Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik országnak van a legnagy...

Melyik országnak van a legnagyobb esélye arra, hogy 100 év múlva a legnagyobb szuperhatalom legyen?

Figyelt kérdés
Nyilván nem lehet előre megjósolni, szimplán csak véleményekre vagyok kíváncsi.
2023. máj. 30. 15:49
A kérdező szavazást indított:
USA
Kína
Japán
India
Ausztrália
Valamelyik Dél-Amerikai ország (kommentben kifejtem)
Valamelyik európai ország, vagy a már megalakult Európai Egyesült Államok
Kanada
Valamelyik Afrikai ország (kommentben kifejtem)
Valamelyik Közel-Keleti ország (kommentben kifejtem)
18 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Hungarian.
2023. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Monaco
2023. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Kérdés hogy milyen értelemben, gazdasági vagy katonai? Gazdaságilag Kína egyre erősebb.
2023. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3-as!

Mindkét értelemben.

2023. máj. 30. 15:53
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
New Dobreva Gyurcsanova dél-amerikai unió🤣🤣
2023. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Szovjetunió.
2023. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem 2 vagy 3 pólusú világ várható, ami biztos, hogy az USA és Kína fej-fej melletti szuperhatalmak lesznek, a kérdés az, hogy Európa megragad-e a nemzetállamok diszfunkcionális közösségeként, és megszűnik politikailag, gazdaságilag, és katonailag tényező lenni, vagy egyesül, és akkor fel tudja venni a versenyt a másik két szuperhatalommal.


Más országok szerintem nem játszanak, Oroszország egyértelműen a demográfiai és gazdasági katasztrófa felé tart, amit Európával ellentétben nem tud bevándorlással kompenzálni, India úgy néz ki nagyon bent ragadt a middle income trapbe, Japán meg 30 éve stagnál, és szintén demográfiai katasztrófának néz elébe. Ausztrália és Kanada túlságosan kicsik, a többi régió meg az elmúlt pár száz évben csupán a nagyhatalmak játszótere volt, nem várok ezügyben jelentős változást.

2023. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
41%
Kínának elméletileg lehet esélye, ha sikerül megszüntetnie az amerikai technológiai függőséget.
2023. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%
USA nem. Saját magával fog meghasonlani. Kína, Irán, India, Japán s nem írtak butaságot, Szovjetunió.
2023. máj. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MDaniel98 ***** válasza:
Az USA-nak, egy erős Európai hatalom lehet esteleg kihívó (nem hiszem, hogy lesz ilyen), Kína ha képes lesz úrrá lenni a problémáin (sztem nem) akkor lehet kihívó, de nagyjából ennyi.
2023. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!