkor is csak lokális szinten, az ukrán hadsereg ellen. Ukrán városok elleni stratégiai csapás Oroszországot is tönkretenné. De szerintem ha Oroszország a teljes vereség küszöbén állna, akkor a Nyugat inkább kicsit visszafogná Ukrajnát és rávenné a béketárgyalásokra, hogy elkerüljék a nukleáris eszkalációt. Az orosz nukleáris fegyverek bevetésére a NATO nem igazán tudna megfelelő, jó választ adni, talán megpróbálnák inkább elkerülni ezt a szcenáriót még azon az áron is, hogy esetleg csúszik Ukrajna NATO integrációja (valójában a NATO-ban sem mindenki lelkes Ukrajna NATO csatlakozásának erőltetése iránt, inkább csak egy ideológiai kiállás, állásfoglalás van).

2023. máj. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#13

"a másik valami hadonló terület de fejből meg nem mondom melyik"


Szerintem Dagesztánra gondolsz, ott (is) volt egy csecsenhez hasonló szeparatista balhé, ráadásul csecsen szeparatista támogatással, csak kisebb publicitást kapott.


"Oroszország többi részéről nem hallottam hasonlót az elmúlt évekből, azt ilyen tekintetben én homogénnak tekintem"


Nyilván nem hallasz róla, a csecsenekről se hallod, hogy ugrálnának.

De ez meg amiatt van, mert esélytelennek látják, ezért inkább kussolnak, látszólag jó pofát vágnak hozzá, hogy ez van.


De ha meggyengül az orosz birodalom, akkor az ilyen törekvések megerősödnek.


Az ilyen föderációk csak látszólag egységesek ám, kevesen tudják, de pl. Texasban is vannak olyan mozgalmak, amik hót komolyan gondolják azt, hogy kiválnának az USA-ból :)

2023. máj. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Bármi lehet az ő elgondolása-, agyműködése szerint.
2023. máj. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Putyinnak nincs mit veszítenie, főleg, ha van valami igazság abban, hogy súlyosan beteg. Pár napos/hetes háborúra készült, most meg már több, mint 1 éve tart. Ettől egy diktátor könnyen begőzöl, főleg, hogy most állítólag elég rosszul állnak. A nyugat nagy erőkkel önti be ukrajnába a fegyvereket, eléggé fogy az esélyük az oroszoknak, így utolsó lépésként szerintem képes lesz akár az atomot is bevetni.
2023. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Amilyen korrupt a nyugati vezetés, azt sem bánnám, ha az összes fővárost szarrá atomoznák.
2023. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19.

Ez baromság, nem az ártatlan embereken kéne megtorolni a maroknyi politikust!

2023. máj. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!